Podpořte vzdělání dětí v africké Guineji koupí originálního kalendáře!

Vybíráte nástěnný kalendář pro rok 2012? Pořiďte si nádherný výtisk s názvem "Guinée, mon amour". Jde o charitativní aktivitu občanského sdružení pro-Contact, jež přibližuje běžný život, tradice i zvyky v Guineji. Koupí tohoto nádherného kalendáře, který je doplněn řadou textů a autentických fotografií, přispějete chudým dětem z této africké země. Kalendář stojí 250 Kč a je k dostání na webových stránkách www.pro-contact.cz a ve vybraných knihkupectvích.

Titulka pro: Podpořte vzdělání dětí v africké Guineji koupí originálního kalendáře!
Zobrazit fotografii v galerii

„Vydáním tohoto kalendáře bychom jednak chtěli poděkovat našim dosavadním sponzorům, ale zároveň bychom rádi představili činnost a priority pro-Contactu širší veřejnosti,“ uvedla předsedkyně tohoto občanského sdružení, Ing. Rut Schreiberová. Hlavní aktivitou pro-Contactu je Projekt adopce afrických dětí na dálku v západoafrické Guineji, který umožňuje chudým dětem získat školní vzdělání a také jim zajišťuje nezbytnou zdravotní péči. Guinejská republika totiž patří mezi země s nejnižší gramotností na světě.

Projekty pro-Contactu podporuje i řada známých osobností, mezi něž patří například herec a moderátor Jan Kraus nebo česká režisérka Alice Nellis, která říká: „Základní zdravotní péče a přístup ke vzdělání je prvním krokem, který může africkým dětem pomoci nikoliv jen jednorázově a pro daný okamžik, ale hlavně do budoucnosti. Afriku musí zachránit sami Afričané. Ale my jim přitom můžeme pomoci. Jedna z možností je adopce na dálku. Podporou a záštitou jednoho konkrétního dítěte může člověk ovlivnit život celé další generace."

Dětem v Guineji mohou lidé pomoci i libovolným finančním příspěvkem, např. zakoupením obrázků z projektu Obrázky pro Afriku, namalovaných lidmi z Guineje. Výtěžek je věnován na podporu sirotčince ve vnitrozemském městě Kissidougou. Možné je také přispět do tzv. Rizikového fondu, z kterého je hrazeno lékařské ošetření dětí zařazených do projektu adopce.

Více informací hledejte na www.pro-contact.cz

Připravila: Zuzana

Foto: pro-Contact

15.12.2011

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DETOX

Jděte přímo na www.foxylife.cz. Tam jsem si ...

SLEVOVÉ KUPONY

A co budete konkrétně kupovat? Taky vánoční dárky?

NÁKUPNÍ TAŠKA NA KOLEČKÁCH

Poradíte, kde koupit kvalitní nákupní tašku na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz