Rodina

Proměna Milli Janatkové: koncert už 6. dubna!

Chcete si poslechnout texty a muziku, které se dotýkají nás všech, na pomezí různorodých žánrů? A baví vás také improvizace? Pak neseďte doma a přijďte tuto sobotu na koncert Milli Janatkové do pražského klubu Jazz Dock!

Její hudba se pohybuje na pomezí alternativního jazzu a brazilských rytmů, autorské texty inspirují k zamyšlení. Hudba je skutečná čarodějka, protože Milli pomohla z jejích vlastních zdravotních potíží – prostě se z nich vyhrála a vyzpívala.

Ale není to tak vážné jak se zdá, viďte.

Věřím, že zpívám a hraju o tématech, která se dotýkají nás všech: o lásce, o potřebě blízkosti, klidu, důvěry a osobní víry, která ale nemusí mít nutně spojitost s náboženstvím. Také o strachu i o smutku, i ty patří k životu, a my se je můžeme učit přijímat, i když to často není jednoduché.

Kdy jste začala zpívat?

„Zpívám si pro sebe od dětství, kdy jsem začala chodit do sboru. Vážněji jsem si k hudbě našla cestu na vysoké škole, kde jsem navštěvovala hodiny zpěvu, a ještě zásadnější pro mě byla stáž v Portugalsku, tam jsem mimo jiné také studovala zpěv. Od té doby také rozvíjím „hlas v pohybu“.

Co to je?

Propojuju zpěv, zvuky a pohyb, což i mně osobně pomohlo v celkovém uvolnění těla i psychiky; ulevuje to od bolestí zad, menstruačních potíží a psychosomatických problémů včetně únavového syndromu, ztráty energie a potlačených emocí.

Kromě zpívání také hrajete?

Od dětství hraju na kytaru, před pár lety jsem přibrala bubny, rytmické – perkusivní a experimentální nástroje.

Dá se vaše muzika zařadit do škatulky relaxační?

Obecně nerada škatulkuju. Je ovšem pravda, že na více lidí má hudba působí „relaxačně“. To asi proto, že v ní vycházím z dechu, rytmu a určitého druhu meditace, vnitřního zklidnění. Ale já bych svůj hudební styl spíš nazvala v dobrém slova smyslu alternativním – s prvky jazzu, latinskoamerické hudby a meditativního nádechu.

Pozvánka na koncert a křest
Koncert Milli Janatková trio a dalších hostujících hudebníků se odehraje v pražském klubu Jazz Dock v sobotu 6. dubna. Pozor, začíná se už v 19. hodin! Během koncertu se rovněž pokřtí její nové CD Proměna, které si na místě můžete také koupit. Avšak když si pospíšíte, získáte ho zdarma – což platí pro prvních dvacet příchozích.
* Vstupenky stojí 150 Kč (zlevněné pro studenty a důchodce 105 Kč), CD se slevou můžete v tento večer koupit za 200 Kč.
Více se dozvíte na webu: http://millijanatkova.com/

Text Marcela
Foto: archiv
4. 4. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků