Řízená detoxikace: řeší zdravotní problémy z celostního pohledu

Už nějaký čas se věnujeme řízené detoxikaci. Zjistili jsme, že jde o systém velmi komplexní a pro nás laiky bohužel i těžko pochopitelný. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás reportáž, jak taková řízená detoxikace vypadá. Jak už jsme zmínili, jde o složitý systém, který jde do hloubky zdravotních problémů. Vypadá to, že jde o běh na dlouhou trať. Pojďme se podívat, jak si se zdravotními problémy malé Vandy poradí zkušená terapeutka Vlaďka Málová.

Zobrazit fotografii v galerii

Vanda přišla do mé ordinace kvůli neustálým zánětům dutin, uší, bolestí hlavy v oblasti čela. Lékařsky je potvrzen a následně opakovaně antibiotiky léčen streptokok a staphylokok. Potíže se i tak nadále opakují.
 

Při rozhovoru se dozvídám:

Do 1,5roku byla zdravá, jen sklon k zácpě po přechodu na běžnou stravu. V 1,5roce angína - antibiotika, po té zdravá. Od mala nejí dobře, má velmi ráda mléčné výrobky, opakované bolesti břicha. Ve školce často nemocná, bolesti v krku, zelené rýmy, záněty dutin nebo uší, které pak sednou na průdušky a také záněty spojivek.

Kromě toho má Vanda potíže s usínáním i tehdy když je unavená, Trpí občasnou náměsíčností, která se zhoršila po očkování před několika měsíci. Emočně je citlivá až přecitlivělá, vadí ji kritika za kterou považuje i rady. Očkování povinné, meningokok, klíšťová encefalitida.

Test Salvie nám odhalil, co stojí za současným stavem a dává nám tušit, co předcházelo. Kokové infekce nejsou hlavní příčinou, ale spíš důsledkem. Nacházíme chronickou virovou infekci. Citlivost ukazuje na adenoviry. Pokud se podíváme, co umí, pochopíme předchozí stav- stav ve školce, včetně zánětů spojivek. Vanda je „ alergik“, ale to neznamená, že lékař nebo kdokoliv jiný by měl všechny potíže šmahem přisoudit alergii. Díky tomu se u mnoha lidí nejen dětí, neřeší skutečné příčiny, ale jsou svedeny na diagnozu.

Virová infekce, která nebyla vyřešena, stále oslabuje organismus a vytváří infekční ložiska, která nacházíme v dýchacím systému, ale také v mízním systému a uzlinách. Protivirová imunita je dlouhodobě snížená.


Protivirová imunita


Pohledem čínské medicíny víme, že za stavem protivirové imunity je slezina. Slezina byla prvotně zatížená při přechodu na běžnou stravu, kde se projevoval sklon k zácpě. Mezitím užívala opakovaně a neúspěšně antibiotika. Funkce střev se zhoršuje, viry na které antibiotika nepůsobí, zůstávají v organismu a budují si silnou pozici v podobě oslabení sleziny, ložiska pak oslabí dýchací systém a ten ve svém důsledku střevo. Výsledek je neustálé zahleňování díky střevu a slezině. Péče o dýchací cesty nepomůže. Příčina je jinde.

Vanda od malička špatně jí – děti podvědomě vybírají potraviny a různě selektují jídlo na talíři. Pokud maminka ví, že dítě není přeplácané sladkostmi, měla by zpozornět. Velmi často mají již malé děti zácpu. To je první příznak, že něco není v pořádku. Důsledkem jsou velmi podobné obrazy jako je Vandy.

Běžnou stravu organismus neuměl správně zpracovat a začalo se objevovat zahlenění, potíže s dutinami, alergické projevy atd. Obranyschopnost organismu se snížila a infekce mohly snadno proniknout. Špatné trávení dalo možnost vzniknout metabolitům a oslabených sliznic virové infekce využily ke svému „úkrytu“- vzniku infekčních ložisek. Tato ložiska více snižují obranyschopnost sliznic a tak další infekce jakékoliv včetně kokových mají snadný přístup.

 

První příčina

To je jedna z příčin. Lékařsky je potvrzena intolerance lepku, stejně tak ji potvrdil test na Salvii. Salvie ale také zjistila alergii na mléčné výrobky projevem mohou být nejen průjmy, či zácpy, ale také zahleňování, bolesti břicha, i hlavy. Nemáme prostor na všechny souvislosti a návaznosti, tak jen pro příklad a pro pochopení.

 

Druhá příčina


Druhá z příčin neméně důležitá je zátěž anorganickými toxiny konkrétně antibiotika, očkování. Anorganické toxiny jsou přítomné v gliovém systému, vytváří bariéry pro komunikaci nervových buněk a stejně tak brání zdárné detoxikaci. Jestliže se díváme na náš mozek jako na řídící jednotku organismu, tak jakýkoliv toxin ovlivní v jakékoliv jeho části řízení příslušného systému v organismu. Zatížení limbického systému vyvolává emocionální výkyvy, neodůvodnitelné strachy atd. Také amygdala je zatížená. Amygdala je psychologická stráž.

Vrátíme se ke školce. Pro každé dítě je školka obrovskou změnou. Tato změna vytváří téměř u každého emocionální stres. Tento emoční stres prohlubuje dysbalanci již tak oslabených orgánů. Dráždění limbické části znásobí tento prožitek a dopad na organismus. Projevy zatížení po očkování mohou být až po nějakém čase a neprůkazné pohledem západní medicíny. Ale matky vnímají změny u svých dětí. Nacházíme spojitosti s různými potížemi.

Vzpomínám na jednoho chlapce u kterého se najednou objevili tiky. Až test Salvií nám ukázal, kde hledat příčinu. Reakce na kůru na odstranění zátěže po očkování byla velmi intenzivní. Tiky se na dobu asi 12dní velmi zintenzivněly a pak najednou zcela ustaly. S každým dalším očkováním se znovu objevily a naštěstí kůry vždy účinně pomohly. Citlivost jeho nerv.systému bude pravděpodobně přetrvávat a může citlivě reagovat i na jiné toxiny se stejným projevem.

Vzhledem k celkovému obrazu Vandy, současnému stavu a potížím jsem zvolila kůru, která měla hlavně přinést úlevu a zlepšení ohledně zánětů a bolestí. Preparáty

  • Respidren- dýchací systém
  • Veliendren- slezina
  • Antivex- virové infekce
  • Diamino - emoční preparát umožňující uvolnění mikrobiální infekce (virové).

 

Příště si řekneme, jak to dopadlo a co se bude dít dále.

Více informací o přípravcích Joalis a detoxikačních centrech najdete na www.eccklub.cz.

Autor: Vlaďka Málová - detoxikace-ocista.cz
Foto: iStock
19. 8. 2015
 

DISKUZE K ČLÁNKU

1

podívám se na to ve zdravé výživě

ODPOVĚDĚT

3

Zhubněte s detoxikačním čajem Gonseen Dr. Nona.
Základní složky: gon gouha, dobromysl, chryzantéma, vojtěška, semena mrkve, karoten, olivové listy, máta peprná, bioorganominerální komplex Mrtvého moře.

Gon gouha je velmi silný adaptogen, mobilizuje rezervní a ochranné možnosti organismu (imunitní systém) a normalizuje činnost nervové soustavy. Přináší klid a energii současně. Zvyšuje odolnost proti stresu. Čistí všechny systémy a orgány.

Dobromysl obsahuje cenné silice a má antiseptické účinky. Podporuje peristaltiku a tonus střev. Vyvolává odkašlávání, stimuluje trávení, má diuretický, žlučopudný účinek. Používá se při kolikách, zánětlivých onemocněních orgánů žaludečně - střevního systému, při akutní a chronické bronchitidě, dysmenorei, onemocnění jater, nervovém podráždění, při atonii střev, zácpách, nespavosti.

Olivové listy snižují krevní tlak, normalizují cukr v krvi. Mají hypotenzivní, koronárně - rozšiřující, protiarytmické účinky. Používají se při arterioskleróze. Jsou jemným, nedráždícím projímadlem. Vyvolávají vylučování žluče. Doporučují se při zánětlivých onemocněních žaludku a střev.

Vojtěška napomáhá odkašlávání, má močopudné účinky.Používá se při zánětlivých onemocněních cest dýchacích,/onemocněních ledvin, má protizánětlivý efekt. Používá se při anemii, bolestivých menstruacích, při léčení bronchiálního astmatu, arterioskleróze.

Mrkvová semínka obsahují látky bohaté na flavonoidy, mají výběrové koronárně - rozšiřující působení. Používají se při koronární nedostatečnosti.

Máta peprná má spasmolytický, žlučopudný vliv, zmírňuje bolesti, je jemným projímadlem a dobrým antiseptikem, používá se při příznacích zánětu žaludečně - střevního systému, při zvýšené kyselosti, onemocněních jater a žlučového měchýře k uklidnění bolesti a jako žlučopudný prostředek. Působí proti zvracení. Používá se při kolikách žaludku, střev a při hromadění střevních plynů. Používá se pro likvidaci symptomů při otravě žaludečního střevního původu a při bolestech hlavy, epilepsii, depresích a taktéž pro léčení hemeroidů.

Karoten je silný antioxidant, pomáhá chránit membrány buněk před volnými radikály, zabraňuje stárnutí. Zpevňuje zuby, vlasy, nehty, kladně působí na pokožku.

Klinika Lenom společně se skupinou vědců vyrobila nový druh bylinkového čaje, který můžeme nazvat „čajem zrodu“.
Komplex jeho složek dává možnost efektivně působit na organismus, má mocný pozitivní vliv na trávicí, srdečně - cévní, dýchací, imunitní a nervový systém organismu. Je zaregistrováno blahodárné působení čaje jako podkladu pro uzdravovací programy při jakýchkoliv nemocích. Čaj také připravuje pole působnosti pro všechny jiné preparáty.

Čaj Gonseen:
- Zabezpečuje stav duševního klidu a současně vysokou koncentraci a fyzickou odolnost proti
vyčerpanosti a stresovým stavům;
- Rychle uklidňuje po fyzické a mentální námaze;
- Normalizuje činnost střev a čistí střevní, vylučovací systém, játra;
- Má vlastnosti antioxidantů, svazuje a vyvádí z organismu volné radikály;
- Stimuluje imunitní systém;
- Normalizuje krevní tlak (při hypertonii se čaj pije ráno nalačno horký nebo teplý, při hypotonii - večer studený);
- Vyvádí toxiny, usazeniny a tuky z organismu, napomáhá snížení váhy (k hubnutí se používá: 1 sáček čaje na sklenici vody, 20 - 30 minut před jídlem dva krát denně; pro posílení pít po jídle jako obyčejný čaj);
- Vyvolává čilost, jasnost myšlení, zlepšuje paměť;
- Snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
- Napomáhá hojení ran;
- Zabraňuje stárnutí organismu, zachovává zdravou pružnou pokožku;
- Používá se při onemocněních žlučového měchýře a žlučopudných cest, při zánětlivých onemocněních orgánů žaludečně - střevního systému;
- Normalizuje obsah cukru v krvi (také u nemocných závislých na inzulínu);
- Používá se při onemocněních cest dýchacích a orgánů dýchaní.

Použití:
Jeden sáček čaje v litru horké (ne vařící!) vody nechat louhovat 20 - 30 minut. Vypít 1 sklenici ráno nalačno, pokračovat v průběhu dne. Při dlouhodobém užívání čaje je možné zkrátit příjem na 1 sklenici denně.

POZOR! Použité sáčky čaje nevyhazovat. Usušené sáčky se mohou používat při iontoforéze nebo po zmrazení
v mrazáku přikládat na víčka a obličej jako ledové obklady. Kromě toho je možné přidávat do jídla zvířatům, hnojit hlínu rostlinám atd.

Prevenční program použití čaje Gonseen:
1.den: 1 sáček na 1/2 až 3/4 l horké vody (cca 90 stupňů, nechat odstát 5 - 10 minut), sáček necháme 2-3 minuty. Pít nalačno ráno před jídlem a přes den před jídlem průběžně. Pak sáček jemně vyždímáme a odložíme na další den.
2.den: luhujeme sáček z 1. dne v 1/2 až 3/4 l horké vody (90 stupňů) po dobu 5-8 minut. Sáček vyndáme a odložíme.
3.den: bereme nový pytlíček. Postup opakujeme jak první den.
4.den: postupujeme jak druhý den, ale použijeme sáček z 3.dne.
5.den: oba použité sáčky luhujeme v 1/2 až 3/4 l horké vody po dobu 20-30 minut.

Nayrouse Cosmetic e-shop Dr.Nona © 2016 | www.belea-fmcosmetic.cz

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

10 rad pro otěhotnění

10 rad pro otěhotnění

Snažíte se otěhotnět? Někomu se to podaří hned, někdo každý měsíc netrpělivě čeká, až se...

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Že jsou tělo a duše spojené nádoby není nic nového. Všichni to víme, ale stejně...

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

Všichni je známe. Jsou obyčejné a přesto v sobě skrývají tajemství, o kterých se vám...

Titulka pro: Znáte Reiki?

Znáte Reiki?

Reiki je japonský výraz, kterým je označována univerzální životní energie. Rei znamená v překladu univerzální...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ SLEVY ONA DNES 18.-24.10.2021

Nyní přichází největší slevový nákupní týden v ...

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz