Podpořte vzdělání dětí v africké Guineji koupí originálního kalendáře!

Vybíráte nástěnný kalendář pro rok 2012? Pořiďte si nádherný výtisk s názvem "Guinée, mon amour". Jde o charitativní aktivitu občanského sdružení pro-Contact, jež přibližuje běžný život, tradice i zvyky v Guineji. Koupí tohoto nádherného kalendáře, který je doplněn řadou textů a autentických fotografií, přispějete chudým dětem z této africké země. Kalendář stojí 250 Kč a je k dostání na webových stránkách www.pro-contact.cz a ve vybraných knihkupectvích.

Titulka pro: Podpořte vzdělání dětí v africké Guineji koupí originálního kalendáře!
Zobrazit fotografii v galerii

„Vydáním tohoto kalendáře bychom jednak chtěli poděkovat našim dosavadním sponzorům, ale zároveň bychom rádi představili činnost a priority pro-Contactu širší veřejnosti,“ uvedla předsedkyně tohoto občanského sdružení, Ing. Rut Schreiberová. Hlavní aktivitou pro-Contactu je Projekt adopce afrických dětí na dálku v západoafrické Guineji, který umožňuje chudým dětem získat školní vzdělání a také jim zajišťuje nezbytnou zdravotní péči. Guinejská republika totiž patří mezi země s nejnižší gramotností na světě.

Projekty pro-Contactu podporuje i řada známých osobností, mezi něž patří například herec a moderátor Jan Kraus nebo česká režisérka Alice Nellis, která říká: „Základní zdravotní péče a přístup ke vzdělání je prvním krokem, který může africkým dětem pomoci nikoliv jen jednorázově a pro daný okamžik, ale hlavně do budoucnosti. Afriku musí zachránit sami Afričané. Ale my jim přitom můžeme pomoci. Jedna z možností je adopce na dálku. Podporou a záštitou jednoho konkrétního dítěte může člověk ovlivnit život celé další generace."

Dětem v Guineji mohou lidé pomoci i libovolným finančním příspěvkem, např. zakoupením obrázků z projektu Obrázky pro Afriku, namalovaných lidmi z Guineje. Výtěžek je věnován na podporu sirotčince ve vnitrozemském městě Kissidougou. Možné je také přispět do tzv. Rizikového fondu, z kterého je hrazeno lékařské ošetření dětí zařazených do projektu adopce.

Více informací hledejte na www.pro-contact.cz

Připravila: Zuzana

Foto: pro-Contact

15.12.2011

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz