Show Jana Krause - Jitka Boho, Jirka Král a Peťa Nitka

Modelka a zpěvačka Jitka Boho, youtuber Jirka Král a transgender modelka Peťa Nitka se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause - Jitka Boho, Jirka Král a Peťa Nitka
Zobrazit fotografii v galerii

Jitka Boho 

Zpěvačka, modelka, která se do povědomí lidí dostala ještě pod jménem Jitka Válková, když získala titul Česká Miss v roce 2010. Přestože díky tomu měla dobře našlápnuto v modelingu, rozhodla se dát přednost tomu, co je jejímu srdci bližší – rodině a hudbě. V roce 2015 se provdala za hudebníka Lukáše Boho a ve stejném roce se stala maminkou. Mluví se o ní sice jako o modelce, která vyměnila molo za hudební stage, ale Jitka se prý cítí odjakživa víc jako zpěvačka. 


K hudbě měla vztah už jako malá holka. „U nás v rodině nikdo nezpívá, ale už jako malá jsem měla dětský klavír, skládala jsem první melodie a maminka se mnou objížděla hudební soutěže,“ vysvětluje Jitka, která od 14 let hrála s kapelou. V současnosti tvoří hudbu s manželem. V tvorbě se cítí svá, je to prý něco, za čím si může stát. „Každý mě má zafixovanou jako modelku nebo missku, ale mě tahle práce nikdy nenaplňovala a nepřinášela to, co mi dává hudba,“ říká. Kromě psaní písniček se ale Jitka Boho věnuje i youtuberství: „Začala jsem už před dvěma lety. A točím videa o životě, o tom, co mě naplňuje nejvíc, což je rodičovství a mateřství, ale zároveň i hudba.“ 


Jirka Král 

Youtuber a let´s player. Fenomén českého internetu, nejúspěšnější youtuber u nás i na Slovensku. Když dosáhl milionu sledovatelů, rozhodl se odejít. Konec vysvětluje tím, že ho „práce“ na nové tvorbě přestala naplňovat a scéna na českém internetu se až příliš změnila. Dle Krále totiž na YouTube převládá negace. „Zatímco dříve to dělali pro radost, teď to dělají pro peníze,“ uvedl ve svém hodinovém dokumentu, který vydal jen den před prvním školním dnem. A dodává, že jeho rozhodnutí souvisí i s jeho věkem: 


„Nejde to dělat do čtyřiceti. Nejde se fotit s fanoušky, jsou pořád mladší a mladší. Tak to je. A teď jsou dvě možnosti. Buď bych si musel vybrat, že úplně změním obsah, že najednou začnu tvořit pro starší cílovku, nebo bych si musel vybrat, že budu tvořit pro tu mladší cílovku. A upřímně, už mě to tvoření ani nenaplňuje, že bych měl z toho radost.“ Na YouTube byl činný od roku 2012, kdy si založil svůj vlastní kanál, a do dnešního dne nabral neskutečných více než milion sledujících. Některé jeho příspěvky si pak pustily i více než dva miliony uživatelů a z Jirky se stala největší česká internetová celebrita, která vydělává na reklamě, komiksech a vlastním zboží. Do toho vlastní železářství v centru Prahy a kavárnu. 


Peťa Nitka 

První československá transgender modelka, která je úspěšná u nás i v zahraničí. Společně s návrhářkou Karin Onderkovou založila novou značku obuvi, jejíž první kampaň bude zaměřena na transgender komunitu v ČR. Peťa se narodila jako muž, ale už odmalička věděla, že to není v pořádku. Nosila nalakované nehty, hrála si s panenkami, a jen co dosáhla plnoletosti, začala pracovat na své přeměně. Pro její rodinu to prý velké překvapení nebylo, protože stejně jako ona sama odjakživa vnímali, že je jiná. „Je to nuda, ale žádná reakce nebyla nijak šokující. Peťu vždy každý znal spíše jako holku. Takže když jsem všem oznámila, že měním pohlaví, nikdo nebyl v šoku, žádný kámoš mě neopustil a za to jsem samozřejmě vděčná,“ říká. 


Nad změnou pohlaví prý uvažovala už jako dítě, když se dozvěděla, že je něco takového možné: „Já jsem si sebe samotnou jako dospělého muže nikdy nepředstavovala. Vždy jsem se viděla jako hezká holka, která má hezkého přítele. Ale jakmile jsem se definitivně rozhodla, našla jsem si samozřejmě sexuologa a podstoupila jsem všechna nezbytná vyšetření, abych mohla začít s hormonální terapií. Já se na celý ten proces dívám velmi pozitivně. A nemám ráda řeči ostatních mediálně známých transsexuálních slečen o tom, jak je to u nás těžké. Já hodně cestuji a samozřejmě poslouchám příběhy ostatních lidí z jiných zemí. Pak jsem vždy šťastná, že jsem Češka. U nás nemusím platit za změnu pohlaví a vše jde relativně rychle,“ vypráví Peťa, která vystudovala cestovní ruch a posléze odjela do Austrálie, kde poznala svého agenta a stala se modelkou. 


Zastupuje ji australská Indi Models a Peťa má za sebou od roku 2016 již řadu přehlídek, a to nejen na pražském MBPFW, kde jako každý rok chodila přehlídku pro Lukáše Krnáče, ale i ve světě. Asi nejvíc průlomový byl pro ni loňský Lakme Fashion Week v Indii. „Je to hlavně kulturou. Být gay v Indii je těžké, ale být transgender je něco jako velké plus. Lidé mě tam znali, protože se o mně hodně psalo, lidé po mně chtěli požehnání, celé to bylo neuvěřitelné. Stejně tak Africa nebo Rainbow Fashion Week v New Yorku. Ale asi nejlépe se vždy cítím na Fashion Live! v Bratislavě, kde jsem se už stala stálicí.“ 


Připravila: Katka

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

3

Hosty neznám, Krause nemusím, dívat se nebudu.

ODPOVĚDĚT

3

Jitka Boho je velmi příjemná a sympatická...Jestli budu koukat, tak jedině kvůli ní...

ODPOVĚDĚT

2

koukala jsem,ale už mě to nezajímá

ODPOVĚDĚT

1

pořad mě nezajímá

ODPOVĚDĚT

2

už by ho mohli ukončit, pochybuji, že se dívají davy

ODPOVĚDĚT

0

Dívat se určitě nebudu, minule jsem se na hosty těšila, ale Krause fakt nedám. Nesnáším, jak se často směje svým vlastním " vtípkům ". To se spíš pobavím na diskusích na ČT 24.

ODPOVĚDĚT

5

z hostů neznám vůbec nikoho, takže tentokrát si pořád nechám ujít.. :-)

ODPOVĚDĚT

6

Krause nemám ráda, naštěstí je to dost pozdě, tak nesleduji tento pořad ani kvůli hostům

ODPOVĚDĚT

3

Také jsem ráda, že je pořad později a tak nemám snahu sledovat.

ODPOVĚDĚT

3

Jitku Boho mám ráda

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Show Jana Krause: Richard Müller, Michael Kocáb, Ondřej Soukup, Jasmina Alagič a Daria Kashcheeva

Show Jana Krause: Richard Müller, Michael Kocáb, Ondřej Soukup, Jasmina Alagič a Daria Kashcheeva

V dalším dílu Show Jana Krause se představí hudebníci Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej...

David Kraus zastavil několik vleků

David Kraus zastavil několik vleků

Na hory se rozjeli odreagovat David Kraus, Marta Jandová s manželem Miroslavem, Iveta Vítová, Berenika...

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Herci Jindřich Kopáček a Martin Procházka, právnička a spisovatelka Daniela Kovářová a numeroložka Lenka Suchardová...

Show Jana Krause – Kateřina Brožová, Jan František Uher a Andrej Hryc

Show Jana Krause – Kateřina Brožová, Jan František Uher a Andrej Hryc

Herecké trio Kateřina Brožová, Jan František Uher a Andrej Hryc se představí v Show Jana...

David Kraus se těší na benefiční koncert a pečuje o dceru Foto: Archiv Alsa z.s.

David Kraus se těší na benefiční koncert a pečuje o dceru

Už po šesté se sešly české osobnosti, aby nafotily charitativní kalendář pro spolek Alsa, který...

Show Jana Krause – Eva Samková, Tomáš Kraus, Alice Nellis a Vanda Janda

Show Jana Krause – Eva Samková, Tomáš Kraus, Alice Nellis a Vanda Janda

Snowboardcrossařka Eva Samková, bývalý skicrossař a manažer Evy Tomáš Kraus, režisérka Alice Nellis a modelka...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz