Pomoc, máme vši

Nepropadejte panice, po návratu dětí z prázdnin se nejedná o nijak ojedinělou situaci. Právě naopak, dětské kolektivy, ať už se jedná o pravidelnou školní a zájmovou činnost nebo o jednorázové akce v podobě letních táborů a sportovních výcviků, přímo nahrávají těmto parazitům cestovat z hlavy na hlavu. A to bez ohledu na hygienu, s její úrovní výskyt vší nesouvisí.

Titulka pro: Pomoc, máme vši
Zobrazit fotografii v galerii

Veš je malý drobný parazit, který může postihnout člověka bez ohledu na jeho věk či pohlaví. Typicky se napadení vší však objevuje u dětí navštěvujících školní a předškolní zařízení, přičemž více jsou k němu náchylná děvčata, u nichž je přenos podpořen dlouhými vlasy. Obvyklý, a v podstatě téměř jistý, je také přenos mezi sourozenci, zvláště pokud sdílejí společné lůžko. Proto se prvotní výskyt vší většinou následně týká celé rodiny, neboť ani dospělí nejsou proti vším imunní a mohou být právě oni tím, kdo domů vši přinese. Stačí si vyzkoušet v obchodě či u známých klobouk nebo čepici, navštívit kino či jet veřejným dopravním prostředkem.

Dospělá lezoucí veš si vždy jednoduše „přestoupí“ na nového hostitele, kde naklade hnidy, z nichž se líhnou larvy. Již larvy umí bodat a sát krev a po krátké době dospívají ve vši, které jsou opět schopny klást vajíčka. Právě bodání, sání a pohyb vší vyvolává u svého hostitele velmi nepříjemné pocity svědění. Zvlášť děti jsou obvykle neklidné a nemohou usnout, u malých dětí mohou nastat i hysterické záchvaty se škrábáním až rozškrábáním postiženého místa.

Máme vši? Nezoufejte. „Chytnete-li“ odvšivení za správný konec, pak máte šanci se s tímto nepříjemným problémem vypořádat v celkem krátké době. Je jen nutné dodržovat několik zásad a na odvšivení zvolit správný prostředek.

Správná léčba by měla zahrnovat 2 základní kritéria, a to zahubení vší a jejich odstranění z hlavy (popřípadě jiných míst), a dále pak vyčesávání hnid. K vyčesávání hnid je osvědčený hustý plochý hřebínek, tzv. všivák. I když je dnes na trhu mnoho produktů, které zaručují zahubení těchto škůdců, zahubit veš už dnes není tak jednoduché jako před několika málo lety. Mnohé studie prokázaly, že vši si na řadu přípravků vypěstovaly alespoň nějakou imunitu, proto je vhodné zajímat se o novější přípravky. Určitě mějte na paměti, že ne všechny produkty jsou určeny pro všechny lidi všech věkových generací. Tyto přípravky můžeme rozdělit do několika základních skupin: pro děti, pro kojící a těhotné matky, pro lidi s citlivou pokožkou (atopický ekzém apod.) a pro běžné uživatele.

Náš tip pro bezpečné a účinné odvšivení:
Pro úspěšný a bezpečný boj se vší můžeme jednoznačně doporučit sadu PEDICAP od TOPVET. Je k dostání v každé lékárně a její aplikace není nijak složitá. Nejdůležitější však je, že sada PEDICAP, obsahující olej a šampón, je přírodní, nejedovatý prostředek vhodný pro všechny věkové kategorie, tedy i pro děti od 3 let, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje insekticidy a je určen pro všechny typy vlasů a všechny styly úprav. Sada PEDICAP nepoškozuje vlasy a její aplikace není zejména pro děti stresující. Z osobních zkušeností totiž víme, že celá řada přípravku značně poškozuje vlasy i pokožku hlavy a způsobuje pálení. Pro děti je taková aplikace nepříjemná a pro rodiče proto velmi komplikovaná. Při aplikaci sady PEDICAP v první fázi odvšivení aplikujete na suché vlasy olej, který vši zahubí. V druhé fázi nanesete šampón, který slouží k ošetření pokožky hlavy a vlasů a důkladně vyčešete vlasy přiloženým hřebínkem. Doporučená cena celé sady včetně hřebínku je 263 Kč. Chcete-li vědět víc, podívejte se na stránky http://www.jaknavsi.cz

Soutěžte o 3 sady PEDICAP.

Nápovědu naleznete na http://www.topvet.cz

Soutěž probíhá od 22. do 28. 8. 2011

Foto: TOPVET
22. 8. 2011

Výherci:
jojik
Myšička
hela45
 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Tady ten přípravek vůbec neznám, nemáte s ním zkušenost jak účinkuje ?

ODPOVĚDĚT

0

děkuji mockrát za výhru která už dorazila.

ODPOVĚDĚT

0

Přesně tak kde je soutěžní formulář???

ODPOVĚDĚT

0

Není na co odpovědět, není soutěžní otázka. bobina

ODPOVĚDĚT

0

I když jsem přihlášená tak žádnou otázku jsem nenašla.

ODPOVĚDĚT

0

Nenašla jsem soutěžní otázku.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

LUPENKA

Doporučil by mi někdo něco na lupenku?

ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Hledám zahradní nábytek, který nebude potřebovat moc ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz