Show Jana Krause – Berenika Kohoutová, Vladimír Beneš a Petr Kolečko

Herečka Berenika Kohoutová, neurochirurg Vladimír Beneš a scenárista Petr Kolečko se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Berenika Kohoutová, Vladimír Beneš a Petr Kolečko
Zobrazit fotografii v galerii

Berenika Kohoutová 

Herečka a zpěvačka, která v posledních týdnech dobývá internet svým songem „Dělám stojky“. Na internetu si písničku přehrály již více než 4 miliony lidí a je úvodním singlem k desce s názvem Holka roku, kterou připravuje s Jiřím Burianem. „Na začátku písničky Dělám stojky byla hudba Jiřího Buriana. Když jsem pak přemýšlela nad textem, který by se k ní hodil, napadlo mě, že bych mohla popsat to, co dělám na mejdanech. Ve skutečnosti totiž stojky v baru dělám,“ přiznává Berenika a dodává, že už se těší, až píseň bude hrát se svou kapelou naživo. „Od podzimu začínáme koncertovat, tak když lidé budu sledovat mé sociální sítě, dozví se, kdy a kde vystupujeme.“


Jako herečka se objevila v několika televizních seriálech a je jednou z hlavních hereckých osobností divadla Studio Dva. V poslední době tam ztvárnila hlavní role v Šíleně smutné princezně a Starcích na chmelu, nyní se připravuje na roli Saxany. Premiéra hvězdně obsazené komedie plné kouzel je naplánována na letošní listopad. Berenice se daří nejen v profesním životě, ale i v tom osobním. Už rok žije s přítelem Kryštofem a přiznává, že od prvního dne si dokázala představit, že by s ním byla celý život: „Myslím, že po světě chodí vždy dva lidi, kteří k sobě patří, a občas se najdou. A to se přihodilo nám. Našli jsme se. Jsme nejenom partneři, ale také velcí kamarádi, přátelé, jsme na sebe duševně napojeni.“ V Bereničině soukromém životě dojde v blízké době i k dalším zásadním událostem. O své překvapení se podělí exkluzivně s diváky Show Jana Krause. 


Profesor MUDr. Vladimír Beneš, DrSc. 

Špičkový neurochirurg, neurolog, přednosta Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a 1. LF UK, který se svému oboru věnuje už čtyřicet let. „Někdy se mi stává, že si prohlížím snímky pacientů i několik dní a přemýšlím, kudy na to. To je ve skutečnosti mnohem závažnější část operace nežli zákrok samotný,“ říká o operacích mozku. Je známý tím, že všechny operace mozku, na nichž se podílel, si dobře pamatuje. Nejdéle se prý zatím na operaci připravoval rok: „Měl jsem tady dívku, bylo jí asi pětadvacet, a její snímky jsem převracel v ruce 12 měsíců, než jsem se odhodlal. Radil jsem se s několika kolegy, a nakonec bylo asi správné rozhodnutí operovat ji. Dneska úplně v pohodě. Ale takových vyhrocených případů není tolik. Víc je těch rutinních, kdy si to člověk jednou prohlédne a ví,“ říká profesor Beneš. 


K otázce transplantací mozku je skeptický: „Není to možné technicky, a hlavně to je nesmysl. Transplantátem by v takovém případě bylo tělo. Člověk je totiž mozek. Dokud mozek žije, žije i člověk,“ charakterizuje Vladimír Beneš lidský mozek z pohledu neurochirurga. Ve volném čase vášnivě rád cestuje po celém světě a na svých expedicích sbírá brouky. Radost si prý dělá i mnohým dalším. „Už léta vím, že rozhodující je bavit se. A mě baví především to, co dělám. Těší mě ale, i když jdu třeba s ženou do divadla nebo když hraju tenis. Od určitého věku už člověk umí nedělat věci, které ho nebaví,“ uzavírá. 


Petr Kolečko 

Úspěšný scenárista, který má ve svých pětatřiceti na svém kontě obdivuhodný počet úspěšných divadelních her, a hlavně populárních televizních a internetových seriálů. Do širšího povědomí se dostal díky scénáři seriálu Okresní přebor, který napsal spolu s režisérem Janem Prušinovským. Ve filmové tvorbě na sebe zatím nejvýrazněji upozornil jako spoluscenárista filmu Masaryk, za nějž obdržel Českého lva. Jeho dnes už kultovní seriál Most! lámal nedávno divácké i mediální rekordy. „Netušili jsme, jak to zabere. Věřili jsme, že jsme natočili kvalitní seriál, ale ten společenský a mediální přesah jsme neočekávali. Má to však i svou negativní stránku: těžko se nám to podaří zopakovat, neřku-li překonat. 


Cokoli udělám, nebude to mít dosah Mostu. Všichni řeknou: „Jo, dobrý, ale Most! to není,“ říká Petr, který teď vykročil od psaní scénářů k další profesi – filmové režii. Jeho režijním debutem je film Přes prsty z prostředí vrcholového plážového volejbalu, který právě běží v kinech. „Je to trochu drzá romantická komedie, ale možná budou diváci překvapeni, že docela milá. Zaujalo mě téma ženského přátelství, jak obstojí, když do toho vstoupí nějaký chlap. Tikání biologických hodin. To jsou témata, která řeší hodně mých vrstevníků a vrstevnic. Můj soukromý podtitul je: I hovada mají srdce. Hodně lidí si tam najde téma krize středního věku a druhé šance, což je i moje osobní téma.“


Zdroj a foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

7

dnes to bylo zajímavé

ODPOVĚDĚT

4

Ano, včera to bylo super.

ODPOVĚDĚT

5

Večer se budu určitě dívat.

Na pana profesora jsem moc zvědavá.

ODPOVĚDĚT

5

kouknu se a uvidím..

ODPOVĚDĚT

5

Koukala jsem se na Most od pana Kolečka a opravdu mě moc zaujal,ze severu pocházím tak o tom něco vím...CHÁNOV...

ODPOVĚDĚT

5

Podívám se, pobavím a třeba se i něco zajímavého dozvím. Jsem zvědavá na Petra Kolečka, jehož přesně jak píší, dnes už kultovní seriál Most lámal nedávno divácké i mediální rekordy. Ráda si ho poslechnu, jestli bude při rozhovoru vtipný jako jeho dílka.

ODPOVĚDĚT

3

Profesor MUDr. Vladimír Beneš, DrSc. bude určitě velmi zajímavě povídat.

ODPOVĚDĚT

5

Na hosty u Krause jsem koukala vždycky a zase koukat budu. Hosté jsou zajímaví, pokaždé se něco zajímavého dozvím, bez ohledu na Krause.

ODPOVĚDĚT

0

tam se dá něco dozvědět? Viděla jsem párkrát, je to pouze reklama na jejich životy, co právě hrají, co kdo napsal, co říkal pan režisér..ale když vám to dává vědomosti, tak to plní účel

ODPOVĚDĚT

4

Mně se třeba potvrdila zkušenost o přejedení a posléze výkonnosti, od jak vy mu říkáte Beneše. Berenika vás také nezajímá. A představte si, že občas mně to dá i vědomosti. Třeba, když mě někdo z hostů zaujme a donutí mě vyhledat si o něm něco bližšího. Například, jakou napsal knihu.

ODPOVĚDĚT

4

U pana profesora mě zaujal názor ohledně snídaní. U mě to tedy platí, že když jsem hladová, jsem mnohem výkonnější, než nacpaná.

ODPOVĚDĚT

4

Profesor MUDr. Vladimír Beneš, DrSc., špička ve svém oboru. Znám dívku, které těsně po její maturitě pomohl. Dnes je spokojenou maminkou dvou synů.

ODPOVĚDĚT

4

Zajímaví hosté - nechám se ráda překvapit.

ODPOVĚDĚT

1

No nevím, proč pořád Bereniku zviditelňují a pana Kolečka se pan Kraus zajisté zeptá na jeho novou lásku. Pořad si určitě odpustím.

ODPOVĚDĚT

0

na tento pořad se nedívám, Beneše nemusím a nějaká Berenika mě taky nezajímá. lepší je dobrá kniha

ODPOVĚDĚT

4

Mně se třeba potvrdila zkušenost o přejedení a posléze výkonnosti, od jak vy mu říkáte Beneše. Berenika vás také nezajímá. A představte si, že občas mně to dá i vědomosti. Třeba, když mě někdo z hostů zaujme a donutí mě vyhledat si o něm něco bližšího. Například, jakou napsal knihu.

ODPOVĚDĚT

4

Určitě se budu dívat. Třeba scénárista Petr Kolečko prozradí co dalšího chystá. Okresní přebor si někdy pustím i teď, když potřebuji zvednout náladu a od srdce se zasmát.

ODPOVĚDĚT

5

Komedie Přes prsty,která je režijním debutem Petra Kolečka za první víkend v kinech sesadila z prvního místa žebříčku film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Tak snad bude úspěšná i nadále.

ODPOVĚDĚT

5

budou tam zajímaví lidé

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (19 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠICÍ STROJ JAKO DÁREK

Zdravím maminky, moje máma by si přála nový šicí stroj, ...

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

LUPENKA

Doporučil by mi někdo něco na lupenku?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz