Podzim a zdraví našich psů

Podzim. Voňavý, barevný, ale pro psy i náročný. Kromě toho, že pejskové mnohem déle a s ještě větším nadšením prozkoumávají zem pod nánosy spadaného listí, také mnohem častěji potřebují a vyhledávají Dokonalou Lásku.

Podzim a zdraví našich psů
Dalších 6 fotografií v galerii

Dokonalá Láska je společnost věnující se výzkumu přírodních látek a vývoji čistě přírodních veterinárních přípravků. V těchto přípravcích nikdy nenajdete silikony, parabeny, syntetické konzervanty nebo rozpouštědla. Všechny látky ve složení jsou ryze přírodní. Zajímavé je, že vývoj přípravků je vlastně do značné míry řízen čichem psů. Tedy spíše jejich schopností analyzovat molekuly přírodních látek a vyhodnotit jejich aktuální prospěšnost pro organizmus. Jinak řečeno, pes si čichne a pozná, jestli ta či ona přírodní chemická látka je pro něj právě užitečná. Tyto informace od psů sbírají terapeuti Dokonalé Lásky při práci v terénu a při řešení problémů individuálních složitějších případů. 


Proč právě na podzim psi potřebují přírodní pomoc? 

Ono je to podobné jako u lidí - začínají se ozývat klouby, trápí svalová únava, bolesti, zhoršují se průběhy u pacientů s chronickými diagnózami, srdcaři, záchvatáři. Ale i psychosomatické potíže a osobnostní a sociální problémy se objevují častěji. A právě přírodní přípravky Dokonalé Lásky přináší šetrnou a organismus nezatěžující úlevu. Na internetových stránkách www.dokonalalaska.cz je široká nabídka ryze přírodních přípravků a surovin a tak jsme pro vás připravili užitečný výběr. Zde je několik podzimních tipů pro pejsky pro zlepšení kondice tělesné i psychické. 


Ze zelených surovin nejvíce oceníte chlorellu a spirulínu. Ano, je to tak, pes v případě potřeby tyto zelené fujtajblíky vyhledává. Chlorella je řasa, spirulína je sinice. Pejsek je vybírá v případě, že trpí nedostatkem užitečných bakterií a také minerálů. Posilují obranyschopnost a pomáhají bojovat s únavou. Spirulína obsahuje navíc vysoký podíl vlákniny a proteinů. Ale zapomeňte na tablety, to je nesmysl, přínosem pro psa bude jen surový prášek, který s trošičkou vody rozmícháte do husté kaše. Pak podejte v misce k dobrovolnému vylízání. Psa není třeba nutit, organismus sám zavelí, kdy je látka zapotřebí a v jakém množství. 

Dokonalá láska chlorella

Dokonalá láska chlorella


Králem všech olejů je lněný olej lisovaný zastudena ze semen lnu tmavého. Ten posiluje obranyschopnost a pozitivně působí na klouby, svaly i CNS. Jedná se o doopravdy všestranný lék. Doporučujeme jej podávat s potravinami obsahující mléčný protein (tvaroh, sýr cottage), které napomáhají lepší vstřebatelnosti a tím i vyšší účinnosti. 


Nesmíme samozřejmě opomenout ani známý olejíček Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně. Ten bojuje se zánětem dásní, zubním kamenem a vašeho chlupatého přítele zbaví i nepříjemného zápachu z tlamičky. Je také vhodný jako prevence u pejsků, kteří mají k těmto problémům dispozice.  

Láska 01 pro zdravé zuby a dásně

Láska 01 pro zdravé zuby a dásně


Pamatujme také, že při všem tom hrabání a čmuchání dochází k častému zanášení nečistot do ouška a je třeba jej pravidelně čistit. Předejdete tak nepříjemným zánětům. Pro tyto případy existuje přípravek Péče pro uši. Ten je ve variantě pro péči v běžném (preventivním) i intenzivním režimu v případě zánětu. 

Dokonalá láska pro péči o uši

Dokonalá láska pro péči o uši


Období častějších zánětů se projevuje i častějšími výtoky z očí a poté oxidování slz na kůži a srsti. Okolí oka je pak citlivé, ohrožené bakteriálními útoky. Odpovědí je přípravek Láska 05 Péče o oči. A zde jeden tip: Jak ošetřit oční okolí při nadměrném výtoku slz a jejich usazování na chlupech? Každý den zaschlý ospalek rozmáčejte tamponkem s přípravkem Péče o oči. Dvakrát týdně očištěné chlupy ošetřete kapkou mandlového oleje, který si rozetřete mezi prsty a vmasírujte do chlupů. Tento malý fígl zajistí, že slza bude po chlupech stékat, nezoxiduje a nebude docházet k pigmentové změně na zatěžovaných chlupech. Pokud jsou chlupy od slz již zničené, je nutné takto ošetřovat také a nově narůstající chlup bude již pěkný. 

Dokonalá láska péče o oči

Dokonalá láska péče o oči


A samozřejmě biocidní roztok Dokonalá voda. Protože podzim se líbí nejen nám a našim čtyřnohým přátelům, ale také nejrůznějším bakteriálním i virovým onemocněním. Třeba takový psincový kašel. A právě s těmito vetřelci si poradí biocidní roztok Dokonalá voda. Přidáváte jej do misky s vodou na pití a to buď v preventivním dávkování nebo koncentrovanější pro důkladnější zásah proti bakteriím a virům. 

Dokonalá voda biocidní roztok

Dokonalá voda biocidní roztok


Všechny výše uvedené podzimní pomocníky naleznete na našich stránkách. Psi podzim milují, to je víc než jasné. A tak vám přejeme, ať si jej spolu užijete takový, jaký má být - voňavý, barevný, akční i romantický.


Připravila: Petra
Foto: Dokonalá láska

DISKUZE K ČLÁNKU

4

to jako že máme kupovat už i pejskům drahé doplňky stravy? Když je třeba, tak přece žerou trávu

ODPOVĚDĚT

5

je jasné, že zvířata vycítí, co jim prospěje,proto když mají potíže s trávením, žerou "ostrou" trávu... a potom zvrací to, co je tlačí v žaludku

ODPOVĚDĚT

5

veterinářka konstatovala, že má osmiletá fenka je jako slečna, zdravá a i zoubky má v pořádku... takže asi se o ni starám dobře

ODPOVĚDĚT

3

mám 4letou fenu vlčáka a chodíme pravidelně na prohlídky a očkování

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přivítejte jaro! I se svými mazlíčky!

Přivítejte jaro! I se svými mazlíčky!

Letos byla zima až nečekaně dlouhá, takže není divu, že s prvními záchvěvy jara všichni...

Canisterapie: léčba psí láskou pomáhá dětem i unaveným dospělým

Canisterapie: léčba psí láskou pomáhá dětem i unaveným dospělým

Zvířata pomáhají dětem v přirozeném motorickém i citovém vývoji, učí je zodpovědnosti a zklidňují hyperaktivní...

HYALCHONDRO DC  - KOMFORTNÍ PÉČE O KLOUBY VAŠEHO PSÍHO PARŤÁKA

HYALCHONDRO DC - KOMFORTNÍ PÉČE O KLOUBY VAŠEHO PSÍHO PARŤÁKA

Zdravá kloubní chrupavka a kloubní tekutina odpovídá za dokonalou pohyblivost kloubu. Kromě toho, že tlumí...

Titulka pro: Pro pejskaře

Pro pejskaře

Mít čtyřnohého kamaráda je skvělé – dělá vám společnost, když není nikdo doma, užijete si...

Titulka pro: Vyhrajte psí sádlo na rýmu a úporný kašel

Vyhrajte psí sádlo na rýmu a úporný kašel

Podzim je obdobím, kdy se rýma či nachlazení vyhne málokomu z nás. Jak známo „léčená...

Titulka pro: Stres z prostředí města a špatná strava mohou mít pro psa fatální důsledky

Stres z prostředí města a špatná strava mohou mít pro psa fatální důsledky

V městském prostředí působí na psy neustálý sled stresových situací. Až čtyřikrát vyvinutější psí smysly...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

JAK NA BÍLÉ ZUBY?

Podělte se prosím o zkušenosti s domácím bělením zubů, ...

PADÁNÍ VLASŮ

Dobrý den, chlapovi začaly hodně padat vlasy, ale neřeší ...

INKONTINENCE

Kdo máte ty tenhle problém, podělte se prosím o zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz