Epidemologie - očkování

MUDr. Hana Ševčíková, 1965, vdaná, 2 dcery


Lékařská fakulta University Palackého v Olomouci, promována 1990
Atestace I. stupně Hygiena a epidemiologie 1993
Atestace II. stupně Epidemiologie 2002
Člen ČLS JEP Společnosti pro epidemiologii a mikrobiologii a vakcinologické společnosti
 
Do roku 2008 MUDr. Hana Ševčíková pracovala jako vedoucí epidemiologickém oddělení Krajské hygienické stanice v Ostravě, kde se věnovala zejména problematice prevence a represe v oblasti infekční epidemiologie a nosokomiálních nákaz, očkování dětí i dospělých a problematice provozu, dezinfekce a sterilizace ve zdravotnických zařízeních.
Od roku 2008 pracuje MUDr. Hana Ševčíková jako odborná lékařka očkovacího centra společnosti Avenier v Ostravě na Hornické poliklinice.
 
Očkovací centra společnosti Avenier, a.s., jsou se svými 22 pobočkami největší sítí tohoto typu v České republice a jejich odborní lékaři ročně proočkují přes 70 tisíc klientů. Výhodou služeb očkovacích center je zejména časová úspora, garance odbornosti a aktuálních informací od specializovaných lékařů a také jistota, že vakcína nebyla znehodnocena chybným skladováním či přenosem z lékárny. Očkovací centra společnosti Avenier nabízí očkování doporučená pro území ČR, např. proti hepatitidě typu A, klíšťové encefalitidě, HPV – rakovině děložního čípku, meningokokovým a pneumokokovým infekcím, chřipce, ale také vakcíny na cesty. Specialisté z oblasti epidemiologie poradí s výběrem vhodných vakcín podle cílové destinace cestování, a navíc mají přístup ke zprávám o nejnovějších zdravotních rizicích či epidemiích, které ve světě aktuálně hrozí. Jsou tedy nejspolehlivějším zdrojem informací před cestou do exotických destinací.

OTÁZKY

Černý kašel

Dobrý den, syn měl o několik let posunuté očkovací termíny. Poté všechna očkování dohnal, ale místo trivakcinace dostal pouze dvoukombinaci bez černého kašle. Nyní má 21 let, je nějaká možnost ho proti černému kašli naočkovat? Není vůbec proti č. k. očkován, takže by se nejednalo o přeočkování. A ještě mám jeden dotaz. Následné přeočkování proti klíšťové encefalitidě je doporučeno po 3-5 letech. Jak poznám, zda má ještě obranné látky, zda přeočkovat po 3 nebo po 5ti letech? Děkuji moc za odpověď.

OTEVŘÍT TÉMA (1)
Název otázky
Popis problému
POLOŽIT OTÁZKU

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz