Show Jana Krause – kapela Lunetic, Tereza Dočkalová a Mirka Papajiková

Kapela Lunetic, herečka Tereza Dočkalová a lektorka tělesného kontaktu Mirka Papajiková se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – kapela Lunetic, Tereza Dočkalová a Mirka Papajiková
Zobrazit fotografii v galerii

Lunetic

Legendární kapela, která v 90. letech ovládla koncertní haly a bourala hitparády. Jejich fanynky omdlévající na koncertech museli křísit zdravotníci. Frajeři s úsměvem hollywoodských hvězd byli idoly všech dívek. Fanynky sice od počátku jejich kariéry dost povyrostly, z patnáctiletých holek se staly ženy, ale to dnes už čtyřicetiletým zpěvákům nemusí vadit. Dnes se Vašek Jelínek, Aleš Lehký, David Škach a Martin Kocián vracejí na hudební scénu a po 20 letech vyrážejí na velké vzpomínkové turné v celé parádě. 

Turné odstartovalo 21. září v Litvínově. Kromě ČR navštíví také tři města na Slovensku. „Budeme se snažit zahrát všechny staré hity, protože lidé to mají rádi. Znají to, zpívají to s námi, chtějí si zavzpomínat. Hrozně se na to těšíme,“ prozrazuje Václav. Přitom dlouhou dobu vystupovali pouze Vašek Jelínek, Aleš Lehký a David Škach a o někdejším kolegovi Martinu Kociánovi nechtěli skoro ani slyšet. „Já myslím, že my chlapi docela máme výhodu, že nezapomeneme, ale jsme chlapi, takže si to vyříkáme a jdeme dál, bude to dobré,“ komentuje návrat Martina do sestavy Aleš Lehký. 


Tereza Dočkalová

Herečka a moderátorka provokativního pořadu Branky, body, kokoti, který válcuje sociální sítě. Během prvního týdne měl pořad kolem půl miliónu zhlédnutí. „Kokoti jsou muži, kteří mají pocit, že mám jako žena od přírody superschopnost k vytírání podlah,“ líčí herečka Tereza Dočkalová, která je držitelka dvou cen Thálie – tu druhou získala letos v březnu. Už před šesti lety si jako členka Komorní scény Aréna odnesla cenu pro činoherce do 33 let. Podruhé ji získala za titulní roli v Noře, kterou hraje v pražském Divadle pod Palmovkou. Právě v tomto divadle měla nedávno premiéru hra Žítkovské bohyně podle populárního románu spisovatelky Kateřiny Tučkové. V režii Michala Langa, který stojí i za divadelní úpravou a hudbou k představení, se ústřední role Dory Idesové zhostila právě Tereza Dočkalová. 

K novému videoformátu Branky, body, kokoti, který to natírá šovinistům všeho druhu a provokativní formou upozorňuje na témata týkající se postavení žen a chování mužů, říká: „Pokud to někdo nebere jako nadsázku, tak možná nemá smysl pro humor. Ale zatím mám pocit, že to lidi berou pozitivně.“ Dodává, že doufá, že pořad vyprovokuje k nějaké debatě. V prvním díle se autorky scénáře „obuly“ např. do Michala Viewegha: „Kdysi býval Michal Viewegh docela vtipný, ale to už je fakt dávno. Poslední dobou píše tak, až je z toho nakonec jen prasák týdne – spisovatel nám naběhl na smeč svou ublížeností a tím, jak neustále shazuje svou bývalou ženu, a vážně to nešlo jinak. Podaly jsme si taky pána, který si myslí, že ženy nemají bojovat o medaile, protože pak zůstávají jejich místa u plotny prázdná. Možná jste o něm už taky slyšeli – místopředseda Českého olympijského výboru Zdeněk Haník prohlašuje, že holky chtějí nanejvýše remizovat, akorát to pořád nepochopily. My to tedy taky moc nechápeme,“ říká moderátorka a dodává, že je pro každou špatnost: „Je dobře, že je to tak drzý!“ 


Mirka Papajiková 

Lektorka tělesného kontaktu, která nabádá muže, že dotek není jen předehra k sexu. Vystudovala psychoterapii zaměřenou na tělo. Vlastní praxi v práci s dotekem rozvíjí od roku 2012 v podobě kontaktní improvizace, párové akrobacie a seminářů zaměřených čistě na práci s dotekem a jeho efektem na tělo a mysl. „Potřeba doteku nás provází od narození, vnímáme ji různě v čase, odráží se od naší výchovy i genetické výbavy. Návod neexistuje, každý si na svou míru i hranici musí přijít sám,“ říká terapeutka Mirka Papajiková a dodává, že potřebu doteku si obecně mnohem více uvědomují ženy než muži. „Ženy jsou i otevřenější k dotekům s dalšími ženami. Ženy doteky potřebují více vědomě a potřebují je prožívat se svým partnerem. Kdyby se muži zabývali kultivací neintimních doteků, lépe by si mohli uvědomovat, že dotek není jen předehra k sexu a že má i mnoho dalších významů a benefitů.“ 

Dodává, že v našem životě se potřeba doteků nemění, jen se v čase mění jejich charakter. „Malé děti potřebují jemné pečující doteky. Starší děti se potřebují občas trochu poprat – ale kočkování je často považováno za zlobení a je tím pádem zakazováno. V dospívání se potřebujeme dotýkat sebe – ale to je v naší společnosti v duchu křesťanské tradice potlačováno. Pak máme potřebu intimních doteků – v důsledku masivního pornoprůmyslu se bohužel tahle potřeba často ztotožňuje se sexem, a to ještě s dost brutálním,“ vysvětluje. 

A jak se podle ní projevuje stav, kdy trpíme nedostatkem doteků? „Zdravým projevem je podle mne vyhledávání doteku s blízkými – „zavedení“ objímání v rodině, s přáteli – a podpora dotýkání s partnerem, což vyžaduje otevřenou komunikaci o často rozdílných představách a o významu doteku. Nezdravost se projevuje buď snahou někde nějaký dotek „urvat“ – ať už na tantrických, mazlících akcích, nebo masérských kurzech. Anebo úplným uzavřením se, tedy snahou předstírat, že žádný dotek nepotřebuju. Oboje vede přechodně k úlevě a dlouhodobě to může ústit do hlubší deprivace či psychických až psychosomatických problémů.“


Připravila: Katka

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Mě by se líbilo, kdyby třeba pan Kraus někdy do svého pořadu pozval nějakou zahraniční kapelu velkého formátu. Třeba jako je kapela Red Hot Chili Peppers. Zajímala by mě jeho jazyková znalost a také jeho pohotovost. Jestli by to spíše nebylo trapné než vtipné. Nebo vtipné jak pro koho.

ODPOVĚDĚT

2

už mě to nezajímá

ODPOVĚDĚT

1

Tento pořad mě nezajímá... Ani televizi moc nesleduji, raději si čtu.

ODPOVĚDĚT

3

už to není zábavný pořad

ODPOVĚDĚT

3

Nebudu se dívat, zrovna v tu dobu chci koukat na jiný pořad.

ODPOVĚDĚT

3

Nějak mě ten pořad nebere...

ODPOVĚDĚT

6

Lunetic jsem kdysi měla moc ráda, paní Papajíková může být zajímavá osobnost, ale asi z toho pan Kraus zase udělá trapnou frašku. Nebudu se dívat, je to na mě pozdě, naštěstí.

ODPOVĚDĚT

6

pan Kraus by už měl skončit

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Show Jana Krause – Jindřich Kopáček, Martin Procházka, Daniela Kovářová a Lenka Suchardová

Herci Jindřich Kopáček a Martin Procházka, právnička a spisovatelka Daniela Kovářová a numeroložka Lenka Suchardová...

Show Jana Krause – Kamila Moučková, Kryštof Hádek a Robert Šlachta

Show Jana Krause – Kamila Moučková, Kryštof Hádek a Robert Šlachta

Televizní hlasatelka Kamila Moučková, herec Kryštof Hádek a policista Robert Šlachta se představí v Show...

Show Jana Krause

Show Jana Krause: Jiří Brady, Daniel Herman, Anna K, Roman Štabrňák

Jiří Brady a ministr kultury České republiky Daniel Herman, zpěvačka Anna K a herec Roman...

Show Jana Krause – Roman Prymula, Eva Burešová, Marek Lambora a Adam Ondra

Show Jana Krause – Roman Prymula, Eva Burešová, Marek Lambora a Adam Ondra

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, herci Eva Burešová a Marek Lambora a sportovec Adam Ondra...

Show Jana Krause – Zlata Adamovská, Jiří Rajniš a The Roosters

Show Jana Krause – Zlata Adamovská, Jiří Rajniš a The Roosters

Herečka Zlata Adamovská, zpěvák Jiří Rajniš a první česká pánská kabaretní a burleskní show The...

Titulka pro: HAIR MAX TOUR 2013 UVEDL NOVÉ TRENDY ÚČESŮ A BAREV

HAIR MAX TOUR 2013 UVEDL NOVÉ TRENDY ÚČESŮ A BAREV

Jedna z největších kadeřnických show s českými a zahraničními kadeřníky v ČR HAIR MAX TOUR...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz