Pečujte o své přátele

Máte opravdovou kamarádku? Takovou, které na vás záleží, je upřímná a ochotná vám naslouchat třeba o půlnoci? Takovou, která ví, jak vypadáte, když jste veselá, naštvaná, nebo ubrečená? S níž vás pojí vzpomínky a plány do dalších let? Važte si toho a o vaše přátelství pečujte.

Titulka pro: Pečujte o své přátele
Zobrazit fotografii v galerii

S přáteli sdílíme starosti i radosti. Svěřujeme se jim a znají nás možná víc, než kdokoli jiný na světě. Jenže dneska to tak je a zítra to být nemusí. Přátelství je vztah jako každý jiný a pokud chceme, aby vydržel, musíme o něj pečovat a rozvíjet ho. Udržet si skutečné přátelství je jedna z nejtěžších věcí na světě. Přinášíme několik rad, kterými byste se měli řídit, pokud o své kamarádky nechcete přijít.

Času nemáme nikdo na rozdávání. I když nevíte, kam dřív skočit, vyšetřete si chvilku pro své přátele. Nemusíte spolu zrovna trávit dlouhé večery, stačí, když se občas jen ozvete. Zavolejte, napište sms nebo krátký mail. Kamarádka uvidí, že na ni myslíte a je pro vás důležitá.

Naslouchejte své přítelkyni.

Ať už se chce pochlubit novými botami, nebo s vámi probrat nějaké životní problémy, vnímejte ji a zajímejte se o to, co říká. Nezapomeňte ji povzbudit a pochválit Vždycky se najde nějaká maličkost, kterou můžete vyzdvihnout a kladně ohodnotit.

 

Nežárlete

Nejste jediná ve vesmíru a tak vás nesmí rozhodit, že nebudete jedinou, s níž se vaše kamarádka baví. Ona má totiž právo bavit se s kým chce a není povinna vám skládat účty.

 

Nikdy ji nepomlouvejte

Pokud vám kamarádka svěří něco důvěrného, v žádném případě to nepouštějte dál. Důvěru ztratíte jedna dvě, ale získat ji zpátky je složité.

 

Buďte upřímná

Přišla kamarádka v šatech, které se vám zrovna dvakrát nelíbí? Pak raději taktně mlčte. Nerozplývejte se nad tím, jak jí to sluší, když si to skutečně nemyslíte. Zeptá-li se vás na váš názor, řekněte diplomaticky pravdu.

 

Usmívejte se

Pokaždé nejsme pozitivně naladěni a někdy nám do smíchu vůbec není. Pak nemá cenu se přetvařovat. Vaše přátele však spolehlivě otráví, když si budete na každém setkání jenom ukřivděně stěžovat. 

 

Text: Zuzana
Foto: Thinkstock
10. 3. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz