Show Jana Krause – Iva Janžurová, Marek Příkazký, Tomki Němec a Igor Orozovič

Herečka Iva Janžurová, herec Marek Příkazký, fotograf Tomki Němec a herec Igor Orozovič v neobvyklém hudebním čísle se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 16. listopadu ve 21.35 na Primě.

Show Jana Krause
Zobrazit fotografii v galerii

Iva Janžurová

Jedna z nejlepších českých hereček natočila víc než 350 filmů, televizních inscenací a seriálů. Mezi nejslavnější patří Penzion pro svobodné pány nebo Svatba jako řemen Jiřího Krejčíka, Petrolejové lampy a Morgiana Juraje Herze, Kočár do Vídně Karla Kachyni, Pane, vy jste vdova Václava Vorlíčka nebo filmy Alice Nellis Ene bene a Výlet. Naposledy zazářila například ve snímku Teorie tygra. 


Herečka Národního divadla je držitelkou Ceny Alfréda Radoka i Ceny Thálie. Za nejlepší ženský herecký výkon pak obdržela dvě sošky Českého lva, nejdříve za film Co chytneš v žitě, druhou si pak odnesla za postavu ovdovělé matky ve snímku Výlet. Za svůj mimořádný přínos české kinematografii pak sklidila úspěch v roce 2015, kdy se stala laureátkou Ceny prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Momentálně exceluje ve dvou divadelních představeních. V roli britské královny Alžběty II. ve Stavovském divadle dvě a půl hodiny nesejde z jeviště a zvládne deset převleků a věkových proměn, neboť představuje Alžbětu v různých fázích života. Říká, že si připadá trochu jako jezdec formule 1. A v představení Božská Sarah v divadle Kalich je zase ženou z plakátů Alfonse Muchy, stárnoucí Sarah Bernhardtovou, a dokonale rozumí úpadku těla a smrtelnosti celebrity. 


Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen, dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Role se herečka, které všichni její známí, včetně dcer, říkají zásadně Ivuška, nejčastěji učí při práci na zahradě, když pleje a okopává. Je členkou spolku Dámy vína, má ráda ruční práce a je značně technicky zdatná. 


Marek Příkazký

Herec, který v nové divadelní hře Městského divadla Zlín hraje svérázného hrdinu nynější doby, Jiřího Ovčáčka. S ohledem na aktuální politické dění připravili ve Zlíně „nekorektní kabaret“ Ovčáček čtveráček. „Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scenárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,“ prozradil Příkazký. Netradiční představení vzniklo spontánně a k autorství se přihlásila skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. Na jevišti se objevily i postavy dalajlamy, zpěváka Daniela Hůlky, prezidenta T. G. Masaryka, Jiřího Bradyho s manželkou, ale také několika politiků. Zájem o vstupenky byl tak obrovský, že divadlo muselo přidat další tři reprízy. 


Tomki Němec

Přední český fotograf, který byl v letech 1989–1992 oficiálním fotografem prezidenta Václava Havla a v období let 1997–2003 byl přizván k tomu, aby dokumentoval oficiální život prezidenta. Jeho fotografie společně s fotografiemi jeho kolegy, Bohdana Holomíčka, jsou nyní vystavovány na fotografické výstavě věnované Václavu Havlovi, kterou můžete vidět v pražském Centru současného umění Dox. 


Co pro něj znamenala možnost pracovat pro Václava Havla? „Asi všechno, co si člověk může přát,“ říká Tomki. „Měl jsem k němu nesmírný obdiv až trému – mně bylo 26 let a on byl naprosto normální a možná, že já jsem v té době nebyl tak normální, jako byl on,“ dodává. Moc rád prý vzpomíná na jeho laskavý humor i na něj jako na člověka: „Byl to člověk, který si uměl ze sebe sám dělat legraci, nebral se moc vážně, i když občas samozřejmě jako ješitný chlap ano, ale ve své podstatě to byl veselej chlapík, který nějakou přirozeností a extrémní slušností vás dokázal dostat třeba i tam, kam byste nechtěl, ale vlastně to bylo vždycky velmi milé. Já jsem s ním strávil intenzivně tolik času, jako kdyby byl v rodině, takže mně schází i tak… Každopádně aspoň jednou týdně si na něj určitě vzpomenu…“ říká fotograf, který se začal prosazovat už v osmdesátých letech minulého století, především na české neoficiální fotografické scéně. 


V roce 2001 vydal knihu, která přinesla výběr snímků z Havlova prvního prezidentského období. Dvakrát byl oceněn v soutěži World Press Photo. V letech 2009–2014 fotografoval Karla Schwarzenberga a dokumentoval kampaň první přímé volby prezidenta v České republice. Publikuje v českém a zahraničním tisku a ve vydavatelstvích, spolupracuje s nadacemi v neziskovém sektoru, podílí se na grantových projektech a výstavách. Černobílé dokumentární fotografie, na nichž je založena jeho volná tvorba, vznikají v České republice i v zahraničí. Téměř vždy je jejich námětem „obyčejný“ člověk v každodenních situacích, které vypovídají o jeho osobním údělu, ale i o dějinách a politice, které na něj doléhají. 


Igor Orozovič

Herec, kterého aktuálně diváci vídají v seriálu Polda, se představí v neobvyklém hudebním čísle.


Připravila: Katka
Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

5

Taky se moc těším

ODPOVĚDĚT

4

Mě pan Kraus taky nezklamal, začal kajo obvykle politickou agitkou proti Zemanovi a teď i Trumpovi. Jen tak dál pane Krausi. Nádor potřebuje pořádně rozeštvat.

ODPOVĚDĚT

2

opravuji národ, ale je to vlastně taky trochu jako nádor

ODPOVĚDĚT

2

Pořad opět nezklamal,díky pane Kraus.

ODPOVĚDĚT

6

teď skončil,bylo to bezvadné.Paní Janžurová je herečka s velkým H.Ta píseň o černé labuti byla smutná,ale krásná.Tento pořad je perfektní.

ODPOVĚDĚT

2

I já se těším na paní Ivu Janžurovou. :-)

ODPOVĚDĚT

2

Přidávám se k diskusi a také se nezapomenu dívat.

ODPOVĚDĚT

1

Tentokrát se nejvíc těším na Ivu Janžurovou...mám ji moc ráda...

ODPOVĚDĚT

2

Igora Orozoviče mám velmo ráda. Viděla jsem ho v Národním v roli pana Traxlera i ve Stavovském divadle ve hrách Audience a 3 sestry. Velmi nadaný a pohledný herec! Předpovídím mu úspěch a šťěstí v práci!

ODPOVĚDĚT

2

mám ráda pořad Jana Krause,herečku Ivu Janžurovou moc miluju,bezva herečka,už se na ni těším :-)

ODPOVĚDĚT

2

Paní Janžurová a Petrolejové lampy . . úžasný film. Ráda se na paní Herečku podívám.

ODPOVĚDĚT

2

také se těším na Ivu Janžurovou, je to paní herečka, ty druhé pány vůbec neznám, na seriály nekoukám

ODPOVĚDĚT

7

opět se těším,hlavně na paní Janžurovou

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (13 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

TIP NA DÁREK

Co byste poradili jako dárek pro sestru, po těch letech už mi ...

PITNÁ VODA

Máte někdo filtr na pitnou vodu? Chtěli bychom si ho pořídit ...

OPRUZENÁ KŮŽE

Co vám pomáhá?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz