Volný čas

Rozhýbejte své děti! Značka: Levně

Nemáte peněz nazbyt, a přesto chcete dítěti dopřát pohybovou aktivitu? Pak vybírejte z těch, které vaši peněženku nezruinují. Prozradíme vám i to, co mají společné.

Nejen škola, ale v dnešní době zejména moderní technologie, děti doslova „přilepují“ na židle. Obrazně i doslova je od nich musíte odtrhnout – třeba právě nabídkou některého sportovního vyžití.

Voda je bezvadná

 

Pokud mají vaše děti rády vodu, dejte je na plavání. Když je zapíšete do kurzu plavecké školy, budete mít jistotu, že si techniky jednotlivých stylů osvojí správně a nebudou se ve vodě jen tak plácat. Je však možné, že zrovna váš potomek bude na plavání chodit v rámci školní docházky. Až se naučí základy, může dál pokračovat s vámi.

S holí v ruce

 

Ač se to nezdá, pozemní hokej patří k velmi starým sportům. Ke hře dítko potřebuje zahnutou hokejku, nadšení a pak tým, v němž bude hrát. Tento kolektivní sport je navíc vhodný pro kluky i děvčata. Mnohé kluby nabízejí „pozemák“ na zkoušku, pak kromě nadšení potomek nepotřebuje nic, hokejku mu zapůjčí. Florbal je také kolektivní sport, který se však na rozdíl od pozemního hokeje hraje pouze v hale. I tady je principem hry vstřelit gól, sportovci používají speciálně tvarovanou florbalovou hůl

Na dvou kolech

 

Téměř každé dítě má kolo, využijte toho a naplánujte potomkovi zábavné výlety. Nejlépe s dalším sourozencem nebo s kamarády, pak se nebude nudit. Cyklostezky najdete všude, dnes se běžně budují také ve městech. Jinou zábavu si ratolest užije při geokešingu, kdy se pomocí GPS hledají skryté schránky zvané kešky (malé děti můžete nalákat tím, že jdete hledat poklad). Geokešing propojuje sport s turistikou a stmeluje celou rodinu. Každý víkend si můžete najít jiný cíl a navíc potomci budou trávit volný čas v přírodě.

Co je třeba při každém sportování

 

Snad žádná pohybová aktivita se následně neobejde bez mytí, tudíž je třeba mít po ruce ručník, nejlépe funkční. Vyzkoušejte například tkaninu Prowell, která kombinuje vlastnosti bavlny a polyesteru. 

„Právě polyester odvádí vlhkost od těla a předává ji bavlněné části, z níž se odpařuje. Vaše ratolest tak bude stále v suchu. Další výhodou je menší objem, výrobky z Prowellu zaberou o polovinu méně místa v tašce nebo batohu, ve srovnání s běžnými froté produkty,“ vysvětluje Šárka Nadrchalová ze společnosti Veba, která se společně s Technickou univerzitou v Liberci podílela na vývoji tohoto funkčního materiálu. 

Připravila: red 

Foto: Pixabay 


Diskuze: příspěvků