Show Jana Krause – Ester Ledecká, Ondřej Bank, Petr Jablonský a Petr Ludwig

Univerzální lyžařka Ester Ledecká, její trenér Ondřej Bank, komik Petr Jablonský a Petr Ludwig, mimo jiné i spisovatel, se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Ester Ledecká, Ondřej Bank, Petr Jablonský a Petr Ludwig
Zobrazit fotografii v galerii

Ester Ledecká 

Jediná žena v historii, která získala zlatou medaili na zimních olympijských hrách současně ve dvou různých sportech. Nejprve na ZOH 2018 v Pchjončchangu senzačně vyhrála superobří slalom na lyžích a pak v roli favoritky vyhrála i paralelní obří slalom na snowboardu. Ve svých 22 letech se stala olympijskou legendou. Raketový vzestup předvedla na juniorském mistrovství světa v roce 2013, kde získala 1. místo hned ve dvou snowboardových disciplínách.


V následujících letech začala za lyžařské i snowboardové disciplíny sbírat zlaté a stříbrné medaile i křišťálové glóby. Svoji nadvládu naposledy olympijská vítězka potvrdila začátkem března triumfem ve švýcarském Scuolu v paralelním obřím slalomu, který vyhrála pošesté v sezoně. Potřetí v řadě získala velký křišťálový glóbus za celkové prvenství ve Světovém poháru. V seriálu SP si připsala už patnácté vítězství. Minulý týden Ester Ledecká ukončila sezonu, kterou si po Světovém poháru protáhla na sjezdařských závodech kategorie FIS. Nyní ji čekají rehabilitace, sponzorské a mediální povinnosti, mj. i rozhovor pro BBC. Už v květnu ale bude zpět na lyžích.


Ondřej Bank 

Trenér, který přispěl k tomu, aby lyžařský, a vůbec celý sportovní svět s otevřenými ústy zíral, co Ester Ledecká dokáže. Lyže jsou jeho světem odmala. Celou kariéru jezdil na hraně a snažil se urvat velkou medaili. Několikrát byl Ondřej Bank docela blízko, ale nikdy mu to nevyšlo. Nakonec ale ten slastný pocit vítězství přece jen zažil. Jako trenér. 


Po zlaté olympijské jízdě své svěřenkyně Ester Ledecké byl i on dojatý. „Říkal jsem si už den před závodem, že něco visí ve vzduchu,“ vzpomíná. „Z Ester cítím něco výjimečného. To je důvod, proč teď nejsem doma s dětmi, ale jezdím s ní po světě,“ říká upřímně. A jaká je podle něj jeho svěřenkyně? Ester se prý vyznačuje tím, že příliš neriskuje. Zároveň je dobře kondičně vybavená, cílevědomá a chytrá. „Hltá každou radu. Někdy mám pocit, že jí toho říkám až moc,“ říká s úsměvem Ondřej.


Petr Jablonský 

Komik, který baví české publikum imitacemi slavných osobností už dlouhá léta. S kamarádem si na základní škole založil duo komiků a napodobovali scénky známých osobností. Jejich vzorem a oblíbeným hlasem byl Felix Holzmann. Původně chtěl být hercem, dal přihlášku na hudebně dramatickou konzervatoř v Praze, ale na zkouškách mu paní Galatíková řekla, že má sykavky, že mu vůbec nerozumí. 


„Vidím to jako dnes, komise koukala na můj monolog a pak mi řekli: 'Hezky jste si to připravil, ale my vám nerozumíme ani slovo.' Šel jsem se tedy učit prodavačem. Učením jsem prolezl díky tomu, že jsem imitoval a bavil své spolupracovníky. Vzpomínám si, že třeba šéf přišel do prodejny a prodavačka si mu stěžovala, že prý ani nevím, co prodávám.


A on povídá: "Ale umí dobře Zemana." Nejdříve Petr Jablonský vystupoval v různých kulturních domech. Pak se dostal do kabaretu Srdce a kámen v Praze a tam si ho všimla jeho současná manažerka. Od té doby dělá Jablonský imitování na profesionální úrovni. Diváci ho znají z různých televizních pořadů i z divadelních vystoupení. 


A kolik má ve svém repertoáru hlasů? „Nemám to přesně spočítáno, ale je to něco kolem šedesáti. Po pár minutách poznám, jestli jsem schopen hlas imitovat. Některé hlasy tedy opravdu napodobit nelze,“ říká Petr.


Petr Ludwig

Český konzultant, podnikatel, publicista a spisovatel – muž, který se zabývá mj. otázkou štěstí a pesimismu. Učí, jak spokojenost zvyšovat a jak nepodléhat negativismu. „Česká republika skončila podle výzkumu jako druhá nejpesimističtější a nejnegativnější země na světě. Druhá. Zase jsme to nevyhráli, a to jsme se tak snažili. Před námi skončilo jenom Řecko – ti k tomu mají o trošku větší důvod než my,“ říká Petr Ludwig. 


A zdůvodňuje, proč by člověk měl být pozitivní: „90 % dlouhodobého štěstí není ovlivněno vnějším světem, ale způsobem, jakým mozek tento svět zpracovává. Pouze 25 % našeho pracovního úspěchu je předurčeno mírou IQ, ale 75 % je ovlivněno úrovní optimismu. Náš mozek v pozitivním nastavení pracuje výrazně lépe. Jsme o 31 % produktivnější, o 37 % lepší v prodeji, lékaři jsou o 19 % rychlejší a přesnější.“ 


Petr Ludwig tvrdí, že optimistický životní styl se dá natrénovat. Před devíti lety založil vzdělávací institut GrowJOB, který převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Institut pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. Je autorem bestselleru Konec prokrastinace, který se věnuje boji s chorobným odkládáním úkolů a povinností. Jeho knihy se prodalo 65 000 výtisků, čímž se stala jednou z nejprodávanějších českých knih v historii. Kniha je překládána do šesti zahraničních jazyků.DISKUZE K ČLÁNKU

3

nestálo to za nic

ODPOVĚDĚT

3

-
Petr Jablonský mne pobavil . . .

ODPOVĚDĚT

2

budu se koukat jsou tam tutenkrát zajímavý hosté

ODPOVĚDĚT

1

Tentokrát chci pořad vidět.

ODPOVĚDĚT

1

Tak na tyto hosty se těším.:-)

ODPOVĚDĚT

2

Zajímaví a milí hosté, budu se koukat...

ODPOVĚDĚT

3

Budu muset skousnout Krause, ale Ester je mi sympatická a Jablonský je zábavný, tak snad budou mít zajímavé otázky bez politických narážek.

ODPOVĚDĚT

3

uvidím jestli se budu koukat ale asi ano

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz