Show Jana Krause – Linda Rybová, Ben Cristovao a Danica Samková

Herečka Linda Rybová, zpěvák Ben Cristovao a kartářka Danica Samková se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause
Zobrazit fotografii v galerii

Linda Rybová

Herečka, kterou znají diváci z divadla, televize, filmů i jako moderátorku úspěšného televizního pořadu. Působila v Divadle Komedie, Pod Palmovkou, hostovala v pražském Národním divadle a dalších. Objevila se v mnoha televizních seriálech, na Primě v poslední době např. v Ohnivým kuřeti. Momentálně hraje v Divadle Palace a v Divadle Verze, které se od nové sezóny přesunuje do vršovického divadla Mana a které rozhodně není typickým agenturním divadlem: „Říkali jsme si s Igorem Chmelou, s Janou Janěkovou a s mým Davidem, že se pokusíme udělat dobrý text a doufali jsme, že na to lidi stejně přijdou. Není úplně jednoduché vymyslet dramaturgii tak, aby to bavilo nás a aby bylo představení komerčně úspěšné. Nemáme jinou šanci, my lidi do divadla musíme dostat, protože jinak zkrátka představení zaplatíme my. Je to chození po hraně, ale tak fungujeme už tři roky a máme šest inscenací na repertoáru,“ popisuje Linda. 


Ben Cristovao

Zpěvák, textař a sportovec. Po loňském vyprodaném klubovém turné připravil opět něco speciálního. Tentokrát půjde o jeho první pražský sólový koncert, který se uskuteční 28. 9. pod otevřeným nebem a navíc v samém srdci Prahy. Po třech letech vydal letos Ben nové album. EP pod názvem „Poslední“ obsahuje pět písní, které v říjnu rozšíří o další songy. A to není jediný úspěch, kterým se Ben tento rok může chlubit – získal například ocenění Nejstreamovanější skladba roku 2016 za song ASIO (píseň má aktuálně 10 milionů views na YouTube). Časopis Forbes jej již podruhé zařadil do sedmičky nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Je stále aktivním ambasadorem projektu Seznam se bezpečně, ve kterém se intenzivně věnuje také problematice netolismu čili chorobné závislosti na komunikačních technologiích. A před pár měsíci se stal mistrem Evropy v brazilském jiu jitsu. 


Čemu dává nyní větší přednost – sportu, nebo hudbě? „Vždycky se snažím věnovat tomu, co je aktuální. Když mám třeba mimo hudební sezónu, jako když jsem byl na mistrovství, tak se věnuju víc sportům a potom zase když přichází ta sezóna, kdy je hezky, tak se člověk zase soustředí víc na hudbu. Mám sport ve svém životě a vždycky ho tam chci mít, protože si myslím, že to je důležitý, jak pro tělo, tak pro duši. Když se pak povede nějaký takovýhle úspěch, tak je to jedině dobře.“ 


Danica Samková

Čarodějka a kartářka, která pochází z rodu žítkovských bohyní. Jako dítě prožila kóma. Rok se nacházela mezi životem a smrtí a možná právě to jí prý dalo dar, jaký dnes má – napojit se na kosmickou paměť, vcítit se do člověka a pomocí mytického tarotu, numerologie, astrologie a své mimořádně vyvinuté intuice mu odpovědět na otázky a nasměrovat ho na správnou cestu. Čarodějka Danica Samková k tomu má navíc mimořádné předpoklady. Je totiž přímou příbuznou jedné z legendárních žítkovských bohyní, což byly lidové léčitelky z moravsko-slovenského pomezí. Kouzlení tak má v krvi. 


„Když mi byly tři, otrávili mě penicilinem. Ostatní děti zemřely, jen já jsem tehdy rok bojovala o život,“ popisuje paní Samková. Tehdy se ocitla v tunelu, na který dodnes nemůže zapomenout. „Je to strašně krásný pocit a já se už nebojím smrti. Všude kolem mě bylo světlo. Najednou jsem slyšela hlas, je to zvláštní – nikoho nevidíte, ale něco vnímáte. Byla jsem v životě víckrát na pokraji, ale ještě se vracím, nebo ještě nemám odejít,“ vypráví. Narodila se v Bratislavě, kde také později vystudovala psychologii a sociologii na filozofické fakultě. První karty si koupila v 15 letech, v roce 1968. „Dodnes je mám schované,“ vypráví. Tehdy si s nimi jen hrála, vykládala spolužačkám a později kolegyním. Výkladům se naplno začala věnovat ve svých padesáti letech, kdy sama potřebovala pomoc kartářů. „Kamarádka mě seznámila s jedním kartářem, který mi udělal výklad. Díval se do karet a povídá mi: Vy si ode mě necháváte vykládat karty, ale přitom jste na ně sama nadaná,“ popisuje. „Udělal mi kurz tarotu a já jsem asi za dvě hodiny začala chápat souvislosti. A tak jsem se tomu začala věnovat.“ 


Teprve před deseti roky se na rodinné sešlosti dozvěděla zajímavou věc, a to že pochází ze slovenské větve bohyní ze Žítkové, že je jejich pokračovatelka. „Moje praprapraprababička byla jednou z nich, byla známá po celém Slovensku! Předtím mi nikdo neřekl, že máme čarodějnictví v rodině. Geny mám zděděné a mám je po kom mít,“ usmívá se.


Připravila: Katka
Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

1

dnes to bylo moc hezké

ODPOVĚDĚT

3

Mě zajímá Ben a ostatní jsou též bezva.

ODPOVĚDĚT

1

Taky se kouknu. Lindu mám ráda a jsem zvědavá na čarodějnici:-).

ODPOVĚDĚT

4

na televizi moc nekoukám, raději si odpočinu, když mám čas, s kamarádkami

ODPOVĚDĚT

4

a nebo jdu brzy spát, já moc ráda spím

ODPOVĚDĚT

3

Já mám Lindu také ráda a zrovna tak jsem zvědavá na tu paní čarodějku.

ODPOVĚDĚT

4

Lindu mám taky ráda, ale dívat se nebudu...

ODPOVĚDĚT

3

Podívám se.

ODPOVĚDĚT

3

Pro mě super sestava...

ODPOVĚDĚT

1

už se těším samí skvělí lidičky

ODPOVĚDĚT

1

Jako každou středu se budu na pořad dívat, pokud neusnu.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÝROČÍ

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

OBLEČENÍ

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... Obchody zavřený se ...

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz