Proč (ne)nakupovat zásnubní prstýnek společně

Vybrat ideální zásnubní prstýnek, který každou ženu naprosto uchvátí, je pěkný oříšek, obzvlášť pokud se muž o šperky a zásnubní prsteny vůbec nezajímá. Kromě shánění a procházení řady informací jej nakonec ještě čeká samotné nakupování, které už je pro mnoho mužů stresující samo o sobě. Přitom mu právě nakupování zásnubního prstýnku můžete zjednodušit, když se nákupu zúčastníte. Nebo je takový společný nákup ještě více na škodu?

Zobrazit fotografii v galerii

Pro společný nákup prstýnků mluví především fakt, že to budete vy, kdo bude prstýnek nosit, a proto byste si jej měla vybrat podle svého vkusu a představ, což asi bez osobní účasti na nákupu tak úplně nepůjde. Na druhou stranu společným nákupem zkazíte právě onen moment překvapení. Zásnubní prsteny a romantická žádost o ruku k sobě prostě patří, což si v případě společného nakupování a výběru prstýnku budete muset nejspíš nechat ujít.

Akční dámy naopak ocení právě možnost podílet se na výběru prstýnku. Možná tedy přijdete o romantický moment překvapení, ale na druhou stranu se budete moci na celé radostné životní události více podílet a nebudete pouze nezúčastněně přijímat rozhodnutí vašeho partnera. Díky tomu se taky budete moci vyvarovat řady potíží a nesnází, kterými si muži musí při výběru a nákupu prstýnků projít. Ostatně předpokládá se, že snubní prsteny budete vybírat spolu, tak proč se na společném životním rozhodnutí nepodílet již při výběru zásnubních prstýnků?

Někteří pánové se však mohou ostýchat, že budou také přímo před vámi nuceni odmítnout nějaký prstýnek, který bude příliš drahý a bude převyšovat jejich rozpočet. Tomu by se určitě při nákupu bez vás vyhnuli a možná tedy budou raději nakupovat sami. Pokud se však přece jenom rozhodnete nakoupit například nákladnější diamantové prsteny společně, domluvte se na rozpočtu předem, aby v obchodě nenastala pro oba trapná situace.

Můžete se také domluvit na kompromisu, že partner sice nakonec koupí prstýnek sám, ale společně si projdete obchody předem a podíváte se na nabídky jednotlivých obchodů. Společně zvážíte, co by se vám vlastně líbilo a jaké máte představy a na základě toho nakonec partner už koupí prstýnky sám. Partner tak bude mít pocit, že to byl vlastně on, kdo prstýnky finálně koupil, ale vy budete mít šanci do výběru vnést své představy a požadavky.

Přestože nepatří společný nákup zásnubních prstýnků mezi tradiční variantu, vyhnete se tak spoustě stresu, který pro oba partnery vzniká a navíc se vyřeší i obvyklá trapná otázka a úkol, jak vlastně zjistit velikost prstýnku, protože při společném nákupu si prostě sama velikost vyzkoušíte. Na druhou stranu budete v mnohých obchodech poté těžko argumentovat, že jste zvolili špatnou velikost nebo nevhodný prstýnek a obchod se může zdráhat s reklamací nebo vrácením zboží. To už je ale spíše otázka výběru kvalitního zlatnictví s dobrými pro-zákaznickými službami!

 

Komerční prezentace
Foto: Eppi
7. 7. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Zásnubní prsteny ke svatbě patří. Já jsem zásnubní prsten dostala. Manžel, když mě žádal o ruku, tak přišel s prstýnkem a velkou kyticí růží. Kdo by mu pak odolal. Vůbec jsem nevěděla, že si mě chce vzít. Prstýnek kupoval z https://www.sperky-prsteny.cz/zasnubni-prsteny-s99CZ a tam jsme si pak vybrali i snubní prstýnky.

ODPOVĚDĚT

0

až v příštím životě...snad dostanu

ODPOVĚDĚT

2

já nedostala

ODPOVĚDĚT

5

manžel kupoval zásnubní prsten

ODPOVĚDĚT

4

Ráda bych si vybrala krásný zásnubní prstýnek a nemusí vůbec stát desetitisíce.

ODPOVĚDĚT

3

zásnubní jsem nikdy neměla .

ODPOVĚDĚT

6

Myslím si,že to není moc dobrý nápad

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠPERKY

Znáte někdo e-shop https://www.hotdiamonds.cz/ moc se mi ...

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz