Redakční testování: pomocníci při hubnutí

Snažíte se trvale zhubnout a pořád se nedaří? Určitě už jste vyzkoušeli nejrůznější diety, ale nic to nemění na skutečnosti, že když chcete shodit nadbytečná kila, je potřeba nejen zdravě jíst, ale také se hýbat.

Redakční testování: pomocníci při hubnutí
Dalších 6 fotografií v galerii

To samozřejmě neznamená, že musíte denně intenzivně cvičit. Někdy i přílišná intenzita škodí. Chcete-li spalovat tuky, musíte se pohybovat v aerobní zóně. Při cvičení se máte příjemně unavit, nikoliv úplně odrovnat. 


Pokud se chcete efektivně zbavovat podkožních vrstev tuku, je vhodné cvičit v aerobním pásmu tepové frekvence. V momentě, kdy je váš tep nižší, nebo vyšší, z tukových zásob energii nečerpáte. Při příliš vysoké tepové frekvenci spalujete zásoby cukru a vaše tělo se dostává do poplašného režimu, kdy je vystaveno nadměrnému fyzickému stresu. 


Svou optimální tepovou frekvenci pro spalování tuku vypočítáte tak, že od čísla 220, což je maximální tepová frekvence, odečtete váš věk. Z tohoto výsledného čísla spočítáte 65-85 % a získáte rozmezí, ve kterém by se měl váš tep pohybovat. Jednoduchou pomůckou, jak bez počítání zjistit, zda cvičíte v aerobním pásmu, je řeč. Měli byste být schopni během cvičení říct souvislou větu bez nadměrného lapání po dechu. Můžete si také pořídit tzv. sporttester, který měří tepovou frekvenci za vás. 


Pravidelnost je základ hubnutí 

Pokud chcete být fit a v dobré kondici, je důležitá pravidelnost! Proto do svého týdenního programu vtěsnejte alespoň tři sportovní aktivity. Stačí pokaždé hodinka a uvidíte, že se vám tělo záhy odvděčí. Pravidelné cvičení nejen pomůže při hubnutí, ale navíc vám dodá dobrou náladu i chuť hýbat se dál. Díky pravidelnému pohybu se skvěle zbavíte stresu, takže nebudete mít takovou chuť zahánět ho sladkostmi. Vyplaví se hormony dobré nálady, ale také prospějete vašemu kardiovaskulárnímu systému, čímž významně snížíte riziko infarktu a jiných civilizačních onemocnění. 


Důležité doplňky při hubnutí 

V redakci jsme se rozhodli vyzkoušet doporučené pomocníky při hubnutí. Trochu nás překvapila informace, že nemáme před cvičením dvě hodiny jíst. Pijeme tedy iontový nápoj UNISPORT, který navíc tělu dodá potřebné minerály. Na výběr je nepřeberné množství příchutí. Stačí 5 ml do půllitrové lahve s vodou. Pokud je hodně silný, tolik neosvěží. To budeme mít lahev s iontovým nápojem na hodně dlouho. 


Při tělesné zátěži pomohou také cereální a müsli tyčinky, které jsou bohatým zdrojem sacharidů, a energie se z nich uvolňuje postupně. Důležitou složkou hubnoucích programů je L-karnitin, který podporuje využívání tuků jako zdroje energie, čímž pomáhá redukovat přebytečná kila. K osvědčeným přípravkům s L-karnitinem patří CARNILIFE 2000, CARNIFORM SHOT, který navíc obsahuje další podpůrné látky (kofein, arginin a synefrin). Pokud jdete běhat nebo cvičit večer, zvolte raději výrobek bez kofeinu. Po přípravcích s L-carnitinem se necítíme tak unavené a více se potíme. Hlavně, jsou-li to přípravky s obsahem kofeinu. To se potíte hned. 


Většina žen dělá tu chybu, že přijímá nedostatek bílkovin. Pijeme tedy večer DIET PROTEIN, což je lahodný koktejl, který obsahuje vyvážený poměr bílkovin a sacharidů a navíc látky podporující snižování hmotnosti. Nám chutná čokoládová varianta. Je to i takové mlsání na večer. 


Mezi jídly vám hlad zažene tyčinka T-MEAL BAR. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny, ale nízkému obsahu cukru, to je ideální svačinka. 


S porovnáním kilogramů je to trochu ošemetné. Po lehkém běhání a užívání výše jmenovaných doplňků, kdy opravdu poctivě pijeme iontové nápoje a užíváme L-carnitin. Ostatní se snažíme, ale občas si člověk dá k večeři něco jiného je rozhodně vidět zpevnění a cítíme se mnohem lépe. Váhu jsme měly normální, tak na kilogramech to tak vidět není, ale objem ubývá a hlavně tvary se rýsují. Chce to nastavit režim, který není drastický a snažit se ho dodržovat více méně pořád. I když budete mít občas výpadky kvůli nachlazení, dovolené nebo náročném pracovním období, dá se poměrně snadno začít znovu. Všechny testované výrobky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


Více informací najdete na www.nutrend.cz.


Foto: iStock, Nutrend

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Můj obrovský pomocník při hubnutí byl jednak tedy přítel, který mě v tomto směru ohromně podporoval, což co si budeme povídat... Je skutečně třeba mít nějakou motivaci. Dále bych ale také chtěla zmínit produkt od Herbalife, konkrétně https://produkty.herbalife.cz/regulace-hmotnosti/formula-1-o, kterým můžete nahradit nějaké porce jídla se skvělými nutričními hodnotami.

ODPOVĚDĚT

3

Testované přípravky se mi líbí.

ODPOVĚDĚT

3

Zajímavý článek, něco k poučení.

ODPOVĚDĚT

2

vzhůru do testování !

ODPOVĚDĚT

3

díky svým předkům neřeším diety,naopak bych potřebovala přibrat aspoň 10 kg.bohužel,se nedaří.

ODPOVĚDĚT

4

já bych ti je klidně dala

ODPOVĚDĚT

3

Těch 10 kg klidně pošlu, není problém, aspoň by se mi líp na zahradě hýbalo....

ODPOVĚDĚT

1

pěkný a poučný článek

ODPOVĚDĚT

1

asi to pomáhá je to i zdravé dobrý testík

ODPOVĚDĚT

3

taky bych chtěla testovat

ODPOVĚDĚT

3

já taky :)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Pustili jste se do hubnutí.

Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz