Prevenci a léčbě nemocí dýchacího ústrojí pomáhají léčebně rehabilitační lázeňské pobyty

V Mariánských Lázních se léčí nemoci dýchacích cest a stavy po komplikovaných zánětech plic.

Prevenci a léčbě nemocí dýchacího ústrojí pomáhají léčebně rehabilitační lázeňské pobyty
Zobrazit fotografii v galerii

Velká část dětí i dospělých trpí právě v tomto období onemocněním dýchacích cest. Nejvíce ohroženi jsou senioři, děti a lidé se sníženou imunitou. 


K hlavním příznakům při onemocnění dýchacích cest patří rýma, chrapot, kašel (suchý, dráždivý nebo produktivní s hleny), dušnost, zvýšená teplota, může být i pocit tíže na hrudi. Vše závisí od toho, zda se jedná o akutní nebo chronické onemocnění, a zda choroba postihne horní cesty dýchací nebo průdušky a plíce. 


Pokud se akutní onemocnění často opakuje nebo kašel přetrvává déle než 3 měsíce, přechází onemocnění do chronické formy. Aby k tomu nedošlo, je důležité včasné vyšetření odborným lékařem (fyzikální vyšetření, rentgenové a funkční vyšetření plic) a léčba příčiny, jako jsou infekční záněty nebo alergie. 


Samozřejmě je důležitá prevence, to znamená včasné odhalení a léčba alergií u dětí, prevence prochlazení, otužování, dostatek přírodních vitamínů, odstranění škodlivin zevního prostředí jako jsou prach, alergeny a emoční zátěž, a naopak do běžného života zařadit pohyb na čerstvém vzduchu. 


Pokud již došlo k rozvoji chronického onemocnění, úplné vyléčení je složité, ale naším úkolem je dosažení dlouhodobé remise. Proto je tak důležité začít co nejdříve s lázeňskou léčbou, která je zaměřena na zlepšení ventilační funkce dýchacích cest, obnovení správné mechaniky dýchání a průchodnosti dýchacích cest, zvýšení imunity a odstranění škodlivin vnějšího prostředí. 


Díky podhorskému klimatu a čistému vzduchu se Mariánské Lázně specializují na prevenci a léčbu chorob dýchacích cest. Pro léčbu používáme Lesní pramen – alkalicko slaná minerální voda, která má alkalizující a expektorační účinek a používá se ve formě pitné léčby, inhalací a minerálních koupelí. Kromě toho klienti absolvují speciální gymnastiku, oxygenoterapii a další procedury. 


Do Léčebných lázní Mariánské Lázně/Ensana Hotels se jezdí léčit všechny věkové kategorie. Provádíme preventivní programy pro děti i dospělé pacienty a léčebné programy pro dospělé. U léčebných programů lékař dohlíží vždy na předepsaný individuální léčebný program. 


Máme pozitivní zkušenosti, že pokud se například pacient s astmatem nebo chronickou bronchitidou opakovaně léčí v Mariánských Lázních, dochází ke snížení dušnosti a záchvatů kašle a ke zlepšení výsledků spirometrického vyšetření. Proto také zdravotní pojišťovny schvalují pacientům s touto diagnózou pobyt v lázních každoročně. 


Co se týká prevence onemocnění dýchacích cest v domácím prostředí, doporučila bych dávat pozor na prochlazení, ale také na přehřátí (vyvarovat se zpocení, vlhký oděv a obuv odložit co nejdříve, z vytopeného bytu vycházet na mráz postupně), postupně se otužovat sluncem, vzduchem a vodou, pravidelná životospráva s dostatkem minerálů a vitamínů (konkrétně vitamin D a C jsou důležité v prevenci respiračních onemocnění), dostatek spánku a samozřejmě nekouřit. 


Prevence chorob dýchacích cest je důležitá v současné době Covidu-19, který postihuje především dýchací cesty. Na to je zaměřen náš týdenní preventivní program pro zlepšení stavu dýchacích cest a imunity. 


V poslední době se objevil názor, že klient se může v lázních nakazit Covidem. Musím uvést, že lázeňská zařízení poskytují mnohonásobně vyšší míru hygienických opatření, než s jakou se klienti setkají v běžném životě, v obchodních centrech, nebo hromadné dopravě, a proto není třeba se obávat aktivního pobytu v léčebném lázeňském zařízení. 


Vzhledem k vládním nařízením, není nyní možné ubytovávat v lázeňských zařízení jiné hosty, než jen hosty na léčebně rehabilitační pobyty. V Mariánských Lázních se léčí nemoci dýchacích cest a stavy po komplikovaných zánětech plic. Rádi přivítáme klienty v našich Ensana hotelích v Mariánských Lázních a.s. na jejich předepsaných preventivních nebo léčebných pobytech.


Autor: Prim. MUDr. Růžena Vaňková, hotel Pacifik, Ensana Hotels

Zdroj: Ensana hotels
Foto: Ensana hotels

DISKUZE K ČLÁNKU

3

Ta vana láká k poležení. Vylezla bych až po koronaviru.

ODPOVĚDĚT

3

Já taky.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejoblíbenější české lázně jsou Mariánky Foto: Mariánské lázně

Nejoblíbenější české lázně jsou Mariánky

Sluneční paprsky o sobě začínají dávat vědět, pomalu ale jistě začínáme snít o dovolené u...

Za krásou a zdravím do Mariánských Lázní

Za krásou a zdravím do Mariánských Lázní

Mariánské Lázně dýchají odpočinkem. Nad okouzlujícím rozlehlým parkem jim vévodí nádherný hotel Danubius Health Spa...

Titulka pro: Jak vybrat vhodné lázně?

Jak vybrat vhodné lázně?

Lákají vás lázně, víkendové pobyty v nich, lázeňské, wellness či léčebné procedury, které si zde...

Mariánské Lázně jsou nově na Seznamu kulturního dědictví UNESCO Foto: Ensana

Mariánské Lázně jsou nově na Seznamu kulturního dědictví UNESCO

Lázeňské město Mariánské Lázně je od července nově zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního...

Mariánské Lázně se opět otevírají hostům

Mariánské Lázně se opět otevírají hostům

Ensana otevřela první ze svých sedmi hotelů v Mariánských Lázních pro klienty zdravotních pojišťoven.

Titulka pro: Vydejte se relaxovat do lázní!

Vydejte se relaxovat do lázní!

I v zimních měsících se můžete věnovat regeneraci svého organismu. Taková zimní relaxace v rukou...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz