Zdraví

Procvičte svůj mozek. Co je to Brain Jogging?

Sbírání kytiček

Cvičíte svůj mozek? Pokud byste rádi začali, poradíme vám jak. Vyzkoušejte Brain Jogging.

Brain Jogging je mentální cvičení překračující možnosti běžné duševní aktivity. Je to strukturované užití kognitivních cvičení a technik zaměřených na zdokonalení konkrétních funkcí mozku, a to s využitím počítače. Jedná se o zcela bezpečnou neinvazivní metodu s dlouhodobými ověřitelnými výsledky. Mozek lze poměrně jednoduchým způsobem trénovat, zvýšit jeho „výpočetní výkon“, vrátit mu jeho schopnosti z mladších let nebo je i překonat. 

Mezi 30 a 40 léty věku totiž obvykle začíná postupný úpadek našeho mozku. Stárnutí se projevuje slábnutím našich kognitivních schopností. Příčinou je ztráta „plasticity“ mozku, jeho pružnosti ve zpracování informací. Odumírají neurony a zejména vyhasínají synapse – spojení mezi nimi. Slábnutí kognitivních schopností negativně ovlivňuje naše pracovní možnosti, v pozdějších létech pak ohrožuje i naše bezpečí a samostatnost. 

Podstata tréninku mozku spočívá v prostém poznatku, že každou, jakkoli složitou činnost lze rozdělit na sled základních funkcí, které lze odděleně trénovat. Ať už je to řízení raketoplánu, jízda autem na nákup nebo chůze po schodech, vždy se jedná o stejné základní kognitivní funkce. Třeba o pozornost, rychlost reakce, krátkodobou paměť, prostorovou orientaci, rozhodování, apod. 

HAPPYneuron Brain Jogging je soubor specializovaných počítačových her. Vychází z nejnovějších trendů spojení neuropsychologie a informačních technologií. Umožňuje udržovat mozky stárnoucích i starých lidí ve formě odpovídající podstatně nižšímu věku. Hry byly vytvořeny týmem pod vedením dr. Bernarda Croisila, vedoucího Laboratoře neuropsychologie Neurologické nemocnice v Lyonu ve Francii, a to na základě nejnovějšího výzkumu fungování mozku. 

A to není zdaleka všechno. Brain Jogging může pomoci pacientům po mozkové příhodě, hyperaktivním dětem s problémy s učením, řidičům, sportovcům apod. Hrát si a přitom trénovat svůj mozek, to zní zajímavě.

Více informací najdete na www.brainjogging.cz.

Autor: 
Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků