Volný čas

Show Jana Krause – Lukáš a Veronika Hejlíkovi, Ota Baláž a Ha Thanh Špetlíková

Sbírání kytiček

Herec Lukáš Hejlík s manželkou Veronikou, muzikant Ota Baláž a herečka Ha Thanh Špetlíková se představí v Show Jana Krause.

Lukáš a Veronika Hejlíkovi

Jeden z nejsledovanějších párů českého showbyznysu. Společně objíždějí restaurace po celé republice, věnují se projektu LiStOVáNí, což je cyklus scénických čtení. Mají rádi dobré jídlo a vychovávají syna Vojtu. Veroniku zná prestižní modelingový svět ještě jako Veroniku Fašinovou, již proslavila hlavně 4,5roční spolupráce s francouzským módním domem Céline. Lukáš je známý mimo jiné svým divadelním souborem Listování, jemuž se věnuje už neuvěřitelných 16 let. „Mě to stále moc baví! I když je to zvláštní. Dělám to už tak dlouho, navíc hrajeme přes 400 představení ročně, tak už by mě to mohlo dost nebavit,“ říká s nadsázkou. 

Na základě Listování vznikl jeho další projekt – Gastromapa: „Listování mě vyhání do těch nejrůznějších míst, díky kterým mám právě tu možnost tvořit mapu restaurací a různých podniků. Gastronomie mě zajímá, sám vařím, ale nejsem na odborné úrovni a neplánuju se v budoucnu považovat za food kritika. Ale baví mě sledovat trendy,“ vysvětluje Lukáš. Do své Gastromapy už zakreslil přes 500 podniků. Na jeho narozeninách vznikl jeho poslední projekt, Gastrokroužek. Aktuálním výsledkem je neobyčejná kuchařka přátel, bloggerů a gurmetů, které spojilo jídlo. Přestože Lukáš o jídle píše, mluví, přemýšlí, stále prý vnímá gastronomii jen jako koníček, na kterém už dva roky objíždí místa, kde stojí za to se zastavit.

Ota Baláž 

Hudebník, dirigent, skladatel a zpěvák. Spolu se zpěvákem Kamilem Střihavkou a kytaristou Michalem Pavlíčkem vytvořili dnes už legendární uskupení BSP, od jehož založení letos uplyne 25 let. Pěvecky, hudebně i autorsky působil v kapelách Tango či Nová růže, šéfoval orchestru Hudebního divadla Karlín. Nejvíc ho ale proslavila skladba Země vzdálená. Podílel se na českých inscenacích různých muzikálů jako Pěna dní nebo veleúspěšný Jesus Christ Superstar. „To byl největší úspěch, jaký jsem kdy zažil. Byl to jeden obrovskej mejdan,“ vzpomíná muzikant, který nyní mimo jiné působí v kapele Balage Band. Hraje v ní s muzikanty, kteří jsou i o dvě generace mladší. 

„Nerad hraju s lidmi, kteří toho umějí méně než já. I když jsem třeba jen dirigoval, vždycky jsem pod sebou měl muzikanty, kteří na tom byli instrumentálně lépe než já. Dávali mi tím inspiraci. Stejné je to v Balage Bandu. Mám v něm pozici člověka, který je slušný muzikant, rozumí hudbě a dokáže ostatním říct, jak by mohli své pasáže interpretovat. A oni mě akceptují, protože vědí, že to umím.“ Ota Baláž je také člen týmu Real TOP Praha, v jehož dresu se zúčastňuje charitativních zápasů a akcí. V září chystá vlastní charitativní koncert, kde chce spolu s dalšími muzikanty podpořit akci Obědy pro děti.

Ha Thanh Špetlíková 

Herečka, která se narodila v Hanoji, žije od čtyř let v Česku, kde také vystudovala DAMU. V srpnu ji diváci uvidí v novém krimifilmu Miss Hanoi, a to v roli policistky řešící spolu se svým kolegou případ odehrávající se v rámci vietnamské komunity na severu Čech. Pro herečku Ha Thanh představuje snímek Miss Hanoi první hlavní filmovou roli. Nicméně herectví pro ni není její jedinou pracovní aktivitou. Věnuje se návrhářství a kostýmnímu výtvarnictví a společně s manželem provozují v Praze dvě kavárny. A brzy jí možná přibude další „role“ – mateřská: „S manželem už bychom si i pomalu přáli založit rodinu, zatím máme jenom pejska,“ říká Ha Thanh.

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků