Opravdová šunka pro děti

Šunky pro děti obsahují vysoké procento masa a jejich složení je upraveno tak, aby bylo vhodné ke konzumaci pro děti od tří let.

Titulka pro: Opravdová šunka pro děti

Šunky pro děti obsahují vysoké procento masa a jejich složení je upraveno tak, aby bylo vhodné ke konzumaci pro děti od tří let.

Ve výrobcích určených dětem je například používána mořská sůl, která přirozeně obsahuje jód. Obsah přídatných látek, tzv. „éček“, je v těchto šunkách snížen na nutné minimum. Například pro E 250 (dusitan sodný), jehož minimální množství musí být v šunce obsaženo kvůli zachování určité trvanlivosti, si nechala společnost LE&CO vyvinout speciální solicí směs s jeho polovičním obsahem, než je běžné u obdobných výrobků. Ve výsledku je tedy tohoto dusitanu ve výrobku obsaženo pouze stopové množství, hluboko pod legislativním limitem a v množství menším, než vaše děti pojmou při konzumaci běžného množství ovoce a zeleniny.

Po prvotním úspěchu s výrobky pro děti byl trh vzápětí zaplaven kopiemi těchto produktů od různých výrobců. Výroba kvalitních výběrových šunek pro děti je poměrně nákladná a kvalita těchto výrobků se odráží i v jejich vyšší ceně. Požadavek na levnější šunky pro děti z některých částí trhu měl za následek, že na trh začaly být uváděny sice levné, ale nekvalitní napodobeniny šunek pro děti – „levná kvalita“ je a bude v tomto případě neoddiskutovatelný oxymóron.

Následovaly řady spotřebitelských testů, které nedostatky zmíněných napodobenin odhalily. Negativní stín byl ale vržen na masné výrobky pro děti obecně, a to včetně originální šunky pro děti společnosti LE&CO, která proto neustává v propagaci svých kvalitních výrobků a v boji s jejich napodobeninami.

Připravila: Zuzana

Foto: archiv

20.4. 2012

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pokusnz gadget

Pokusnz gadget

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH NA OBJEDNÁNÍ

Zdravím, poradíte prosím na jakém e-shopu vybrat batoh do ...

CVIČENÍ DOMA U TV

Ahoj snažíte se někdo doma cvičit u tv?

VÝBAVA NA ZIMNÍ SPORTY

Ahoj kde bych si mohla koupit něco na zimní sporty.Ráda bych ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz