Volný čas

Show Jana Krause – Michaela Badinková, Štěpán Pechar a Olga Roučková

Herečka Michaela Badinková, tanečník Štěpán Pechar a motoristka Olga Roučková se představí v Show Jana Krause.

Michaela Badinková

 

Jedna z nejoblíbenějších seriálových hereček se narodila na Slovensku, kde také vystudovala konzervatoř. Po hereckých štacích v Nitře a Žilině začala studovat na pražské DAMU. Do povědomí diváků se dostala rolí Anny Posedlé ve filmu Jak básníci neztrácejí naději. Delší dobu hrála v pražském Divadle Na Fidlovačce, diváci ji také mohli vidět v Divadlech ABC nebo Rokoko. Za roli Millie Dillmount v Hledá se muž. Zn. Bohatý! (Divadlo Na Fidlovačce) byla nominována na Cenu Thálie v kategorii muzikál. Životním partnerem Michaely Badinkové je herec Jan Teplý ml., mají spolu dvě dcery, Evelýnu a Emílii.

Štěpán Pechar

 

Choreograf, tanečník, umělecký šéf Dekkadancers, člen Baletu Národního divadla, kde ztvárňuje role moderního repertoáru nebo výrazné charakterní role, které potřebují herecký projev či specifické tanečně-divadelní vyjádření. Je skvělý tanečník contemporary style, moderního fyzického nebo tanečního divadla. Exceluje např. v choreografii Separate Knots izraelského tvůrce Emanuela Gata. Do svých 10 let s rodinou cestoval mezi maltskými ostrovy a Českou republikou. Nakonec zakotvili na Gozu, kde Štěpán žil téměř do 18 let – mluví tak plynnou maltštinou. Poté se přestěhoval do Prahy, aby zde zahájil svou taneční kariéru. 

Po studiu na Taneční konzervatoři spolupracoval mj. s Pražským komorním baletem, s tanečním souborem 420PEOPLE, byl členem souboru Laterny magiky, kde tančil řadu stěžejních rolí. Je spoluautorem inscenace Laterny magiky Cube. Na scéně Národního divadla vytvořil řadu úspěšných choreografií, například Červenej čudlik, Přesně včas, Křehký vrh, Vnuknutí.

Olga Roučková

 

První Češka, která úspěšně absolvovala legendární Rallye Dakar. Navíc si domů přivezla i plaketu určenou pro tři nejlepší ženy ve spojené kategorii motocyklů a čtyřkolek. 33letá blondýnka jela nejtěžší etapový závod na světě na čtyřkolce

„Jsem maximálně spokojená a musím říct, že jsem to ani nečekala. Je to velikánské překvapení i pro mě samotnou. Překvapená jsem byla z toho, jak to dopadlo, jak jsem to zvládala, i z toho, jak to zvládal celý tým, protože není lehké mít ženu v týmu. Je to opravdu těžké,“ říká. 

Radost z dokončené rallye měla i proto, že jí hodně lidí nevěřilo, že to dokáže. „Paradoxně mi to pomohlo, protože jsem v tu chvíli potřebovala dokázat něco nejen sobě, ale i všem těm, co mi nevěřili,“ dodává závodnice, jejíž jméno je v motoristickém světě známé už 10 let a která se např. v loňském roce stala mistryní Evropy v jedné z nejextrémnějších sérií závodů FIM Europe.

Připravila: Katka

Foto: Prima


Diskuze: příspěvků