Show Jana Krause – Marika Šoposká, Jiří Mádl, Alena Mornštajnová a Ondřej Kandráč

Herci Marika Šoposká a Jiří Mádl, spisovatelka Alena Mornštajnová a hudebník Ondřej Kandráč se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Marika Šoposká, Jiří Mádl, Alena Mornštajnová a Ondřej Kandráč
Zobrazit fotografii v galerii

Marika Šoposká a Jiří Mádl 

Představitelé hlavních rolí v milostném dramatu Hra, které režíroval chilský režisér Alejandro Fernández Almendras. Film vstoupí do kin koncem října. „Dělal už jsem se světově uznávanými režiséry jako Bohdan Sláma, Jakubisko nebo Hirschbiegl, ale Alejandro je teď opravdová hvězda. Možná i tím, že chilská kinematografie docela frčí a on vyhrál hlavní cenu na Sundance. S takovým režisérem se spolupráce neodmítá,“ vysvětluje Jiří Mádl, proč přijal roli v Almendrasově snímku. „Komunikovali jsme v angličtině. Jak Alejandro mluvil s kameramanem Intim španělsky, postupně tato řeč prorůstala štábem a začínali jsme říkat španělské fráze. To bylo super. Dodneška si nějaké pamatuju. Dokonce mi pak Alejandro dal přezdívku ,una másʻ – ještě jednou – protože jsem ho prý často žádal o zopakování záběru.“ 


Marika Šoposká popisuje spolupráci s Alejandrem stejně nadšeně. „Byl to intenzivní zážitek, který člověk nezažije každý den. Nicméně jednu scénu považuji za naprosto magickou, a to když jsme točili s miminkem. Pořád se budilo, kňouralo a my zrovna potřebovali, aby spinkalo. A najednou se to povedlo. Leželi jsme všichni tři v posteli, bylo to tak něžné a opravdové. Ten záběr miluju,“ prozrazuje Marika, která se zanedlouho stane dvojnásobnou maminkou. Diváci ji znají jako renomovanou divadelní či seriálovou herečku. Nevyhýbají se jí ani role filmové. Hrála např. ve vysoce ceněném snímku Zdeňka Jiráského Poupata, v historickém filmu Lidice a ve filmu Já, Olga Hepnarová. Jiří Mádl si mj. zahrál v dramatech Colette, Konfident nebo Děti noci. Jako scenárista a režisér debutoval v roce 2014 snímkem Pojedeme k moři, za který dostal cenu České filmové kritiky. Jeho druhým celovečerním počinem byl snímek Na střeše. 


Alena Mornštajnová 

Spisovatelka, která je jednou z nejoblíbenějších současných českých spisovatelek. Na kontě má nyní pět románů, díky nimž se stala nepřehlédnutelným fenoménem současné české prózy. Román Hana byl loni druhou nejprodávanější knihou a letos se drží na první příčce. Byl přeložen do desítek cizích jazyků a získal řadu ocenění. Na světě je jeho divadelní adaptace a prodána jsou také práva na zfilmování. Není bez zajímavosti, že první knihu Slepá mapa psala dlouhých deset let. „Měla jsem romantickou představu, že si sednu k počítači a ruce mi pojedou po klávesnici,“ vzpomíná Alena. Knížku měla vymyšlenou, včetně příběhu a hlavní myšlenky. Jednoho dne usedla k počítači, ale vůbec nic se nestalo. „Zjistila jsem, že vlastně nevím, co mám psát. Neuměla jsem to. V tu chvíli mě napadlo, že tu knihu asi nenapíšu, ale pak jsem si řekla: Chceš to celý život, tak to zkus, jdi do toho! A velice pomalu jsem postupovala, odstavec po odstavci,“ líčí začátky svého psaní. 


Druhá kniha se jí už prý psala mnohem snáz a dnes už má spisovatelské sebevědomí. Psaní je podle Aleny Mornštajnové řemeslo, které se s každou další stránkou zlepšuje. Pořád je to ale tvrdá práce, protože přemýšlí v obrazech. „Když píšu, popisuju scénu, kterou vidím před sebou. Když mám velmi dobrý den, napíšu dvě, tři stránky. Ale další dopoledne se textu zase věnuji, vracím se k němu a přepisuji. Uklidňuji se tím, že nemám kam spěchat.“ Alena vystudovala angličtinu a češtinu a dříve pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Překládání se ovšem nechce vzdát ani jako úspěšná spisovatelka. „Kvůli nedostatku času jsem přestala učit, i když jsem to měla moc ráda, ale v překládání chci pokračovat. Nechci ztratit kontakty ani s jazykem, ani s nakladatelstvím, protože teď se mi sice daří, ale to nemusí trvat pořád a já nechci, aby se z psaní stala povinnost,“ říká. 


Ondřej Kandráč 

Hudebník, primáš úspěšné kapely Kandráčovci, který má na Slovensku pověst superstar. V televizi má vlastní pořad, kam zve i další muzikanty. Na housle hraje od dětství, vystudoval hudbu a slovenský jazyk a vydal se po stopách svých rodičů. Dokud se však hudba nestala jeho placenou profesí, musel si peníze vydělávat jinak. „Přes léto jsem jako student pravidelně brigádničil. Třeba jsem pracoval v potravinách a etiketoval jsem cenovky na produkty. Nejvíce jsem se však těšil, když jsem porcoval velké čokolády, nikdy se to totiž nedalo přesně zvážit, a tak jsem si na ní dosyta pochutnal. Teprve později, když jsem začal hrát na svatbách, rodinných akcích a sporadicky i na koncertech, zjistil jsem, že je to pro mě ta nej ,brigádaʻ. Ne nadarmo se říká, že je lepší mít jeden mozol pod bradou od houslí než deset na rukou od lopaty,“ říká Ondřej, který v roce 2004 založil skupinu Kandráčovci. 


Mají na kontě množství alb. Jako první lidová hudba na Slovensku získali najednou dvě platinové desky, později přidali další platinové CD. Na podzim v roce 2014 skupina Kandráčovci absolvovala koncertní šňůru při oslavě svých desátých narozenin, a to ve velkém stylu – podařilo se jim opakovaně vyprodat velké sportovní haly ve městech východního Slovenska, odkud Ondřej pochází. Koncem srpna letošního roku ukončila kapela Kandráčovci svoje letní turné na velkých open air festivalech, se kterým zavítala do šestnácti slovenských měst. Koncerty pod širým nebem měly rekordní návštěvnost – více než padesát šest tisíc diváků a pro kapelu znamenaly obrovský úspěch. „Chtěl bych upřímně poděkovat každému jednomu fanouškovi, který přišel na náš koncert. Kdyby nebylo lidí, kteří nás chtějí slyšet a kteří obětují nějaké to euro z domácího rozpočtu, nestáli bychom na pódiu ani my. Velmi si přízně fanoušků vážíme a nebereme to jako samozřejmost,“ říká Ondřej. Po ukončení úspěšného turné Kandráčovci rovnou vstoupili do podzimní sezóny a 22. 10. vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.


Zdroj a foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

1

nesleduji, škoda času

ODPOVĚDĚT

2

máte pravdu...škoda času

ODPOVĚDĚT

4

Nenechám si ujít paní spisovatelku.

ODPOVĚDĚT

3

Přečetla jsem knihu Hana, tak jsem na autorku zvědavá.

ODPOVĚDĚT

4

Koukám. Pan Jan Kraus je prostě Jan Kraus takový jaký je. Mně nevadí, já ho dávám. Někdy se pobavím více někdy méně. Je to i o hostech a o tom jak je který díl sestříhaný.

ODPOVĚDĚT

1

Možná kouknu na pana Mádla, moc se mi líbí v seriálu Sever. Snad přežiju smích vlastním vtipům pana Krause a politickou agitku na začátku.

ODPOVĚDĚT

1

Já se nedívám, protože mám na jiné stanici Malé lásky.

ODPOVĚDĚT

4

Malé lásky si nahrávám a na Krause koukáme s manželem. Občas schytá i kritiku, když skáče hostům do řeči.

ODPOVĚDĚT

0

Dívám se, když mne hosté zaujmou. Je to každého věc.

ODPOVĚDĚT

3

nekoukám

ODPOVĚDĚT

1

Já se pokaždé také nedívám, ale dnes ano, na paní Mornštajnovou:-)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz