Show Jana Krause – Ondřej Brzobohatý Gregor, Ester Geislerová, Josefina Bakošová a Dominik Stroukal

Herec a muzikant Ondřej Brzobohatý Gregor, herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová a ekonom Dominik Stroukal se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Ondřej Brzobohatý Gregor, Ester Geislerová, Josefina Bakošová a Dominik Stroukal
Zobrazit fotografii v galerii

Ondřej Brzobohatý 

Herec, hudebník a moderátor. Do roku 2007 působil v kapele Bůhví, od tohoto roku pokračuje v sólové hudební kariéře jako zpěvák a klavírista s vlastní kapelou. Na podzim vydal album Universum s deseti autorskými písněmi, k nimž napsal i texty a desku sám produkoval. 


„Mám pocit, že si to vždycky udělám sám nejlíp, jak to může znít,“ říká k tomu. Slavnostní křest alba proběhne v pražském Lucerna Music Baru koncem února. Hudebně se album pohybuje mezi popem, funky, soulem i jazzem: „Ve stylu muziky jsem se snažil být o trochu odvážnější než u předchozího alba Identity. Chci, aby tu šlo ještě o něco jiného než ,jen‘ o zábavu. Nemíním mentorovat, to vůbec ne, pouze se mi v hlavě utvářejí a seřazují myšlenky a nápady, které bych rád předal. Publikum uslyší, co se mi právě honí hlavou,“ vysvětluje Ondřej.


V minulosti se jako herec představil mimo jiné v televizních seriálech a dále v divadelních hrách či v muzikálech. Třikrát moderoval Českého slavíka, získal cenu TýTý pro nejoblíbenějšího herce roku 2012. „Cítím se být především muzikantem a prakticky jsem se tak cítil po celé ty roky, když jsem zkoušel jiné věci. Bavilo mě poznávat různé světy, ale po celou tu dobu jsem věděl, že je mi nejbližší muzika,“ dodává.


Ester Geislerová a Josefina Bakošová

Herečka a módní návrhářka tvoří kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Spolupráci odstartovaly v roce 2016 interaktivní hračky v podobě originálních kabelek. Nyní o sobě dávají vědět kolekcí „rozchodových“ triček Manifesto, která svým názvem odkazuje k manifestačním větám notoricky známým z partnerských vztahů. „To ty jsi do našeho vztahu přivedla někoho čtvrtého.“ Tak zní jedna z vět ze života dvou lidí, které Josefina a Ester dávají na trička. Navíc jimi baví Instagram. 


„Kdysi se s jednou naší kamarádkou rozešel kluk. Napsala nám do společné konverzace věty, které jí řekl. Načež se strhla lavina podobných vět od dalších kamarádek a známých. Všechny jsme ty věty tak nějak znaly, ať už z naší či cizí komunikace. Jsou to statementy, které jsou platné pro danou situaci. Inspirovány tímto téměř až terapeutickým sdílením jsme si s Josefinou po dvou letech napsaly jiné, nové věty, které nutně nenesou negativní konotace, a zároveň odkazují k dnešní době a vztahům,“ komentuje příběh triček Ester.


Dominik Stroukal

Ekonom, expert na digitální měnu, autor první české knihy o bitcoinech a ředitel Liberálního institutu. „Bitcoiny jsou cool, investujte do nich ale jen to, co jste ochotni vyhodit z okna,“ říká Dominik Stroukal. Dodává, že kryptoměny lidi lákají, ale je to neprobádaná oblast a hodně riziková věc. 


Bitcoin vloni překonal historickou hranici 2300 dolarů. Celková tržní kapitalizace kryptoměn se dostala nad 87 miliard dolarů. Z titulků domácích i světových médií je jasné, že nastala „digitální“ horečka, která se nezadržitelně šíří. Jde o přirozený a žádoucí trend, nebo jen o chvilkové nadšení se špatným koncem? „Vypadá to jako šílenství, ale není,“ komentuje to expert.


„Fundamentů, které stojí za tímto až neuvěřitelným růstem, je několik. Tím hlavním je, že čím dál více lidí bitcoin objevuje. Čím dál více lidí, firem, investorů a nadšenců chápe, že kryptoměny jsou budoucnost,“ dodává. „Pokud chcete dnes nakoupit a zítra prodat, potom možná proděláte,“ míní Stroukal. „Ale za deset let nám bude připadat dnešní neuvěřitelný růst stejně nezajímavý, jako když se dnes ohlédneme za dobou, kdy bitcoin poprvé vystřelil na jeden dolar,“ dodává. 


„Cena kryptoměny je jen jeden, byť zajímavý, ukazatel. Skutečná revoluce se odehrává v reálném světě,“ říká Stroukal. Důkazem jeho tvrzení je třeba fakt, že vloni největší tuzemský e-shop zavedl platby v bitcoinech. „Největší český e-shop přijímá bitcoiny, tomu by nikdo ještě nedávno nevěřil. Vydávají se akademické články, knihy, diplomové práce. Nejsou to samozřejmě vždy jen pozitivní zprávy, přichází i řada negativních, nicméně je to živý ekosystém, který na výzvy reaguje a vyvíjí se. Je tak trochu splněným snem mít možnost to sledovat.“


Připravila: Katka

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já si myslím, že tyto hosté by se v médiích měli objevovat daleko častěji a pokud se tak dít nebude, spoustu lidí příjde o velice zajímavou investici do budoucnosti. Třeba já jsem se na základě pana Stroukala začala zajímat o bitcoiny a myslím si, že jsem se rozhodla správně. Dokonce jsem si už našla i nějaké weby o investicích a ve svém volném čase se tak můžu docela dost dobře vzdělávat :-)

ODPOVĚDĚT

1

Ondra byl příjemný jako vždy..

ODPOVĚDĚT

3

Těším se, humor je pořeba jako sůl.

ODPOVĚDĚT

1

po dlouhé době to snad bude zábava

ODPOVĚDĚT

3

Chtěla bych se podívat, jen uvidím, jak to vyjde časově...

ODPOVĚDĚT

6

Hm, tak s Gregorem si budou notovat.

ODPOVĚDĚT

2

po dlouhé době zas zajímaví lidé,budu se koukat

ODPOVĚDĚT

1

Máte pravdu.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ SLEVY ONA DNES 18.-24.10.2021

Nyní přichází největší slevový nákupní týden v ...

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz