Show Jana Krause – Michal Hrůza, Olga Menzelová a Eva Němčanská.

Zpěvák Michal Hrůza, producentka Olga Menzelová a chovatelka ježků Eva Němčanská se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Michal Hrůza, Olga Menzelová a Eva Němčanská.
Zobrazit fotografii v galerii

Michal Hrůza

Zpěvák, který právě absolvuje turné Sám se sebou, které navazuje na stejnojmenné album. Na turné zazní nejen skladby z poslední desky, ale i Michalovy starší pecky. Nově přibude skladba Sám se sebou, podle které zpěvák celé album i koncertní tour pojmenoval. „Sám se sebou je nejen název mého posledního alba a turné, ale i důležitý stav, kdy nám dojde, co chceme, a co už ne,“ říká Michal Hrůza, který letošním rokem vstoupil do jedenadvacáté sezóny na hudební scéně. Kromě koncertování s kapelou připravuje aktuálně Michal Hrůza také hudbu do nového českého filmu.


V jedné ze dvou písní si opět, jak je jeho zvykem, vystřihne duet s českou zpěvačkou, tentokrát přizval ke spolupráci Annu K. Michal Hrůza hrál v kapelách už od střední školy. V roce 1996 založil skupinu Ready Kirken, se kterou se v začátcích kariéry proslavil nejvíce. Po 10 letech odešel a založil vlastní formaci Kapela Hrůzy. Píše skladby i pro další interprety (například Aneta Langerová), skládá filmovou a televizní hudbu. V roce 2014 utrpěl vážný úraz hlavy při potyčce v ostravské Stodolní ulici, několik dní byl v umělém spánku.


Olga Menzelová 

Filmová producentka, která zastupovala také operní pěvkyni Andreu Kalivodovou, pořádala výstavy, naposledy třeba 15 nasvícených panelů na Václavském náměstí, které se týkaly právě historie tohoto důležitého místa. Je manželkou oscarového režiséra Jiřího Menzela, který v listopadu loňského roku onemocněl meningitidou. „Už je ze všeho vyléčen, jen musí nabrat sílu. A on se skutečně snaží a velmi bojuje. Jsou to hlavně naše holky, které ho drží a motivují,“ prohlásila nedávno Olga Menzelová. 


Jiří Menzel ztvárnil jednu z hlavních rolí ve slovensko-česko-rakouském filmu režiséra Martina Šulíka Tlumočník, který měl koncem února světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. Byl vybrán do oficiálního programu, sekce Berlinale Special, určené mimořádným kinematografickým počinům a poctám světovým filmařským osobnostem. Jiří Menzel se tak symbolicky vrací na festival, kde v minulých letech zaznamenal úspěchy jako režisér. V roce 1990 tam po letech nucené odmlky uvedl hrabalovskou adaptaci Skřivánci na niti, za niž získal Zlatého medvěda pro nejlepší film. V roce 2006 byl vybrán do mezinárodní soutěže Berlinale jeho další snímek podle předlohy Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále a získal cenu FIPRESCI.


Eva Němčanská 

Je jednou z mála profesionálních chovatelek ježků bělobřichých u nás. Zároveň je průkopnicí registrovaného chovu ježků s rodokmenem. „Ježci se mi vždy líbili, bylo to něco zvláštního, netradičního a jejich roztomilým čumáčkům snad nikdo neodolá. Když jsem o mnoho let později zjistila, že existuje druh ježků, který se dá chovat doma, velice mě zaujali a zatoužila jsem si jich pár pořídit. Ježků bylo ale tehdy v ČR velmi málo, a tak hned můj první ježek byl ,importʻ, dovezla jsem si ho ze Slovenska,“ vypráví paní Němčanská, která má momentálně kolem třiceti ježků. „Ten počet se může zdát vysoký, ale přibližně pětina z nich jsou staří ježci vyřazení z chovu, kteří u nás užívají zasloužený ,důchodʻ. A další pětina jsou pak dorůstající mláďata. Většina chovných samců a některé samice pochází z různých zemí Evropy.


Kvůli úzké genetické základně se snažíme importovat stále novou krev. A nejsme sami. Nezřídka se stává, že si chovatel jede pro ježka i několik set kilometrů,“ prozrazuje chovatelka. Ježci jsou prý povahově nejvíce podobní kočkám. „Ježčí povaha je dosti nezávislá a svobodomyslná. Od svého majitele potřebuje pochopení, zamyšlení nad jejich potřebami a nad tím, co nám chce ježeček svým chováním sdělit. Dokud je ježek malý, určitě by mu měla být každý den připomínána lidská ruka, aby si zvykl. Pro ježky je typické, že se zpravidla navážou na jednoho člověka a bezmezně mu důvěřují. Tato vazba je však velmi křehká. Dobrý vztah ježka a majitele lze velmi rychle pokazit, a to třeba i běžným ošetřováním úrazu či podáváním léků. Je proto velmi důležité, aby si ježka pořídil jen ten, kdo je schopný jej pochopit, vcítit se do něj, vnímat ho a přemýšlet o něm. 


Majitelem může být kdokoliv – i dítě. „Pro děti je ježek vhodným parťákem, ale velmi záleží na uvědomění rodičů. Ježek má specifické potřeby a je pouze na rodičích, aby dítěti vysvětlili, co si dovolit může, a co už ne,“ upozorňuje chovatelka. A na co by se měl člověk připravit, když si chce pořídit ježka? „Hlavně na to, že ježek je zvířátko poněkud své a řídí se především pudy. Takže pokud člověk čeká, že za ním bude chodit jako pes nebo se nechá škrabat na břiše, bude většinou zklamaný. Někteří ježci takoví jsou, ale je jich velmi málo. Každý ježek je totiž jiný, má jinou povahu.“


Připravila: Katka

Foto: Prima

   

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Paní Olga Menzelová opravdu nezklamala...pravá blondýna

ODPOVĚDĚT

6

No p. Menzelová je zvláštní osoba, a já ji opravdu nemusím

ODPOVĚDĚT

1

dříve jsem pořad sledovala ale ted už je to stále míň..na Olgu se dívat nebudu mám na ní svůj názor...

ODPOVĚDĚT

2

hmhm,také nic moc

ODPOVĚDĚT

3

Možná mi to tak jen připadá, ale hosté jsou čím dál méně zajímaví.

ODPOVĚDĚT

5

Olga Menzlová je sice opravdu krásná žena, ale způsob jejího rodinného života mi sympatický není a dál to nebudu rozvádět.

ODPOVĚDĚT

2

Nevím,ale na ty lidi nejsem zvědavá,a ježka mám ráda jen na zahradě,,,mají blechy tak do domu Ne

ODPOVĚDĚT

3

Ani mě pořad nepřitáhne k televizi...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

Vztah je jako květina, o kterou je potřeba pečovat. Pokud ji nechcete nechat uvadnout, je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

OSTROPESTŘEC - ZKUŠENOSTI

Zdravím, zaznamenala jsem, za poslední dobu velkej bum okolo ...

SADA NOŽŮ - DÁREK

Ahoj všem! Prosím o jakékoli tipy a zkušenosti s nějakými ...

DETOX TĚLA

Dobrý večer, jak nejlépe detoxikovat tělo, nemáte ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz