PRIMÁTOR® IPA

Máte rádi netradiční pivo?

Titulka pro: PRIMÁTOR® IPA

 

Máte rádi netradiční pivo?
 

Náchodský PRIMÁTOR přichází na český trh se speciálním svrchně kvašeným polotmavým pivem anglo-amerického typu PRIMÁTOR® India Pale Ale, zkráceně IPA.
 

Při jeho vaření bylo použito čtyř typů sladů a sedm výjimečných druhů chmelů původem z celého světa. IPA má specifickou zlatohnědou barvu, výjimečnou, jemnou hořkost s narůstající výraznou intenzitou a smyslnou pryskyřičnato-ovocnou vůní, která vás myslí zanese na vzdálená místa Orientu.
 

Samotný název India Pale Ale může být zavádějící, jelikož Indie není místem jeho původu. První piva tohoto typu byla uvařena v polovině 18. století v Anglii, která v tu dobu vládla světu díky svým koloniálním državám. Koloniální úředníci a vojáci měli zájem o pití dobrého anglického piva i v zámoří. Obrovským problémem se ovšem ukázala krátká trvanlivost, která nevydržela dlouhé a náročné zámořské plavby. Angličtí sládci ovšem objevili, že přídavkem vysokých dávek chmelu při vaření a následným dochmelením „za studena“, vyrobí pivo schopné přestát námořní plavbu i do nejvzdálenějších kolonií, především pak největší z nich - Indie. A tak se díky své aromatické sladové chuti a intenzivní hořkosti India Pale Ale postupně stal populárním na celém světě.

Pro gastronomické gurmány je pivo IPA doporučeno ochutnat s divočinou, steaky a orientální kuchyní. Skvělý zážitek přinese kombinace s měkkými sýry s méně výraznou chutí a s kvalitními paštikami.
 

Připravila: Katka
Foto: Pivovar Náchod
19. 11. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pokusnz gadget

Pokusnz gadget

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz