Podpořte organismus, ať se nemoc nevrací

Každý člověk je jinak odolný proti onemocněním. Odlišná bývá i imunitní paměť, což je schopnost organismu pamatovat si, s jakým patogenem bojoval a jak se ho zbavil.

Podpořte organismus, ať se nemoc nevrací Foto: Pixabay
Další 3 fotografie v galerii

Při dalším setkání si tělo vše vybaví a spustí efektivní imunitní odpověď. Lidé se slabou imunitou mají línější imunitní paměť, proto je reakce jejich organismu na patogen pomalá. Mnohdy tak, že znovu pocítí příznaky nemoci, které jste prodělali. Naštěstí jsou možnosti, jak povzbudit organismus k co nejrychlejší opětovné reakci. 


Pro podporu a fungování imunitního systému je důležitý dostatečný příjem vitaminu C, vitaminu D, zinku i jiných prvků a složek jako třeba vláknina pro zdravé bakteriální osídlení střev. Bez těchto prvků může být imunitní systém slabší, pomalejší, onemocnění snáz propuknou a mohou mít i těžší průběh. Jejich dostatečný příjem neznamená automaticky, že se vám nemoci obloukem vyhnou, ale že je zvládnete i na poprvé daleko snáz a na podruhé už si třeba ani nevšimnete, že se něco děje.


Zinek podpoří růst paměťových buněk. 

Hladší průběh nemoci je zásluha zejména zinku, který podporuje růst, množení a funkci všech buněk imunity. „Všichni lidé mají ve svém těle dopředu připravené T a B lymfocyty, které jsou schopny rozpoznat podněty nového patogenního viru. T a B lymfocytární systém je schopen také vytvořit imunitní paměť,“ vysvětluje prof. Jan Krejsek, přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Hradec Králové. Na příští setkání s týmž podnětem reaguje díky tomu organismus rychle a efektivně. Pokud je dostatek všech buněk imunity včetně těch paměťových. Právě na tomto se podílí zinek. Vitamin D zase pomáhá aktivovat bílé krvinky, konkrétně NK buňky (natural killers), jejichž hlavní náplní je obrana proti virovým, parazitárním a bakteriálním infekcím. V těle má déčko dalších 200 funkcí včetně regulace imunitní odpovědi, aby nebyla přemrštěná a neodnesly to kromě patogenu i vlastní buňky. Vitamin C zde funguje jako akcelerátor, který všechny imunitní procesy popohání. www.jsemstalekost.cz 


V případě vitaminu C, vitaminu D a zinku je oprávněné tvrzení, že bez jejich dostatečného příjmu je imunita nedostatečná. „Suplementace těchto nezbytných složek v podobě kvalitních potravinových doplňků lze doporučit jak preventivně, tak v podobě zvýšených dávek při známkách infekce nebo pocitů ztráty životních sil. Působí zprostředkovaně i na naši psychiku,“ říká imunolog prof. RNDr. Jan Krejsek. Součinnost těchto prvků poslouží jako podpora v době náročné na respirační onemocnění. Také při nadměrné fyzické činnosti nebo pokud je nemůžete přijmout ve stravě či v případě vitaminu D ze slunce.


Bez zdravého života to nepůjde 

Odborníci doporučují trvalou vyváženou stravu, optimální hmotnost, dostatek pohybu a spánku. Přes všechny vymoženosti moderní medicíny má složení jídelníčku většinový podíl na psychice, zdraví a vzhledu. Nemoci srdce či trávicí soustavy, slabý imunitní systém, nadváha i špatná nálada, splín a celá série dalších. To všechno mohou být důsledky stravy s nevyváženým poměrem živin a s minimem vitaminů. Silná imunita postavená na vyváženém jídelníčku, pohybu a spánku není úplně nemožná. Jde ale o trvalý, a hlavně dlouhodobý proces. Není to něco, co pár týdnech zodpovědného životního stylu zafunguje, proto je v pořádku podpořit svoje úsilí i doplňky stravy. 


BIOMIN IMUNO-PROTECT Foto: Biomin

BIOMIN IMUNO-PROTECT Foto: Biomin


IMUNO PROTECT od BIOMINU je doplněk stravy s vitaminy C, D a zinkem. Céčko zrychluje reakci imunitního systému, déčko zajistí, aby se organismus neobrátil proti sobě, a zinek chrání buňky před napadením a podporují růst imunitních buněk. Balený v tobolkách, bez lepku a laktózy. Vhodný i pro vegetariány. Koupíte na www.vitalpoint.cz za 335 Kč – 60 tobolek. www.jsemstalekost.cz 


BIOMIN IMUNO PROTECT JUNIOR Foto: Biomin

BIOMIN IMUNO PROTECT JUNIOR Foto: Biomin


IMUNO PROTECT Junior + je minerální a vitaminový doplněk stravy s obsahem vitaminu C, D3 a zinku. Přispívá k posílení imunity u dětí od 7 let, snížení vyčerpání a únavy a k ochraně buněk před oxidačním stresem. Balený v tobolkách, bez lepku a laktózy. Koupíte na www.vitalpoint.cz za 305 Kč – 60 tobolek. www.jsemstalekost.cz


Komerční prezentace
Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

3

vitamíny užíváme,tak věřím,že to pomáhá

ODPOVĚDĚT

3

Letošní zimu se nám nemoc zatím vyhnula, tak doufám, že to vydrží. Nějaké vitamíny samozřejmě užíváme.

ODPOVĚDĚT

3

super lék

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Posilněte imunitu a buďte připraveni Foto: Pixabay

Posilněte imunitu a buďte připraveni

Některé nemoci se rychle šíří a občas s nimi i panika. Místo obav je potřeba...

Vliv detoxikace na imunitu

Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového...

Vyhrajte probiotika pro celou rodinu a posilněte imunitu

Vyhrajte probiotika pro celou rodinu a posilněte imunitu

Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika....

Vše, co byste měli udělat pro posílení imunity

Vše, co byste měli udělat pro posílení imunity

Každým dnem přibývá nemocných. Zákeřný virus se šíří Evropou i Českem. Nikdo si nemůže být...

Imunitní boje s virem. Co s v těle děje? Foto: Pixabay

Imunitní boje s virem. Co s v těle děje?

Víte, co se děje od okamžiku, kdy se do těla dostane respirační vir? Probíhá netušený...

Vyhrajte balíček pro lednovou očistu organizmu Foto: Shutterstock

Vyhrajte balíček pro lednovou očistu organizmu

Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat detoxikaci. Zbavíte se při ní všech...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz