Potápění i národní parky v Thajsku vám vykouzlí úsměv na tváři

Exotické Thajsko láká každým rokem stále více turistů, kteří sem jezdí za potápěním, golfem, relaxací na pláži a také si užívají návštěvu národních parků, hltají historii starobylých staveb a milují ruch velkoměsta Bangkoku.

Thajsko
Další 3 fotografie v galerii

Země tisíce a jedné tváří se stává pro české turisty stále cenově dostupnější. Vydejte se do Thajska také vy. Zamilujete si ho.

 

Anglicky se domluvíte pouze v turistických centrech

Do Thajska nepotřebujete vízum a ani jiné podobné povolení k pobytu. Jedinou podmínkou pro vstup do země je platnost pasu minimálně půl roku po překročení thajské hranice. V turistických destinacích se domluvíte anglicky a za nákupy zaplatíte bez problémů v dolarech nebo eurech. Měnou je thajský baht (THB), přičemž 100 THB pořídíte za 69 Kč. Nechte se očkovat proti žloutence typu A. Před odletem se informujte o omezeních dovozu a vývozu komodit. Do Thajska se nesmí v žádném případě dovážet drogy, pozor si dejte také s alkoholem a cigaretami.

 

Komfortní pobyty s cestovní kanceláří i pro zkušené cestovatele

Dovolenou pořídíte výhodně s cestovní kanceláří typu last minute zájezdu. Za příznivé ceny si vyberete ze široké nabídky zájezdů a komfortního ubytování. Do 20 000 Kč seženete perfektní zájezd s dopravou, ubytováním a službami delegáta. Do země se raději na vlastní pěst nevydávejte. Mimo turistická centra se anglicky nedomluvíte a při potížích, které se mohou záhy vyklubat, budete bezradní. V  Thajsku seženete levné ubytování, jež bude nekvalitní, a pomoci se nedovoláte. Cestovní kancelář svým klientům nabízí služby delegáta, který se o ně stará a pomáhá jim v nesnázích. Dostane se vám jistoty, že budete ubytováni v ověřeném komfortním hotelu, kde vám nebude hrozit riziko krádeže.

 

Cestujte do Thajska i mimo sezónu. Pršet vám nemusí.

Nejlepší na vycestování je období mezi listopadem a březnem. Ale i měsíce vedené mimo sezónu mají své velké výhody. Jednou z nich je samozřejmě nízká cena zájezdu, volné pláže i hotely a celkově nižší náklady spojené se stravováním a cestováním. V hlavní turistické sezóně se zde vyskytuje minimum srážek a vzduch má teplotu mezi 30 °C a 33 °C, teplota vody se pohybuje kolem 26 °C. Letní měsíce patří k nejlevnějším, jelikož je v Thajsku velké teplo, které doprovází přívalové deště. Dovolené se v tomto období nezříkejte. Déšť v Thajsku může potkat turistu i v čase hlavní sezóny, kdy by jej nečekal. Naopak v období dešťů se snadno stane, že svítí sluníčko a užijete si koupání. Statisticky nejdeštivějším měsícem bývá říjen, nejteplejším měsícem je květen.

 

Užijte si nabídku fakultativní výletů

Dovolenou si můžete náramně vychutnat na pláži, v hotelu u bazénu nebo zakoupením fakultativních výletů v rámci poznání Thajska. Země nabízí krásnou přírodu, zajímavé kulturní památky, poznání nových koutů světa a náboženství. Turisté jezdí do Thajska rádi za potápěním, koupáním v čistém moři a opalováním na krásných dlouhých bílých plážích. Pokud nemáte příliš rádi lenošení na pláži, volte poznávací zájezd, díky kterému se podíváte po těch nejhezčích koutech země. Pokud si dopřejete rádi klid a opalování na pláži, ale rádi se někam vydáte, objednejte si fakultativní výlety, které vám odkryjí krásy Thajska a zároveň vám dovolí v klidu relaxovat na pláži.

 

Za potápěním, golfem i na rodinnou dovolenou

Potápění láká do Thajska drtivou většinu turistů. Nejnavštěvovanější destinací je provincie Krabi, Ko Tao, Ko Mook a oblast Sicilan. Nejluxusnější hotely si vyberete na pláži Patong Beach na ostrově Phuket. Okouzlující přírodu naleznete na ostrovech Ko Chang, Phi Phi . Rušným životem vás nadchne Bangkok a Pattaya. Pokud vyhledáváte potápění, zaměřte se přímo na zájezd, který je pro potápěče určen. Speciální zájezdy jsou označeny jako „dovolená a potápění“. V Thajsku si zahrajete dobře golf na jednom z perfektně upravených golfových hřišť. Chystáte-li se do Thajska s dětmi, poohlédněte se po rodinné dovolené.

 

Poznávací zájezdy pro opravdové cestovatele

Z poznávacích zájezdů si zvolte krásnou přírodu Thajska, okolí Bangkoku a hlavní město jako takové. Podívat se můžete po thajských ostrovech nebo kombinovat návštěvu velkých měst a nejkrásnějších thajských pláží. Unikátním je výlet do města Ayuthaya, bývalého hlavního města Siamu, které se pyšní chrámy zapsanými na seznamu Světového a kulturního dědictví UNESCO. Hojně navštěvovaný je také korálový ostrov Koh Larn.

Zavítejte na krokodýlí farmu nedaleko Bangkoku. Kombinovat můžete poznávací zájezdy v Thajsku a sousedním Myanmaru. Milovníci přírody si vyberou z poznávacích zájezdů zaměřených na národní parky Thajska. Unikátní je návštěva opičího města Lopburi a mostu přes řeku Kwai v Kanchanaburi.


KP
Foto: Travel portal

DISKUZE K ČLÁNKU

0

To zní zajímavě. Taková dovolená, která je zaměřená na potápění, by se mi líbila. Musím to ukázal manželovi, ale já už mám o naší příští dovolené jasno. V Thajsku jsme navíc ještě nikdy nebyli. Vloni jsme byli na potápěčském kurzu, který jsem našla na https://www.seawolf.cz/ , takže základ pro potápění máme.

ODPOVĚDĚT

4

Působí to na mě jako ráj na Zemi,úplně se tam vidím .

ODPOVĚDĚT

3

Ještě jsem u moře nebyla a i když je u nás krásně, ráda bych se jednou k moři podívala a hlavně zkusila let letadlem...

ODPOVĚDĚT

5

Už jen ty fotky-nádhera .

ODPOVĚDĚT

2

Na obrázcích je to ráj! Z potápění mám strach.

ODPOVĚDĚT

2

Krásná krajina a čisté moře.

ODPOVĚDĚT

2

Já létám do dálek pravidelně o prázdninách. Thajsko je kouzelné, ale i další destinace v Asii. Aspoň na měsíc. Je to nejen o moři, ale i úžasné přírodě, památkách, kuchyni, lidech. Nádherné zážitky.

ODPOVĚDĚT

6

Tak to mně nehrozí...ani já jsem nikdy u žádného moře nebyla...

ODPOVĚDĚT

3

naše vlast je pro mě nejkrásnější i když troch chaotická ale mimo moře tu máme vše

ODPOVĚDĚT

2

já do letadla můžu a ráda , jen nemám Onassise .

ODPOVĚDĚT

2

Musí tam být krásně,a podmořský svět je úžasný....škoda,že nemůžu do letadla...

ODPOVĚDĚT

4

Ani já nebyla u moře, u nás je tolik krásných míst

ODPOVĚDĚT

5

Já jsem nikdy u moře nebyla

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (13 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

S kamarádkami to Thajska: Zažijte dovolenou svého života

S kamarádkami do Thajska: Zažijte dovolenou svého života!

Jezdíte prstem po mapě a usilovně přemýšlíte nad tím, kam na dámskou jízdu s partou...

Jak si na dovolené opravdu odpočinout

Jak si na dovolené opravdu odpočinout

Dovolená – tolik vytoužený odpočinek a příležitost udělat si odstup od světa každodenního shonu. Často...

Dana Šárková: Nedržte nefunkční vztahy kvůli dětem.

Danka Šárková: Nedržte nefunkční vztahy kvůli dětem.

Česká autorka společenských románů Danka Šárková většinu svých knih píše o vztazích. Sama si život...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak přežít cestování s dětmi?

Jak přežít cestování s dětmi?

Těšíte se na prázdniny? Sluníčko, pohoda a trochu toho odpočinku. Ale víte, že občas je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Kdo s tím máte taky problém podělte se prosím o zkušenosti, ...

ÚNIK MOČI

Kdo s tím máte taky problém podělte se prosím o zkušenosti, ...

E-SHOP DROGERIE

Ráda bych tip na e-shop kde bych koupila kvalitní prací ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz