Show Jana Krause – Berenika Kohoutová, Sagvan Tofi a Tomáš Bublík

Herečka Berenika Kohoutová, zpěvák Sagvan Tofi a herpetolog Tomáš Bublík se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Berenika Kohoutová, Sagvan Tofi a Tomáš Bublík
Zobrazit fotografii v galerii

Berenika Kohoutová

Herečka, zpěvačka, dabérka, ale i blogerka a spisovatelka. V současné době hraje hlavně v divadle a připravuje novou desku. „Jsme v půlce a doufám, že na jaře by se mělo všechno doklepnout, vydat singl a videoklip,“ říká Berenika a dodává, že půjde převážně o pop a elektro pop. Nedávno se také stala vítězkou televizní pěvecké soutěže, ale kromě zpěvu se věnuje i herectví. Aktuálně hlavně v divadlech Viola, Rubín a Studio DVA. Hraje také v seriálu Modrý kód.

Dostává příležitosti i v muzikálech. Když natáčí film, hraje prý většinou „záporačky“. „Jsem hodně obsazovaná do rolí divokých holek, drzých, nesympatických, problémových. Takové role se hrají vždycky lépe než ty optimistické.“ Berenika pochází z umělecky založené rodiny. „Můj táta je mimořádný muzikant, je pro mě hudební inspirací,“ svěřuje se. Její maminka, spisovatelka Irena Obermannová, je Bereničiným velkým fanouškem a prožívá s ní úplně všechno, včetně blogů, které píše s Marikou Šopovskou a které vyšly i knižně. 


Sagvan Tofi 

Dívčí idol 80. let vsadil na hity Michala Davida a Karla Gotta, kterým vymyslel vlastní příběh a jako autor a producent se podepsal pod muzikál Děti ráje. Ten má za sebou v domácím brněnském prostředí už více než 150 repríz. Nyní jeho protagonisté opět po roce vyrážejí na turné po velkých sportovních halách v rámci Děti ráje TOUR 2018. Divadlo Sagvan Tofi dlouho moc nemusel. O to paradoxnější bylo, že právě nad divadelní Thálií známý herec a producent před dvěma roky tolik jásal, když si Jan Kříž odnesl prestižní uznání za roli v jeho muzikálu. „Kdo by před nějakými patnácti lety věřil, že se písničky Michala Davida dostanou na jeviště v nějakém příběhu, na který budou chodit tisíce lidí, a ještě dostane prestižní cenu mezi renomovanými divadelníky?“ vzpomíná s úsměvem. 

A k tour říká: „Tuhle šňůru jedeme už potřetí. Děti ráje se staly legendou, vyprodali jsme už patnáct stadionů v Česku i na Slovensku a dalších sedm hal nás letos opět čeká. To si chvílemi připadáte jako rocková hvězda. Samozřejmě je za tím ale spousta práce.“ Zároveň přiznává, že ho navzdory úspěchu muzikálu láká stále svět filmu. 

„Chci natočit Děti ráje jako film. Paradoxně bych se díky divadlu a muzikálu, který jsem mimochodem dřív nesnášel, vrátil k tomu, co jsem chtěl vždycky dělat – tedy produkovat, možná režírovat a natočit film.“ V muzikálu Děti ráje hraje společně se svým dlouholetým hereckým partnerem Lukášem Vaculíkem dvojici dýdžejů. Jak na prostředí diskoték na přelomu 80. a 90. let vzpomíná? „Já tam byl jako doma. Užíval jsem si života naplno, protože mám rád zábavu. Život se má prožít. Je ale pravda, že pověst, která mě předcházela, mi později, když jsem něco myslel skutečně vážně, hodně komplikovala pracovní život. Celý život jsem si užíval, nemusel jsem pro to moc dělat, a až teď si buduju něco svého, co mě baví, a naštěstí mi to i celkem jde. Navíc mám pořád spoustu nápadů. Už teď mám v hlavě náměty na tři další muzikály.“


Tomáš Bublík 

Herpetolog, který nedávno policii asistoval po několik dní při odchytu mamby zelené v pražských Hlubočepech, a nakonec hada chytil do vlastních rukou. „Přišel jsem k zákroku ve chvíli, kdy došlo k manipulaci s mambou, kterou jsem nepovažoval za úplně šťastnou,“ okomentoval průběh odchytu muž, který se exotickými hady zabývá třicet let. V současnosti má okolo dvaceti zvířat. „Teď mám historicky za moji kariéru hadů úplně nejmíň. Poslední roky se věnuji herpetologii v terénu a pozorování nově objevených druhů na indonéských ostrovech Mentawai,“ vysvětluje. Mambu má momentálně Tomáš Bublík u sebe v karanténě. „Je velmi plachá, ale zlepšuje se. Začala přijímat potravu,“ říká herpetolog. Podle něj také odchycená mamba nepochází ze soukromého chovu, ale přímo z odchytu v přírodě. V posledních dnech se podílel i na odchytu užovky, kvůli níž na několik dní zavřel supermarket v Orlové. 

Původně se mu do Moravskoslezského kraje jet nechtělo. „Ale dostal jsem videozáznam, ze kterého had nešel určit. Lákalo mě to, protože to mohl být nějaký pro mě zajímavý druh,“ dodává. „Je to obrovská prodejní plocha, takže pravděpodobnost, že zvíře najdete, je velmi malá. Hadi v tomto období hledají místa, kde by hibernovali. Na místě pak může setrvat několik měsíců, proto jsem se snažil provozovnu ohřát a nechal jsem zapnout podlahové topení,“ říká odborník. „Měl jsem pak obrovské štěstí, že jsem kolem čtvrté hodiny ráno tu užovku mohl odchytit. Užovka se zrovna přemisťovala z vinotéky do tabáku,“ popisuje. Odchytem strávil asi deset hodin a hada následně předali do ostravské zoo, která rozhodne o jejím osudu. 


Připravila: Katka

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

2

nebudu koukat

ODPOVĚDĚT

4

Sagvan Tofi - kdysi ideál dívek , nyní 54 let - ráda se na něj podívám.

ODPOVĚDĚT

4

Já se možná podívám,pokud mi to vyjde časově.

ODPOVĚDĚT

4

Zajímaví hosté...

ODPOVĚDĚT

1

pořad se mi už nelíbí

ODPOVĚDĚT

4

.
Zajímaví lidé - budu se určitě dívat.

ODPOVĚDĚT

3

trapný pořad

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Show Jana Krause: Richard Müller, Michael Kocáb, Ondřej Soukup, Jasmina Alagič a Daria Kashcheeva

Show Jana Krause: Richard Müller, Michael Kocáb, Ondřej Soukup, Jasmina Alagič a Daria Kashcheeva

V dalším dílu Show Jana Krause se představí hudebníci Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej...

David Kraus zastavil několik vleků

David Kraus zastavil několik vleků

Na hory se rozjeli odreagovat David Kraus, Marta Jandová s manželem Miroslavem, Iveta Vítová, Berenika...

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Herci Jindřich Kopáček a Martin Procházka, právnička a spisovatelka Daniela Kovářová a numeroložka Lenka Suchardová...

David Kraus se těší na benefiční koncert a pečuje o dceru Foto: Archiv Alsa z.s.

David Kraus se těší na benefiční koncert a pečuje o dceru

Už po šesté se sešly české osobnosti, aby nafotily charitativní kalendář pro spolek Alsa, který...

Show Jana Krause – Kateřina Brožová, Jan František Uher a Andrej Hryc

Show Jana Krause – Kateřina Brožová, Jan František Uher a Andrej Hryc

Herecké trio Kateřina Brožová, Jan František Uher a Andrej Hryc se představí v Show Jana...

Show Jana Krause – Eva Samková, Tomáš Kraus, Alice Nellis a Vanda Janda

Show Jana Krause – Eva Samková, Tomáš Kraus, Alice Nellis a Vanda Janda

Snowboardcrossařka Eva Samková, bývalý skicrossař a manažer Evy Tomáš Kraus, režisérka Alice Nellis a modelka...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

HOJENÍ JIZEV

Pěkný den dámy :) Měla bych dotaz ohledně ošetření ...

CO POUŽÍVÁTE NA VRÁSKY?

Zdravím, jakou si kupujete kosmetiku na vrásky? Doporučíte ...

OKAY.CZ

Dobrý večer, nemáte zkušenost s objednáváním na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz