Péče o zuby

Robert Vondruška


Moderní zubní péče splňuje nejpřísnější požadavky, včetně estetických. Na druhou stranu sami pacienti mnohdy podceňují prevenci. Jak by měla vypadat, abychom měli zdravé zuby? Lze předcházet zubnímu kazu? Opravdu je dnešní stomatologická péče bezbolestná? A proč je důležitá dentální hygiena? Na vše, co vás zajímá, se můžete zeptat vedoucího zubního lékaře Zubního centra Ořechovka Roberta Vondrušky.
 
MUDr. et MUDr. Robert Vondruška vystudoval obory stomatologie a také všeobecného lékařství na Univerzitě Karlově v Praze. Po studiu působil nejprve tři roky ve státním stomatologickém zařízení v Praze 7 a tři roky v soukromé zubní ordinaci v Praze 10. V roce 2001 založil Zubní centrum Ořechovka v Praze 6, kde s kolegy poskytuje komplexní zubní péči pacientům z celé republiky. Tedy prevenci, diagnostiku, léčbu, estetiku a dentální hygienu. Klinika nabízí komunikaci v angličtině, němčině, španělštině a francouzštině. Více informací na www.orechovka67.cz
 

OTÁZKY

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní zuby a je nutno vytrhat ty kazové a udělat umělé. Kolik by to stálo a lze trhání zubů absolvovat bezbolestně? Má zubařka šetří na narkóze a cítím, jak mi tam zajíždí i trhá, je to moc bolestivé, bojím se k ní již chodit, je kat ne zubař.

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Keramické fazety

Dobrý den, když si nechám udělat keramické fazety, je to navždy nebo je můžu kdykoli nechat sundat? Nebudu mít pak vlastní zuby poškozené?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Skvrny na zubech

Dobrý den, moje 16letá dcera má hnědé skvrny na předních zubech. Šlo by to v tomto věku nějak esteticky vyřešit?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Rovnátka u dětí

Dobrý den, pořád slyším rozporuplné názory na rovnátka u dětí. Prý to nemá cenu, dokud nebudou mít všechny zuby. Je to prosím pravda?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Pečetění stoličky

Dobrý den, zubařka doporučila zapečetit mé šestileté dceři prořezanou stoličku. Dcera má zuby pěkné, ani v rodině nemáme problém s kazivostí, má to vůbec smysl? Má ošetření nějaká rizika?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Pískování zubů

Dobrý den, uvažuji o pískování a leštění zubů u dentální hygienistky, nemůže mi to nějak poškodit zubní sklovinu? 

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Korunka zánět

Dobrý den, před čtyřmi měsíci jsem měla zánět pod korunkou předního zubu. Lékařka mi celou dobu čistila kanálky do kořene a vložila zásaditou dezinfekční vložku. Trvá to už čtyři měsíce a pořád mě to bolí. Byla jsem na rentgenu. Kanálky jsou už čisté, ale pořád mě bolí u nosních dírek. Máte prosím pocit, že se dalo udělat něco navíc. Je to normální? Hrozí vytržení mého zubu?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Sklovina

Můj syn (7 let) má špatnou sklovinu a jeho zubní lékařka to nijak neřeší. Nehrozí tak synovi do budoucna větší problémy se zuby? Jaký máte názor, co byste nám doporučoval ?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Jaká plomba je lepší

Dobrý den, jaká plomba je lepší? Bílá nebo amalgámová? Chtěla jsem si u svého zubaře připlatit za bílou plombu a on mi řekl, že je to zbytečné.

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Bělení zubů

Jak dlouho vydrží efekt bílých zubů, pokud podstoupím profesionální bělení v ordinaci? Můžu to sama nějak ovlivnit?

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Zánět slinné žlázy

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby měl můj syn zánět slinné žlázy od rovnátek? Zatím tomu vše nasvědčuje. Poprvé ho dostal krátce po té, co rovnátka. Po vyléčení jsme mu vrátili rovnátka a dostal ho znovu. Děkuji moc.

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Zubní kaz v těhotenství

Dobrý den, pane doktore, Můžu si v těhotenství nechat vrtat zubní kaz?

 

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Citlívé dásně

Dobrý den, Občas mě trápí citlivé dásně. Jsou úplně červené a bolí. Poradíte mi, co na ně? Děkuji a zdravím

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Používání ústní vody

Dobrý den pane doktore, Co si myslíte o používání ústních vod? Někteří zubaři je nedoporučují. Prý zabijí i zdravé bakterie. Děkuji.

OTEVŘÍT TÉMA (1)

Rovnátka

Dobrý den, pane doktore,

slyšela jsem, že vyndavací rovnátka u dětí jim ničí sklovinu. Je to prosím pravda?

Děkuji za odpověď

OTEVŘÍT TÉMA (1)
Název otázky
Popis problému
POLOŽIT OTÁZKU

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz