Potápění i národní parky v Thajsku vám vykouzlí úsměv na tváři

Exotické Thajsko láká každým rokem stále více turistů, kteří sem jezdí za potápěním, golfem, relaxací na pláži a také si užívají návštěvu národních parků, hltají historii starobylých staveb a milují ruch velkoměsta Bangkoku.

Thajsko
Další 3 fotografie v galerii

Země tisíce a jedné tváří se stává pro české turisty stále cenově dostupnější. Vydejte se do Thajska také vy. Zamilujete si ho.

 

Anglicky se domluvíte pouze v turistických centrech

Do Thajska nepotřebujete vízum a ani jiné podobné povolení k pobytu. Jedinou podmínkou pro vstup do země je platnost pasu minimálně půl roku po překročení thajské hranice. V turistických destinacích se domluvíte anglicky a za nákupy zaplatíte bez problémů v dolarech nebo eurech. Měnou je thajský baht (THB), přičemž 100 THB pořídíte za 69 Kč. Nechte se očkovat proti žloutence typu A. Před odletem se informujte o omezeních dovozu a vývozu komodit. Do Thajska se nesmí v žádném případě dovážet drogy, pozor si dejte také s alkoholem a cigaretami.

 

Komfortní pobyty s cestovní kanceláří i pro zkušené cestovatele

Dovolenou pořídíte výhodně s cestovní kanceláří typu last minute zájezdu. Za příznivé ceny si vyberete ze široké nabídky zájezdů a komfortního ubytování. Do 20 000 Kč seženete perfektní zájezd s dopravou, ubytováním a službami delegáta. Do země se raději na vlastní pěst nevydávejte. Mimo turistická centra se anglicky nedomluvíte a při potížích, které se mohou záhy vyklubat, budete bezradní. V  Thajsku seženete levné ubytování, jež bude nekvalitní, a pomoci se nedovoláte. Cestovní kancelář svým klientům nabízí služby delegáta, který se o ně stará a pomáhá jim v nesnázích. Dostane se vám jistoty, že budete ubytováni v ověřeném komfortním hotelu, kde vám nebude hrozit riziko krádeže.

 

Cestujte do Thajska i mimo sezónu. Pršet vám nemusí.

Nejlepší na vycestování je období mezi listopadem a březnem. Ale i měsíce vedené mimo sezónu mají své velké výhody. Jednou z nich je samozřejmě nízká cena zájezdu, volné pláže i hotely a celkově nižší náklady spojené se stravováním a cestováním. V hlavní turistické sezóně se zde vyskytuje minimum srážek a vzduch má teplotu mezi 30 °C a 33 °C, teplota vody se pohybuje kolem 26 °C. Letní měsíce patří k nejlevnějším, jelikož je v Thajsku velké teplo, které doprovází přívalové deště. Dovolené se v tomto období nezříkejte. Déšť v Thajsku může potkat turistu i v čase hlavní sezóny, kdy by jej nečekal. Naopak v období dešťů se snadno stane, že svítí sluníčko a užijete si koupání. Statisticky nejdeštivějším měsícem bývá říjen, nejteplejším měsícem je květen.

 

Užijte si nabídku fakultativní výletů

Dovolenou si můžete náramně vychutnat na pláži, v hotelu u bazénu nebo zakoupením fakultativních výletů v rámci poznání Thajska. Země nabízí krásnou přírodu, zajímavé kulturní památky, poznání nových koutů světa a náboženství. Turisté jezdí do Thajska rádi za potápěním, koupáním v čistém moři a opalováním na krásných dlouhých bílých plážích. Pokud nemáte příliš rádi lenošení na pláži, volte poznávací zájezd, díky kterému se podíváte po těch nejhezčích koutech země. Pokud si dopřejete rádi klid a opalování na pláži, ale rádi se někam vydáte, objednejte si fakultativní výlety, které vám odkryjí krásy Thajska a zároveň vám dovolí v klidu relaxovat na pláži.

 

Za potápěním, golfem i na rodinnou dovolenou

Potápění láká do Thajska drtivou většinu turistů. Nejnavštěvovanější destinací je provincie Krabi, Ko Tao, Ko Mook a oblast Sicilan. Nejluxusnější hotely si vyberete na pláži Patong Beach na ostrově Phuket. Okouzlující přírodu naleznete na ostrovech Ko Chang, Phi Phi . Rušným životem vás nadchne Bangkok a Pattaya. Pokud vyhledáváte potápění, zaměřte se přímo na zájezd, který je pro potápěče určen. Speciální zájezdy jsou označeny jako „dovolená a potápění“. V Thajsku si zahrajete dobře golf na jednom z perfektně upravených golfových hřišť. Chystáte-li se do Thajska s dětmi, poohlédněte se po rodinné dovolené.

 

Poznávací zájezdy pro opravdové cestovatele

Z poznávacích zájezdů si zvolte krásnou přírodu Thajska, okolí Bangkoku a hlavní město jako takové. Podívat se můžete po thajských ostrovech nebo kombinovat návštěvu velkých měst a nejkrásnějších thajských pláží. Unikátním je výlet do města Ayuthaya, bývalého hlavního města Siamu, které se pyšní chrámy zapsanými na seznamu Světového a kulturního dědictví UNESCO. Hojně navštěvovaný je také korálový ostrov Koh Larn.

Zavítejte na krokodýlí farmu nedaleko Bangkoku. Kombinovat můžete poznávací zájezdy v Thajsku a sousedním Myanmaru. Milovníci přírody si vyberou z poznávacích zájezdů zaměřených na národní parky Thajska. Unikátní je návštěva opičího města Lopburi a mostu přes řeku Kwai v Kanchanaburi.


KP
Foto: Travel portal

DISKUZE K ČLÁNKU

0

To zní zajímavě. Taková dovolená, která je zaměřená na potápění, by se mi líbila. Musím to ukázal manželovi, ale já už mám o naší příští dovolené jasno. V Thajsku jsme navíc ještě nikdy nebyli. Vloni jsme byli na potápěčském kurzu, který jsem našla na https://www.seawolf.cz/ , takže základ pro potápění máme.

ODPOVĚDĚT

4

Působí to na mě jako ráj na Zemi,úplně se tam vidím .

ODPOVĚDĚT

3

Ještě jsem u moře nebyla a i když je u nás krásně, ráda bych se jednou k moři podívala a hlavně zkusila let letadlem...

ODPOVĚDĚT

5

Už jen ty fotky-nádhera .

ODPOVĚDĚT

2

Na obrázcích je to ráj! Z potápění mám strach.

ODPOVĚDĚT

2

Krásná krajina a čisté moře.

ODPOVĚDĚT

2

Já létám do dálek pravidelně o prázdninách. Thajsko je kouzelné, ale i další destinace v Asii. Aspoň na měsíc. Je to nejen o moři, ale i úžasné přírodě, památkách, kuchyni, lidech. Nádherné zážitky.

ODPOVĚDĚT

6

Tak to mně nehrozí...ani já jsem nikdy u žádného moře nebyla...

ODPOVĚDĚT

3

naše vlast je pro mě nejkrásnější i když troch chaotická ale mimo moře tu máme vše

ODPOVĚDĚT

2

já do letadla můžu a ráda , jen nemám Onassise .

ODPOVĚDĚT

2

Musí tam být krásně,a podmořský svět je úžasný....škoda,že nemůžu do letadla...

ODPOVĚDĚT

4

Ani já nebyla u moře, u nás je tolik krásných míst

ODPOVĚDĚT

5

Já jsem nikdy u moře nebyla

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (13 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

S kamarádkami to Thajska: Zažijte dovolenou svého života

S kamarádkami do Thajska: Zažijte dovolenou svého života!

Jezdíte prstem po mapě a usilovně přemýšlíte nad tím, kam na dámskou jízdu s partou...

Jak si na dovolené opravdu odpočinout

Jak si na dovolené opravdu odpočinout

Dovolená – tolik vytoužený odpočinek a příležitost udělat si odstup od světa každodenního shonu. Často...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Dana Šárková: Nedržte nefunkční vztahy kvůli dětem.

Danka Šárková: Nedržte nefunkční vztahy kvůli dětem.

Česká autorka společenských románů Danka Šárková většinu svých knih píše o vztazích. Sama si život...

Jak přežít cestování s dětmi?

Jak přežít cestování s dětmi?

Těšíte se na prázdniny? Sluníčko, pohoda a trochu toho odpočinku. Ale víte, že občas je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠICÍ STROJ JAKO DÁREK

Zdravím maminky, moje máma by si přála nový šicí stroj, ...

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

LUPENKA

Doporučil by mi někdo něco na lupenku?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz