Rozlučte se s faldíky

Dokonalou postavou se může pochlubit málokdo. Řadě z nás příroda nadělila buď větší zadeček, stehna nebo břicho. Máte problém zbavit se těchto problémových partií cvičením? Řešením je tumescentní liposukce.

Titulka pro: Rozlučte se s faldíky
Zobrazit fotografii v galerii

Jde o operační metodu, jejímž cílem je trvale odstranit vrstvu podkožního tuku v určité části těla. Nejčastěji jsou to právě boky, břicho, zadeček či stehna. Jestliže se potýkáte s nadváhou nebo dokonce s obezitou a potřebujete zhubnout celkově, tento zákrok vám bohužel nepomůže. Liposukce vás nezbaví kilogramů tuku od hlavy po paty. Je však ideálním způsobem, jak postavu vytvarovat tak, aby byla pěkná a souměrná.

Získejte informace
Pokud přemýšlíte o tom, že se „špíčků“ zbavíte právě liposukcí, bude nejvhodnější, když se objednáte na nezávaznou vstupní konzultaci. Kliniku, na kterou se vydáte, si vyberte především podle referencí. Co vás čeká například na klinice plastické chirurgie Esthé? Při prvním setkání s vámi lékař prodiskutuje, zda jsou vaše představy o formování postavy reálné. Informuje vás o průběhu operace a pooperační péči. Pokud se pak rozhodnete operaci skutečně podstoupit, čeká vás kontrola zdravotního stavu a předoperační vyšetření. Pak už si jen dohodnete termín a zaplatíte zálohu.

Operační zákrok
Tumescentní liposukce se provádí většinou ambulantně a v lokálním znecitlivění. V některých případech se zákrok provádí v plné narkóze a pacientka je zhruba jeden den po operaci hospitalizována. Je to třeba tehdy, když se upravuje více partií najednou. Chirurg si nejprve na vašem těle vyznačí fixou oblasti, jež bude formovat. Následně vám je pomocí tenké jehly napustí speciálním roztokem s obsahem anestetika, adrenalinu a dalších látek, které zaručí bezbolestný zákrok při plném vědomí. Tkáň se vám zvětší a jakoby nabobtná. Pak přijde na řadu druhá fáze, kdy se do znecitlivěné tkáně vsune tenká kanyla. Tou se krátkými pohyby postupně odsaje tumescenční roztok společně s tukovými buňkami. Nemusíte se bát, díky anestetikům totiž skutečně neucítíte žádnou bolest.

Co vás čeká dál?
Po operačním zákroku vám zůstane na těle několik drobných ranek – vpichů po kanylách, ze kterých bude ještě asi 24 hodin odtékat zbytek tumescenční tekutiny. Tyto ranky jsou tak malé, že není nutné je ani šít. Připravte se však na to, že až odezní účinek anestetika, operované místo vás začne bolet. Bolest trvá pár dní a dá se řešit analgetiky, která vám předepíše lékař než vás propustí domů. Neminou vás ani modřiny, ale ty budete mít na těle jen pár dní.

Prádlo a válečkování
Sestra vám ještě na sále navlékne na odsátou část těla speciální kompresivní prádlo, které je nezbytné nosit zhruba měsíc, a to ve dne i v noci. Tlak prádla zamezí vzniku nerovností kůže a urychlí odtok zbylého roztoku. Nošení pádla není sice nic příjemného, ale je nutností, stejně tak jako tzv. válečkování. O co jde? To přibližuje odborník z kliniky Esthé, MUDr. Karel Urban: „ Odsátou oblast je někdy vhodné po operaci doslova rozválet jako těsto na nudle. V podkoží vám totiž musí zůstat malá tuková vrstva, jež musí postupně přilnout ke tkáni. A aby byla tato plocha hladká, bez nerovností a jizev, je třeba ji masírovat válečkem.

Jak vypadá doba rekonvalescence po liposukci?
Tumescentní technika umožňuje rychlý návrat do běžného života a některé ženy jdou již druhý nebo třetí den do práce. Plná zátěž, sportování apod. je možné po čtyřech týdnech. Je třeba počítat s tím, že operované místo se musí zahojit. Otoky přetrvávají delší dobu, po tumescenci jde přibližně o 2-3 měsíce. Teprve po opadnutí otoků je teprve vidět, jak byl zákrok efektní. V období hojení je normální, když pacientka cítí pocity jako je tahání, píchání, brnění či svědění. Každé tělo reaguje jinak, někdo má všechny tyto příznaky, někdo třeba žádný.

Více informací hledejte na www.esthe-plastika.cz.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
23. 8. 2012

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já měla z liposukce taky trošku obavy, ale nebylo to nic strašného. Podstoupila jsem odsátí tuku z oblasti boků a všechno bylo v pořádku. Bylo to jenom v lokální anestezii a nic mě nebolelo. Výsledek byl teda pořádně poznat asi až po třech týdnech, trochu trvalo, než zmizely otoky a taky jak člověk nosil neustále stahovací prádlo, tak to poznat nešlo :) Větší obavy jsem měla z plastiky prsou,ale vybrala jsem si šikovného chirurga, dr. Justana a všechno dopadlo skvěle. Dělal mi liposukci i prsa. Kdybych chtěla podstoupit ještě nějakou úpravu, tak bych se zase obrátila na něho

ODPOVĚDĚT

0

Taky bych se chtěla rozloučit s faldíky ale jim se nikam nechce :D Četla jsme, že u liposukce nehrozí větší riziko komplikací http://www.plastickachirurgie.com/liposukce-odsavani-tuku-p17.html je to pravda?

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pryč s dvojitou bradou

Pryč s dvojitou bradou

Podbradek znamená pro většinu lidí estetický problém. Změní totiž výraz celého obličeje a navíc přidává...

Titulka pro: Prohlédněte si svoje prsa ještě před plastikou

Prohlédněte si svoje prsa ještě před plastikou

Jste nespokojená s tvarem či velikostí svého hrudníku? Přemýšlíte již delší dobu nad tím, že...

Titulka pro: Vše co potřebujete vědět o plastice prsou

Vše co potřebujete vědět o plastice prsou

Na světě je jen málo žen, které jsou spokojeny se vzhledem prsou. Nejde jen o...

Titulka pro: Dejte sbohem těžkým nohám

Dejte sbohem těžkým nohám

Konečně si naplno užíváme sluníčka a teplého počasí. Některým z nás mohou tyto dny přinášet...

Titulka pro: Vyhlašte boj svým tukovým buňkám

Vyhlašte boj svým tukovým buňkám

Právě teď v předjaří většina z nás hledá způsob, jak do léta zhubnout, zeštíhlet a...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

CLIP IN

Holky, hledám kvalitní clip in. Na netu jsem našla spoustu ...

BĚHÁNÍ

Ahoj, já bych hrozně ráda začala chodit běhat, ale nějak se ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, jaké berete doplňky stravy v dnešní době? Co ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz