Zdraví

Předcházejte intimním potížím

O nás ženách se říká, že vydržíme víc než muži. Podle statistik žijeme déle než naše drahé polovičky, dokážeme přivést na svět nový život a hned tak se z něčeho nepoložíme. I přes to všechno jsme ale křehké a jemné bytosti a musíme o sebe umět pečovat. Jednou z důležitých oblastí je intimní hygiena.

V každém životním období nás provázejí nejrůznější přirozené fyziologické procesy. Menstruační cyklus, těhotenství, šestinedělí, klimakterium… Zátěží pro nás mohou být také nejrůznější nemoci nebo špatný životní styl. Zátěž, které je v takových obdobích náš organizmus vystaven, se projeví často tam, kde si to přejeme nejméně a musíme chtě nechtě zaklepat na dveře gynekologické ordinace.
 
Gynekologické záněty jsou velmi nepříjemné problémy s typickými příznaky, jako je bolest v podbřišku, výtoky, svědění a pálení. Léčba bývá dlouhodobá a důležité je nejen poctivě zobat či zavádět si pilule, co předepíše lékař, ale dodržovat i správné zásady intimní hygieny. Patří mezi ně používání speciálních hygienických přípravků. Zapomeňte na umývání voňavým sprchovým gelem a raději si pořiďte mycí přípravek, jehož složení bude k vašim intimním partiím šetrné.
 
Předcházet problémům je vždy jednodušší. To platí v případě gynekologických potíží dvojnásob. Někdy stačí jenom porozumět potřebám svého těla a potíže jako mávnutím proutku zmizí.
 
Zkuste si vzít k srdci pár doporučení:
  • Dávejte přednost spíše sprchování než vaně s voňavou pěnou.
  • Po umytí se dobře osušte vlastním ručníkem.
  • Noste prodyšné spodní prádlo z přírodních materiálů a každý den ho měňte.
  • Během menstruace měňte vložky a tampony co nejčastěji.
  • V létě nezůstávejte dlouho v mokrých plavkách.
  • Při hygieně používejte speciální prostředky pro ženy.
  • Nezapomínejte na preventivní prohlídky u gynekologa (minimálně jednou za rok).
  • Pokud máte zdravotní potíže intimního charakteru, svěřte se i partnerovi.
 
 

 

Tip pro vás:

 
Speciálně pro potřeby ženské intimní hygieny byla vyvinuta řada přípravků Lactacyd. Obsahují kyselinu mléčnou a mají fyziologické pH, které odpovídá přirozenému poševnímu prostředí lépe než mýdlo, a posiluje tak přirozenou obranyschopnost intimních partií.
 
Lactacyd je určen pro dívky a ženy každého věku a doporučuje se ho používat každý den. Vybrat si můžete z celé řady výrobků – od jemné mycí emulze až po vlhčené kapesníčky pro jednorázové použití, které oceníte nejen na cestách, ale i běžně během pracovního dne.
 
Přípravky Lactacyd zakoupíte ve svém oblíbeném obchodě nebo v lékárně.
 
 
 
 
 
 
 
Autor: Zuzana
Foto: GlaxoSmithKLine

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků