Pozitivní emoce, které vám obohatí život

Víte, že se obecně říká, že člověk se rozhoduje na základě svých emocí. Toto tvrzení není úplně přesné. Správně by se mělo říkat, že se člověk rozhoduje na základě svých pocitů. Tyto pocity pak vyvolávají určité emoce. Silné emoce jsou špatně zpracované pocity.

Titulka pro: Pozitivní emoce, které  vám obohatí život
Zobrazit fotografii v galerii
Pokud jsou emoce příliš silné, mohou být pro člověka i škodlivé. Pokud nejste ještě na úrovni, kdy umíte vnímat své pocity a řídit se jimi, pak byste měli začít pracovat se svými emocemi.
 
Emoce jsou pozitivní a negativní. Mezi ty pozitivní patří láska, pocit tepla, ocenění apod. Negativní emoce zahrnují zklamání, hněv, strach. Důležité je soustředit se na ty pozitivní a využívat jejich sílu k tomu, abyste se na své životní cestě posouvali ke svým cílům. Tony Robbins (jeden z nejlepších učitelů a koučů na světě ) zdůrazňuje 10 emocí, které vám zlepší život.
 
Zde je 10 silných pozitivních emocí podle Tonyho, které vám nejen usnadní život, ale navíc vám přinesou možnost užívat si vaší cestu s pocitem štěstí.
 
 

Vděčnost


Tato emoce je nesmírně silná a bohužel velmi opomíjená v současné společnosti. Všichni velcí duchovní lídři a filosofové   na celém světě ji přikládají klíčovou roli při dosahování štěstí v životě. Pomáhá lidem jak v podnikání, ve vztazích, tak i ve zdraví. Tony říká: „Když jste vděční, strach zmizí a bohatství se objeví.“
 
 

Hlad


Tím nemyslím, že vám kručí v břiše. Je to hlad potom, něčeho dosáhnout. Tony vyzpovída lnejúspěšnější a nejbohatší lídry z celého světa a jedním spojovacím článkem jejich úspěchu byl právě hlad – touha –dosáhnout svých cílů a snů. Byla to právě tato jejich odhodlanost, která je dovedla k cíli.

 

Vášeň


Tato emoce vás opravdu „probudí“. Nastartuje vás. Díky ní nevidíte bariéry a limity. Dokážete přeskočit i ty nejvyšší hory, pokud vám stojí v cestě. Díky ní bouráte staré předpoklady a vytváříte nové formy přemýšlení. Vášeň vám dává jasný pocit smyslu toho, co děláte. Je to „šťáva“, která je pohonem vašeho jednání.

 

Láska a srdečnost


Tato emoce rozpustí všechny negativní emoce. Už Beatles zpívali slavnou píseň: All you need is love.

 

Zvědavost


Tady Tony radí, abyste byli v životě zvědaví jako malé děti. Děti mají touhu poznávat, vědět. Pokud máte děti, určitě si pamatuje tzv. dětské období „PROČ?“. Děti chtějí vědět, chtějí zjišťovat. A to vás posouvá kupředu.
 

Flexibilita


To je umění adaptace. Umět se přizpůsobit je zárukou přežití. Nebojujte, přijímejte a zpracovávejte. I to, co se zprvu může zdát jako velmi negativní, obsahuje vždy něco pozitivního. Vše je Jin i Jang zároveň. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos řekl: „Jsme tvrdohlaví, pokud jde o naše cíle ,ale velmi flexibilní, pokud jde o detail.“

 

Důvěra a sebedůvěra


Tato emoce se týká víry.Pokud uvěříte, dosáhnete toho, počem toužíte. Jak toho dosáhnete se vám pak vyjeví cestou.

 

Veselost


Pokud prožíváte tuto emoci, pak jste ve stavu radosti. A radost je důležitým zdrojem vaší energie. Bez radosti život začne pomalu ztrácet smysl.

 

Síla a vitalita


Pocit síly a zdraví je základem vaší energie. Pokud tento pocit máte, dokážete zvládat i ty nejsložitější úkoly jako hračku. Musíte mít pocit, že jste„plni života“.
 
 

Pocit užitečnosti - přispívejte


Pocit,  že  jste něčemu či někomu přispěli je obrovskou silou, která vás žene kupředu, ale také vám dává velmi pevný základ pro vaše další aktivity. Pocit přispění je dokonalým nástrojem pro životní naplnění. Pokaždé, když máte pocit, že jste přispěli, budete mít silný pocit naplnění. Je to přirozená vlastnost všech lidských bytostí. Není snad silnější pozitivní emoce než ta, jak se cítíte, když víte, že to, co jste udělali či řekli, přispělo také někomu dalšímu. A je jedno, jestli vašemu blízkému či někomu úplně neznámému.
 
Tento článek vychází z www.tonyrobbins.com
 
Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com/
Foto: iStock
15. 2. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE PRO CHLAPA

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

VÝBAVA NA SNOWBOARD

Dobrý večer, přemýšlím nad koupí výbavy na snowboard, ...

ŠITÍ

Ahoj všem, chtěla bych se naučit šít na šicím stroji. Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz