Společnost

Show Jana Krause – Marie Rottrová, Radek Filipi a Hana Roháčová

Zpěvačka Marie Rottrová, mistr světa v bench-pressu Radek Filipi a expertka na problematiku infekcí Hana Roháčová se představí v Show Jana Krause.

Marie Rottrová

Milovaná, obdivovaná, neměnná – zpěvačka, která svůj první hit zpívala v Československé televizi v roce 1961. Zúčastnila se soutěže a vyhrála. Její talent nešlo přehlédnout. Ani její půvab. Ve Slezsku žila až do roku 1985, zpívala s kapelou Flamingo (později Plameňáci), jako sólová zpěvačka se věnovala milovanému soulu a písně Řeka lásky, Markétka, Lásko, voníš deštěm a spousta dalších se staly nesmrtelnými československými hity a Rottrová zpěvačkou, která byla vždy milována davy i uznávána kritiky. 

V roce 2011 šokovala své fanoušky, když oznámila konec své kariéry. Netrvalo však ani tři roky, aby zpěvačka zjistila, že bez zpívání nemůže být, a k návratu na pódia tehdy prohlásila: „Hrozně se těším, protože jsem změnila své rozhodnutí o ukončení kariéry. Zjistila jsem, že to bylo předčasné a že jsem se v podstatě spletla. Ale aspoň jsem si tři roky odpočinula.“ Ačkoli se nerada veřejně prezentuje jinak než zpěvem, v případě Show Jana Krause udělala „česká Lady Soul“ vzácnou výjimku. 

Radek Filipi

Mistr světa v bench-pressu a také partner zpěvačky Lucie Bílé. „Holky, ten můj chlap vyhrál. To není možný,“ křičela radostí zpěvačka Lucie Bílá na Instagramu. V tu chvíli jí volal její partner Radek Filipi z Brazílie, že se stal mistrem světa v bench-pressu, tedy ve vzpírání činky vleže. Filipi, který byl dříve fitness trenérem a řidičem primátorky Krnáčové, se do týmu Lucie Bílé dostal jako bodyguard, později se stal road manažerem a pak hlavním manažerem. 

Podle vlastních slov nejpopulárnější česká zpěvačka nyní prožívá nejšťastnější období kariéry, což je patrné jak z jejích sociálních sítí, tak i z koncertního vystupování a aktuální desky: Ta o mně, kde jsou „štěstí“ a „šťastná“ suverénně nejpoužívanějšími slovy. „Nedělám pro to vůbec nic, jenom jsem se zamiloval. K tomu není víc co dělat. Jezdím s ní, doprovázím ji na cestách. Mám na starosti Lucku. Musím ji chránit. Chci jí být na blízku, když je cokoli třeba,“ říká Filipi ke své práci manažera. 

MUDr. Hana Roháčová

Expertka na problematiku infekcí a jejich šíření, například koronaviru. Jak zastavit šíření koronaviru? „To by muselo dojít k izolacím jednotlivých států, měst nebo oblastí, kde se virus šíří, jako na východě Itálie. Ale je to složitá situace a těžko může Světová zdravotnická organizace nařídit státům, aby uzavřely hranice,“ říká k aktuální situaci primářka Infekční kliniky FN Na Bulovce Roháčová a dodává: „Samozřejmě je známo, odkud se koronavirus prvotně rozšířil, ale ten pohyb lidí a cestovatelů je velký. A vzhledem k tomu, že víc než 80 % nákaz probíhá ve formě lehké respirační infekce, to znamená infektu dýchacích cest, tak se samozřejmě mohlo stát, že některé nakažené osoby se dostaly někam nekontrolovaně. A nebyly vyšetřovány, protože k tomu nebyl důvod – to je jedna z nejpravděpodobnějších verzí.“ 

Jedna z našich největších expertek na problematiku infekcí a jejich šíření k nebezpečí koronaviru i zklidnění celkové situace uvádí: „Čas ukáže, ale dle mého názoru se virus zatím chová jako virus chřipky i úmrtnost je stejná, také průběh je téměř stejný. Navíc drtivá většina nákazy má lehký průběh, kdežto chřipka má skoro vždy těžký průběh. Virus se chová méně agresivně než chřipka, ale samozřejmě je to velký problém pro ty, kteří jsou oslabeni.“

Zdroj a foto: Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků