Show Jana Krause – Ilona Csáková, Richard Vojtík a Tomáš Břínek

Zpěvačka Ilona Csáková, terapeut Richard Vojík a designér Tomáš Břínek se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Ilona Csáková, Richard Vojtík a Tomáš Břínek
Zobrazit fotografii v galerii

Ilona Csáková 

Zpěvačka s jedním z nejpodmanivějších hlasů u nás letos slaví dvaatřicet let na scéně. Při té příležitosti dopřála sobě i všem svým fanouškům dárek – nové studiové album. Patnáct písní, jež se vešly na novinku s názvem Pořád jsem to já, je částečně určitou retrospektivou Iloniny minulosti, ale také potvrzením zajímavé současnosti. „Vybrala jsem písničky, které mají posluchači rádi, ale vybrala jsem i ty, které nejsou tak známé. Dvě novinky zase naznačují směr a cestu, kterou bych se v blízké budoucnosti chtěla ubírat. Volila jsem na toto album big band, protože miluji swing a líbí se mi zvuk velkého orchestru,“ říká Ilona Csáková k novince, jež vyšla začátkem dubna. 


Jednou z novinek je např. duet s Karlem Gottem nazvaný Pláč (Crying). „Ani jsem netušila, jak zásadní se pro mě stane píseň Pláč v podání Karla Gotta. Postupem času jsem zjistila, že je to píseň, kterou napsal Roy Orbison, a když jsem ji pak do třetice objevila ve filmu Davida Lynche Mulholland Drive jako Llorando, zamilovala jsem se do ní definitivně. A to vyslyšel Karel a prohlásil, že si ji společně jednou zazpíváme. A stalo se. A tak se mi splnilo jedno z mých dalších velkých přání.“


Richard Vojík 

Terapeut, který se zabývá muži, mužskými principy a sexualitou obecně, vede mimo jiné ryze mužské skupiny. „Každý chlap má v sobě něco, čím je unikátní, pomáhám to mužům se najít,“ říká terapeut. „Muži upadají, sperma nefunguje. Nemají sílu čelit životu, ženy jsou ve všem lepší,“ dodává. Tvrdí, že muži mají strach ukázat, jací doopravdy jsou. Dnes jsou prý citlivější, jemnější a línější. Dodává, že se nacházíme ve velmi silném zlomovém období, jen si to moc neuvědomujeme. „Ukazuji mužům, že můžou ‚mít koule‘ a být přitom citliví,“ říká Richard. 


Co nejvíc trápí současné chlapy? „Můžu mluvit jen za ty, kteří jsou se mnou v kontaktu. Ti nejvíc řeší, kam jít a jak se stát víc mužem. Dneska ani muži často nemají jasno v tom, co to je být mužem. Hodně mužů je vychovávaných hlavně matkami. Ty probudí naši citlivou složku, ale zase potlačí tu, která je agresivní, dotahovací, ví, co chce, a umí tak trochu svět zranit a dojít si za svým cílem. Když má muž otevřenou i citlivost, tak ví, jak věci dotáhnout, aniž by zraňoval svět. S citlivostí dosahuješ věci pomaleji, ale víc sedí. Můj přístup je namotivovat muže, aby se změnami začali u sebe,” vysvětluje. Jsou to určité způsoby, které muži využívají už od nepaměti, ať už je to meditace, vision quest, práce se sexuální energií, vztahy, nalezení sebe sama, finance atd., k tomu, aby sami sebe určitým způsobem změnili nebo poslali někam, kam chtějí jít.


Tomáš Břínek neboli TMBK

Designér, umělec a hudebník, který patří mezi nejvlivnější lidi na českém Facebooku. Tvoří koláže, pomocí nichž reflektuje současné dění a které se objevují čas od času i v SJK. Říká o sobě, že je šťastný, protože jeho každodenní náplní je dělat si z věcí pr*el, za což dostává zároveň peníze. „Díky politikům se prý koláže v Česku tvoří snadno. Jsou to karikatury samy o sobě,“ prozrazuje Tomáš. Koláže, které dává na sociální sítě, mají někdy dosah až 10 milionů za měsíc. Jeho humor sdílí na sociálních sítích tisíce lidí, dělá si srandu ze všeho a ze všech. Některé koláže ho ale málem stály žalobu. Ale jeho tchyně Halina Pawlovská, kterou ve svých kolážích už také párkrát zobrazil, to prý bere naprosto s nadhledem a s humorem. „Když jsem udělal koláž, kde byla vyobrazená v burce s nápisem ZAHALINA, tak to dokonce použila jako své PFko. Úsměvné je, že bulvár mě za to označil jako rodinného škůdce,“ říká Tomáš. S kolážemi prý začal už na základní škole, kdy kreslil vtipy a posílal je po třídě. „


Reagoval jsem tehdy na aktuální dění ve třídě. První digitální koláže pak vznikly někdy na konci základky, kdy jsem měl svůj první digitální foťák. Měl asi 2 megapixely, ale tenkrát to byla revoluce. Pak jsem na to zanevřel a pořádně jsem se k tomu vrátil až s příchodem Facebooku,“ vypráví. Velkou pozornost na sebe před časem upoutal např. vytvořením uniforem antikonfliktního týmu, který vznikl s cílem předcházet tomu, aby kuřáci hlučeli před restauracemi. Jaké byly hlavní důvody akce, která zaujala všechna velká česká média? „V první řadě mi celý ten antikonflikntí tým přijde jako úplná blbost a tímhle jsem na to chtěl jen upozornit. Doteď nechápu smysl celé té akce, myslím, že lepší by bylo využít městskou policii za nějaké přesčasy – placené. A v druhé řadě samozřejmě recese.“ Kromě FB mohou lidé jeho práci vidět v časopisech a hlavně na výstavách. Kromě toho také chystá se spisovatelem Dominikem Landsmanem knihu. 


Připravila: Katka

Foto: Prima
DISKUZE K ČLÁNKU

1

Ilonka je moc příjemná

ODPOVĚDĚT

1

Podívám se jen kvůli Iloně Csákové.

ODPOVĚDĚT

6

pan Vojtíkm to bude něco pro Krause, bude ve svém živlu a ještě sexy Ilona.... tentokrát to bude asi zážitek

ODPOVĚDĚT

2

po dlouhé době se podívám

ODPOVĚDĚT

1

Určitě budu koukat na Ilonu

ODPOVĚDĚT

3

Pokud neusnu, chci se koukat.

ODPOVĚDĚT

4

Ráda si na paní Ilonu počkám . . .

ODPOVĚDĚT

6

Kvůli Iloně se na pořad podívám, snad Krauze přežiju... :o)

ODPOVĚDĚT

2

Uvidíme, jak na tom budeme. Pokud nebudu unavená, tak se podívám.

ODPOVĚDĚT

7

Ilonu mám ráda, tak se možná i kouknu,ostatní dva neznám vůbec.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz