Show Jana Krause – Marek Ztracený, umělkyně 3v1 a Ondřej Kania a Tomáš Jízdný

Zpěvák Marek Ztracený, umělkyně 3v1 Veronika Arichteva, Martina Pártlová a Nikol Štíbrová a podnikavci ve vzdělávání Ondřej Kania a Tomáš Jízdný se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Marek Ztracený, umělkyně 3v1 a Ondřej Kania a Tomáš Jízdný
Zobrazit fotografii v galerii

Marek Ztracený

Zpěvák, kterého před deseti roky katapultoval do první ligy české pop music hit Ztrácíš. Cesta k jeho největšímu pražskému koncertu, který se odehraje 27. listopadu, ovšem byla dlouhá a místy složitá. „Přiznávám, že byly doby, kdy jsem to chtěl pověsit na hřebík,“ říká. A dodává, že koncert věnuje všem, které za těch 10 let potkal, kteří mu pomáhali, ale třeba i těm, kterých se jeho písničky nějak dotkly. V září měl premiéru videoklip k jeho nové písni Léto 95 s hvězdným obsazením. Na devadesátky s ním vzpomínají zpěváci jako Karel Gott nebo Lucie Bílá i další známé tváře napříč českým šoubyznysem. „Písnička Léto 95 je vzpomínka na moje mládí. Je to píseň pro všechny, kdo zažili devadesátky, a zároveň i pro ty, kteří neviděli, jak skvěle jsme dospívali my,“ říká k tomu Marek. 


Když rekapituluje svou dosavadní kariéru, říká, že si prošel snad vším: „Nejdřív obrovský boom, kdy jsem přišel z malé šumavské vesničky v lyžařské bundě do Prahy, rychle jsem se prosadil a vydělal hodně peněz. Brzy jsem zjistil, že showbyznys není vždycky fér. Měl jsem pocit, že mi hodně lidí křivdí, s každým jsem se hádal, víc jsem pil, než skládal. Obrovské množství lidí mě milovalo, a stejně tak velké množství nenávidělo, a já nevěděl proč. Byl jsem najednou doslova ztracenej. Zažil jsem šílený rock'n'roll, kdy jsem všechny peníze, co jsem vydělal, rychle utratil, dostal jsem se do velkých problémů. Život mi zachránil můj syn – od doby, co se narodil, mi zase všechno začalo dávat smysl. Hráli jsme s kapelou i na návěsu od traktoru a postupně jsme se zase dostali do pozice, kdy hrajeme na největších festivalech ve skvělých časech, rádia mě hrají a mám kolem sebe výborný tým. Na druhou stranu, to, co jsem v tomhle období zažil, nezažije pět zpěváků za celý život.“ 


Veronika Arichteva, Martina Pártlová a Nikol Štíbrová

Umělkyně, které mají od léta nově i další profesi: Staly se moderátorkami v jednom z nejposlouchanějších českých rádií. Do českého éteru přispívají svou večerní show 3v1, kterou vedou v hodně odlehčeném stylu. Hlavním tématem jejich debat je sex a muži. Rozhlasové show předcházel stejnojmenný úspěšný pořad v jedné internetové televizi. Kamarádky v něm přehrávaly různé situace ze života a měly s pořadem nebývalý úspěch. Video, ve kterém parodovaly populární televizní pořad o vaření, dosáhlo více než dvou milionů kliků. „Všechny jsme hysterické a dominantní,“ charakterizuje sebe a své kolegyně Martina, která svou kariéru nastartovala úspěchem v pěvecké soutěži, nyní vystupuje s kapelou, zpívá v muzikálech a moderuje. Veroniku znají diváci především jako divadelní a seriálovou herečku a také jako televizní reportérku. 


Ondřej Kania a Tomáš Jízdný

Je jim 23 let a před čtyřmi roky měli sen: Řekli si, že založí firmu, která pomůže měnit životy studentům, kteří jsou frustrovaní a nešťastní z českého vzdělávacího systému. V prvním roce poslali 10 studentů na prestižní americké a kanadské střední školy. Minulý rok to bylo už šestkrát více. Letos tito dva kluci se snem umístí přes 100 studentů na nejlepší americké a kanadské střední školy, organizují největší vzdělávací veletrhy svého druhu v České republice, Slovensku, Maďarsku a v Polsku. Letos koupili tříčtvrtinový podíl v pražském EKO gymnáziu a v září otevřeli první americkou střední školu v Česku – American Academy in Prague a zachránili krachující gymnázium, kde studuje zhruba 180 studentů. S pomocí amerických školitelů zde zavedli vyučovací systém, který tolik obdivují. 


„Chtěli jsme zrušit způsob výuky, z nějž jsou v Česku nešťastné tisíce nadaných studentů, protože učitel jim pouze něco předčítá u tabule, žáci jen sedí, občas se přihlásí a zapisují si do sešitu,“ říká Ondřej Kania a dodává: „Kdybychom chtěli, mohli jsme mít se společníkem 150tisícové platy, jednu asistentku a v klidu zařizovat studium v Americe pro omezený počet lidí. Ale my jsme se rozhodli, že se pokusíme zajistit co největšímu počtu lidí to, co si může dopřát jen velmi malé procento obyvatel, kteří mají na studium na špičkové střední internátní škole v zahraničí peníze, tedy v průměru 600 tisíc Kč ročně. Běžně stojí studium na soukromé internátní škole jeden a půl milionu korun, my vyjednáním stipendia srazíme náklady v průměru zhruba na 40−50 %. Je tu ale větší segment lidí, kteří jsou schopni zaplatit 30−60 tisíc ročně za školu, která je v Česku. A my ji chceme vést tak, aby se co nejvíc podobala školám, s nimiž v Americe spolupracujeme.“ Když začínal, před klienty prý tajil, kolik mu bylo. „Když jsem začal podnikat, bylo mi devatenáct a tvrdil jsem, že mi je třiadvacet.“


Připravila: Katka
Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

5

já radši Karla Šípa než Jana Krause...

ODPOVĚDĚT

5

to je fakt, Šíp je lepší, ale tenhle druh pořadu stejně moc nemusím

ODPOVĚDĚT

2

Dnes jsem se dívala - neusnula jsem, protože pletu vánoční dárek. Pořad se mi líbil.

ODPOVĚDĚT

2

Na tyto zajímavé osoby jsem moc zvědavá . . .

ODPOVĚDĚT

7

Zeman je v Rusku u Putina, tak zas dostane čočku. Minule to schytal Topolánek. Takže opět bude politická agitka, jako vždy.

ODPOVĚDĚT

4

Těším se na Marka Ztraceného.

ODPOVĚDĚT

4

Všechny hosty znám jen podle jména, těším se na pořad.

ODPOVĚDĚT

2

tentokrát to bude moc zajímavé těším se

ODPOVĚDĚT

4

Pořad je vždy zajímavý pro toho, kdo má rád humor Jana Krause...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz