Filmové novinky

PAŘÍŽ-MANHATTAN

Sbírání kytiček

Film, který v dobrém spojuje tradici evropské i americké kinematografie, aneb když se francouzská intelektuálka zhlédne v americkém neurotikovi.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Sophie Lellouche

Hrají: Alice Taglioni, Patrick Bruel, Marine Delterme, Louis-Do de Lencquesaing, Michel Aumont, Yannick Soulier

Hudba: Jean-Michel Bernard


Svobodná svérázná lékárnice Alice (Alice Taglioni), která nemůže stále najít toho pravého muže, nachází únik ze samoty ve filozofických filmech Woodyho Allena. V nich totiž dokáže najít odpověď na všechno. Společnost jí dělá především fotografie samotného mistra, se kterou bez obav může rozebírat své niterné problémy. Když potká Vincenta (Yannick Soulier), dokonalého partnera, zdá se, že konečně našla lásku svého života. Avšak seznámí se i s Victorem (Patrick Bruel), který doposud neviděl ani jeden Allenův film, ale převrátí její život naruby. Který z nich je tedy ten pravý?


Hraný debut mladé francouzské režisérky Sophie Lellouche narušuje strukturu současné hollywoodské romantické komedie a přináší inteligentní, půvabnou a zároveň vtipnou obdobu tohoto oblíbeného filmového žánru. Ve Francii se totiž točí komedie s lehkostí a nadšením. Z filmu navíc čiší láska a obdiv mladé autorky ke snímkům matadora Woodyho Allena. Pokud ale žádný z jeho filmů neznáte, nemusíte se přesto bát do kina zajít. Svěží šarm hlavní hrdinky vás jistě okouzlí a třeba získáte i důvod, proč se podívat na Allenovy snímky.

Připravila: Veronika
Foto: Film Europe
8. 2. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků