Podzim: začínají vládnout deprese

Probíhající podzim a přicházející zima oslabují výrazně aktivní energie. 

Deprese
Zobrazit fotografii v galerii

Podzim patří k energii Kovu a zima k energii Vody. Obě tyto fáze ( Kovi Voda ) jdou silně proti energii Ohně, která je zdrojem naší radosti a smyslu života. Na pozoru buďte hlavně vy, kteří máte ve svém Astrotypu Hada. Pro vás toto období může být opravdu těžké. 


Úbytek aktivní energie na podzim a v zimě může pro mnoho lidí znamenat opravdu složité a nepříjemné období. Útlum energií může vytvořit útlum vaší psychiky, ale i vašeho těla. Může se tak stát, že nebudete mít chuť do žádné činnosti, nebudete mít na nic náladu. Mnozí z vás by se raději někam zahrabali a probudili se až na jaře. A ono by to tak i bylo správně, protože tak jsme od přírody nastavení.

                    

Podzim a především zima je hlavně období odpočinku a regenerace právě hlavně proto, abyste na jaře mohli opět „vystartovat“ v plné síle. Proto byste si měli toto období naplánovat tak, abyste pokud možno nemuseli řešit nic zásadního, těžkého a složitého. Nemělo by vás čekat nic, co by vyžadovalo velké množství aktivní energie. Bylo by to pro vás velmi vyčerpávající a mohlo by to posílit hrozbu vzniku a prohlubování depresí.   


Pokud patříte mezi více labilní jedince, kteří opravdu trpí depresemi, můžete svoji energii posílit využitím energie Kovu. Tato energie slouží kromě jiného k posilování a zpevňování. Může tedy pomoci i k posílení psychiky. 


Je-li tedy psychika oslabena, můžete ji zpevnit tím, co vytváří energii Kovu. Zde můžete slabší psychiku posílit silnými pravidly a rituály. Ke Kovu patří také čistota. Ideální tak může být spojení těchto dvou forem Kovu – pravidla a čistota. Vytvořte si proto pevná pravidla spojená s očistou, hygienou, úklidem apod. Stanovte si přesný čas, kdy které činnosti budete dělat, protože i čas je energií Kovu. Pokud budete mít takto pevně nastavená pravidla, stačí se jimi jen řídit a nemusíte o této činnosti vůbec přemýšlet. Soustředíte se jen na dodržování těchto pravidel. 


A jak jistě víte, člověk neumí v jednom čase myslet na více věcí. Pokud se tedy vaše mysl soustředí na danou činnost, nemůže myslet na něco, co může vyvolávat právě různé nepříznivé psychické stavy a deprese. Když své rituály budete navíc opakovat pravidelně, bude se tato energie posilovat a depresivní stavy budou ustupovat.


Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com

Foto: Thinkstock

DISKUZE K ČLÁNKU

10

Podzim je krásný

ODPOVĚDĚT

6

Podzim je krásný

ODPOVĚDĚT

2

Já podzim mám ráda, ale jenom když neprší ještě svítí sluníčko. Třeba dnešní počasí je pěkně depresivní a už se nemůžu dočkat buď zimy - aby byl sníh a pořádně mrzlo a nebo až bude jaro a zase se bude ukazovat sluníčko - to mi popravdě chybí nejvíc. Asi poslední tři roky se snažím si to užívat i na podzim, takže s přítelem vyrazíme na prodloužený wellness víkend do Luhačovic v rámci podzimního wellnessu http://www.hotelalexandria.cz/akcni-lazensky-pobyt-podzimni-wellness.php. Už se nemůžu dočkat, čeká nás to za dva týdny a už aby to bylo. Abych se aspoň prohřála, tak jsem začala chodit na solárko, ale to zrovna zdravé není, tak chodím radši jen jednou za čas.

ODPOVĚDĚT

2

Naprosto s tebou souhlasím! wellness je skvělý způsob odpočinku a regenerace jak píší v článku. V Alexandrii jsme byli o prázdninách, máte se na co těšit, je to tam fakt super! V Luhačovicích to v tu dobu všechno krásně kvetlo, ten podzim teď bude asi trošku smutnější, ale třeba se vám poštěstí a bude aspoň svítit slunko...Na mě to bez toho slunka působí depresivně, ale snažím se chodit ven i když je pošmourno a nakonec jsem ráda, i když se mi zprvu vůbec nechce z tepla domova:)

ODPOVĚDĚT

2

Já naopak ,podzim miluji a jsem v pohodě.

ODPOVĚDĚT

2

Barevný podzim mě svou krásou úplně energeticky dobíjí. Pokud navíc rostou houby, jakože v tomto období rostou hojně, řeším úplně jiné dobroty než deprese.

ODPOVĚDĚT

3

Na mě podzim také moc dobře nepůsobí

ODPOVĚDĚT

4

Podzim ráda nemám, ale že by mi vyvolával deprese, to ne. Mám plno zájmů, dům plný květin a zvířat, tak na nějaké depky mi jednoduše nezbývá čas.

ODPOVĚDĚT

5

Já patřím k labilním jedincům...s podzimní depresí už bojuji...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kov interiéru

Energie kovu v interiéru

Nyní jsme v období, kdy vládne silná energie Kovu, která však bude mít svoji roli...

Tygr

13.2. začal podle energií čínského kalendáře nový rok 2010. Je to rok, který nám přináší...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií kovu

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií kovu

Při představování základních energií pěti elementů se dnes dostáváme k energiím, které mají jinový, tedy...

Energie měsíce září 2020: vládne nám kovový kohout

Energie měsíce září 2020: vládne nám kovový kohout

V září se loučíme s létem podle našeho kalendáře.

Má škola začínat v září?

Má škola začínat v září?

Energie školy patří k energiím Kovu. Proto je správné, že škola začíná právě v září. Všechny...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz