Krása

Přírodní kosmetika pro každou pleť

Sbírání kytiček

Máte citlivou pleť? Trápí vás alergie? Řešíte kožní choroby? Vyzkoušejte přírodní kosmetiku.

V čem je přírodní kosmetika jiná než tradiční?

Přípravky, ať už jde o pleťové nebo tělové výrobky, obsahují vysoké procento přírodních, zpravidla rostlinných složek. Ty vám nabídnou vitamíny, antioxidanty a další potřebné látky ve své nejpřirozenější podobě. Naopak syntetické složky, což platí pro konzervanty, umělé aroma, barviva a jiné, přírodní kosmetika nezná. Právě proto je vhodná pro ženy, ale i muže, kteří mají citlivou pokožku, například i s rozšířenými cévkami, nebo trpí kožní chorobou. Používat ji však mohou i děti, kterým samozřejmě nekoupíte pěstící krémy, zato toaletní mýdlo může používat celá rodina.


Biokosmetika

Pro výrobu bio přírodní kosmetiky se využívají rostliny z ekologického zemědělství, které už samy o sobě mají splňovat certifikát bio. Podobně jako to znáte u bio potravin. Skutečně důkladný výběr surovin pro přípravu přírodní kosmetiky je totiž tím nejdůležitějším faktorem. Rovněž samotná výroba této kosmetiky má být co nejvíce šetrná k životnímu prostředí.

Oblíbené složky přírodní kosmetiky

Z mnoha tradičních složek se například už po staletí používá oblíbená levandule s uklidňujícími a mírně čistícími účinky. Ovšem když navíc vsadíte na květy levandule v plátěném sáčku, získáte výborného pomocníka v boji proti šatním molům a skříně krásně provoníte. Z dalších tradičních složek si připomeňme například růži, v níž se skrývá řada látek přispívajících k obnově buněk, a tím zpomalujících stárnutí pleti. Z novějších si pak musíme na chvíli zastavit u olivových výtažků, které působí jako balzám zejména na suchou a citlivou upleť. Kromě plodů se používají i látky z listů a právě o nich se traduje, že fungují jako anti-aging prostředek.


Měli byste vědět

Přesto, že je přírodní kosmetika bezesporu dobrou volbou, je třeba si uvědomit některá její specifika. Protože neobsahuje syntetické konzervanty, její trvanlivost bývá zpravidla kratší než u klasické kosmetiky. Rovněž účinky na pleť se projevují v delším časovém horizontu. A protože používá hojně přírodních složek, na které nejste běžně zvyklí, měli byste ji nejprve otestovat na malé ploše své pokožky. Zpravidla se zkouší vnitřní strana zápěstí nebo z boku lícních kostí.


Opakování matkou moudrosti

Až si najdete ty „své“ přírodní přípravky a budete je pravidelně používat, pomalu, zato jistě, se začne zlepšovat i stav vaší pleti. Současně se kůže dobře promastí, vyživí a získá i tolik potřebnou hydrataci. Pokožka pak bude elastičtější a vy ji navíc nijak zbytečně nezatížíte. Jinými slovy – přestože vám přírodní kosmetika neumaže z data občanky pár let, budete vypadat a cítit se lépe.

Komerční prezentace
Foto: Bella Rose
23. 1. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků