Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?

Era přichází se zajímavým průzkumem, který jasně mapuje, jak utrácí za Vánoční dárky ženy a jak muži. Průměrná česká domácnost utratí za dárky pět až deset tisíc. Ačkoli se ženy dušují, že letos budou trochu šetřit, zůstane většinou u plánů. Překvapením asi nebude, že nakonec utratí více než muži. Je to dáno také tím, že nakupují pro více lidí. Nejčastěji nakupujeme dárky pro úzký kruh rodiny, většinou tak 5-6 lidí. Ženy jsou ale štědřejší a rády obdarovávají i přátelé a kolegy z práce. Muži naopak kupují dárky pouze rodině.

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Výzkum ale také ukázal, že další výdaje, které s Vánoci souvisí, stromeček, jídlo atd., jdou naopak z mužovy výplaty. Celkové náklady za dárky, stromeček, další výzdobu a jídlo se vyšplhají ve třetině domácností na 10 – 20 tisíc. Maximální cena, kterou jsme ochotni utratit je astronomických 40 000 Kč.

Ceny dárků se pak odvíjí od počtu obdarovaných. Ženy kupují více levnějších dárků, za to muži raději koupí jeden a dražší. Většina z nás ale utratí za dárek maximálně dva tisíce.
Nejvyšší částky utrácíme za elektroniku, oděvy a šperky. Ženy na rozdíl od mužů nedávají k Vánocům jako dárek peníze, neboť to nepovažují za dárek. Nejčastěji si přitom přejeme dárky, které nejsou na prodej.

Muži jsou na rozdíl od ženy více racionální a moc uvědomují si, že půjčovat si na dárky není nejvhodnější způsob financování, uvažuje o tom pouze 1% z nich.
Ženy také nakupují dárky s větším předstihem, nejsou výjimky, které pořizují dárky během celého roku (21%). Největší boom začíná úderem října, to začíná nakupovat většina žen. Muži naopak nechávají dárky na poslední chvíli (29%). Sice pouze 5% respondentů uvedlo, že nakupují den před Vánoci, ale jsou známy případy, kdy muži kupují dárky na Štědrý den na benzínkách a podobně.
 

Připravila: Zuzana

Foto: archiv

 

DISKUZE K ČLÁNKU

2

také to tak s mužem děláme

ODPOVĚDĚT

1

My nakupujeme dárky spolu a vždy se předem domluvíme.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÝŽIVOVÝ PORADCE

Dostala jsem doporučení do Světa zdraví. Uvítala bych rady ...

VLASY

Chci se zeptat, kde najít nej stránku na prodloužení vlasů? ...

VÁNOCE? :D

Ahojky :) Měla bych dotaz… Blíží se vánoce a mě by ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz