Podzim: začínají vládnout deprese

Probíhající podzim a přicházející zima oslabují výrazně aktivní energie. 

Deprese
Zobrazit fotografii v galerii

Podzim patří k energii Kovu a zima k energii Vody. Obě tyto fáze ( Kovi Voda ) jdou silně proti energii Ohně, která je zdrojem naší radosti a smyslu života. Na pozoru buďte hlavně vy, kteří máte ve svém Astrotypu Hada. Pro vás toto období může být opravdu těžké. 


Úbytek aktivní energie na podzim a v zimě může pro mnoho lidí znamenat opravdu složité a nepříjemné období. Útlum energií může vytvořit útlum vaší psychiky, ale i vašeho těla. Může se tak stát, že nebudete mít chuť do žádné činnosti, nebudete mít na nic náladu. Mnozí z vás by se raději někam zahrabali a probudili se až na jaře. A ono by to tak i bylo správně, protože tak jsme od přírody nastavení.

                    

Podzim a především zima je hlavně období odpočinku a regenerace právě hlavně proto, abyste na jaře mohli opět „vystartovat“ v plné síle. Proto byste si měli toto období naplánovat tak, abyste pokud možno nemuseli řešit nic zásadního, těžkého a složitého. Nemělo by vás čekat nic, co by vyžadovalo velké množství aktivní energie. Bylo by to pro vás velmi vyčerpávající a mohlo by to posílit hrozbu vzniku a prohlubování depresí.   


Pokud patříte mezi více labilní jedince, kteří opravdu trpí depresemi, můžete svoji energii posílit využitím energie Kovu. Tato energie slouží kromě jiného k posilování a zpevňování. Může tedy pomoci i k posílení psychiky. 


Je-li tedy psychika oslabena, můžete ji zpevnit tím, co vytváří energii Kovu. Zde můžete slabší psychiku posílit silnými pravidly a rituály. Ke Kovu patří také čistota. Ideální tak může být spojení těchto dvou forem Kovu – pravidla a čistota. Vytvořte si proto pevná pravidla spojená s očistou, hygienou, úklidem apod. Stanovte si přesný čas, kdy které činnosti budete dělat, protože i čas je energií Kovu. Pokud budete mít takto pevně nastavená pravidla, stačí se jimi jen řídit a nemusíte o této činnosti vůbec přemýšlet. Soustředíte se jen na dodržování těchto pravidel. 


A jak jistě víte, člověk neumí v jednom čase myslet na více věcí. Pokud se tedy vaše mysl soustředí na danou činnost, nemůže myslet na něco, co může vyvolávat právě různé nepříznivé psychické stavy a deprese. Když své rituály budete navíc opakovat pravidelně, bude se tato energie posilovat a depresivní stavy budou ustupovat.


Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com

Foto: Thinkstock

DISKUZE K ČLÁNKU

10

Podzim je krásný

ODPOVĚDĚT

6

Podzim je krásný

ODPOVĚDĚT

2

Já podzim mám ráda, ale jenom když neprší ještě svítí sluníčko. Třeba dnešní počasí je pěkně depresivní a už se nemůžu dočkat buď zimy - aby byl sníh a pořádně mrzlo a nebo až bude jaro a zase se bude ukazovat sluníčko - to mi popravdě chybí nejvíc. Asi poslední tři roky se snažím si to užívat i na podzim, takže s přítelem vyrazíme na prodloužený wellness víkend do Luhačovic v rámci podzimního wellnessu http://www.hotelalexandria.cz/akcni-lazensky-pobyt-podzimni-wellness.php. Už se nemůžu dočkat, čeká nás to za dva týdny a už aby to bylo. Abych se aspoň prohřála, tak jsem začala chodit na solárko, ale to zrovna zdravé není, tak chodím radši jen jednou za čas.

ODPOVĚDĚT

2

Naprosto s tebou souhlasím! wellness je skvělý způsob odpočinku a regenerace jak píší v článku. V Alexandrii jsme byli o prázdninách, máte se na co těšit, je to tam fakt super! V Luhačovicích to v tu dobu všechno krásně kvetlo, ten podzim teď bude asi trošku smutnější, ale třeba se vám poštěstí a bude aspoň svítit slunko...Na mě to bez toho slunka působí depresivně, ale snažím se chodit ven i když je pošmourno a nakonec jsem ráda, i když se mi zprvu vůbec nechce z tepla domova:)

ODPOVĚDĚT

2

Já naopak ,podzim miluji a jsem v pohodě.

ODPOVĚDĚT

2

Barevný podzim mě svou krásou úplně energeticky dobíjí. Pokud navíc rostou houby, jakože v tomto období rostou hojně, řeším úplně jiné dobroty než deprese.

ODPOVĚDĚT

3

Na mě podzim také moc dobře nepůsobí

ODPOVĚDĚT

4

Podzim ráda nemám, ale že by mi vyvolával deprese, to ne. Mám plno zájmů, dům plný květin a zvířat, tak na nějaké depky mi jednoduše nezbývá čas.

ODPOVĚDĚT

5

Já patřím k labilním jedincům...s podzimní depresí už bojuji...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kov interiéru

Energie kovu v interiéru

Nyní jsme v období, kdy vládne silná energie Kovu, která však bude mít svoji roli...

Tygr

13.2. začal podle energií čínského kalendáře nový rok 2010. Je to rok, který nám přináší...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií kovu

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií kovu

Při představování základních energií pěti elementů se dnes dostáváme k energiím, které mají jinový, tedy...

Energie měsíce září 2020: vládne nám kovový kohout

Energie měsíce září 2020: vládne nám kovový kohout

V září se loučíme s létem podle našeho kalendáře.

Rok 2019 podle čínského kalendáře: rok zemského vepře

Rok 2019 podle čínského kalendáře: rok zemského vepře

Každý konec přináší nový začátek. Končící starý rok je tak předzvěstí začátku nového roku. Každý...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BOLAVÁ KOLENA

Dobrý den, nemáte doporučení na bolavá kolena? Máte něco ...

BOHEMIA OLEJ

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s oleji od značky Bohemia ...

VIBRÁTOR

Kde koupit pořádnou hračku do postele?:-) Nápady?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz