Zdraví

Reishi: královna rostlin

Sbírání kytiček

Znáte reishi? V poslední době se o ní hodně mluví, tak jsme se na ni podívali.

Nejvýznamnější čínský herbolog, bylinář a mistr akupunktury, Li Shih-Chen uvádí ve svém medicínském díle Bencao Gangmu (čínská Farmakopei) na kterém pracoval více než 40 let, blahodárné účinky reishi. „Reishi posiluje srdce, způsobuje zvýšení vitality, zlepšuje mentální aktivitu a omlazuje.“ Taoističtí mniši pravidelně užívají houbu reishi k posílení paměti, zlepšení koncentrace a k rozhojnění moudrosti.


Způsob jakým Red Reishi dokáže ovlivňovat zdraví člověka lze nejlépe pochopit pohledem tradiční čínské medicíny (TCM). Žádná ze známých aktivních složek reishi užívaná samostatně nemůže zdaleka dosáhnout účinku samotné reishi. Zatímco západní medicína se soustředí na „léčení“ již propuklé nemoci, TCM, se svojí přes 2000 let dlouhou tradicí vycházející s pozorování člověka a přírodních dějů, se soustředí na prevenci nemocí prostřednictví správné diety, správného pohybu a meditace.

Reishi je v TCM důležitou adaptogenní rostlinou, která dokáže udržovat lidský organismus v rovnováze a dokáže tuto rovnováhu obnovit, pokud se jedná o člověka již nemocného.

Chcete se dozvědět více o možnotech léčby pomocí reishi? Seriál 7. dílů zde.

Připravila: Katka
Foto: iStock
6. 2. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků