Show Jana Krause – Pavel Liška, Jan Révai, Gabriele Peacock Báňová a René Zavoral

Herci Pavel Liška a Jan Révai, dietoložka královské rodiny Gabriele Peacock Báňová a ředitel ČRo René Zavoral se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Pavel Liška, Jan Révai, Gabriele Peacock Báňová a René Zavoral
Zobrazit fotografii v galerii

Pavel Liška a Jan Révai 

Herci a kamarádi podnikli nedávno dobrodružnou tříměsíční cestu na svých motorkách. Na jejich výpravě Střední Amerikou vznikal průběžně originální, ale především autentický projekt, dokument, který točil režisér a kameraman Hynek Bernard. Z Panamy do Mexika cestovali na vlastní pěst, bez štábů, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně. Jen tři vandráci, Vagamundos (jak si začali říkat), s tím, co jejich motorky uvezou. Od září budete moci jejich dobrodružnou výpravu zhlédnout v osmi dílech na Prima COOL. 

Na cestě zažili řadu dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Jedním z nich byla návštěva u indiánů kmene Kuna, za nimiž se vydali na karibské ostrovy. O nich jim vyprávěl Miloslav Stingl (cestovatel a spisovatel), když je sám před 40 lety navštívil. 

„Nejdřív nás ohromila ta krása. Bílý písek, palmy s kokosy a tyrkysová voda. A pak jsme žasli podruhé, když jsme viděli, že z několika typických indiánských přístřešků, vyrobených z bambusů a palem, obývají indiáni pouze dva. Ostatní totiž slouží pro turisty. A protože my jsme turisté nebyli, my jsme Vagamundos, vandráci, ustlali jsme si na pláži. Ve stínu palem. Ovšem indiáni nás upozornili, že je třeba dávat si pozor, kam si leháme, a ukazovali nahoru. Dali jsme jim za pravdu. Byla by to pitomá smrt. Zemřít na úplném začátku naší cesty po pádu kokosu na hlavu,“ vzpomíná Pavel Liška. 


Gabriele Peacock Báňová 

Dietoložka anglických celebrit byla jednou ze dvou Češek, které byly pozvané na nedávnou královskou svatbu prince Harryho a Meghan Markle. Gabriele patří k dobrým známým prince Harryho a stýká se i s dalšími členy královské rodiny. Princezna Beatrice je její blízkou přítelkyní. Mezi Gabrieliny klienty patří třeba i moderátor Jeremy Clarkson, Jodie Kid – leader kapely Duran Duran – nebo princezna Eugenie. 

Cesta k vlastní londýnské nutriční praxi prý byla dlouhá. Vedla přes modeling a studia na Westminsterské univerzitě. „Svým přátelům přednášky o tom, co mají jíst, nedávám. Ale vždycky polovinu večírků trávím rozdáváním rad o jídle. Lidi to zajímá, čím dál více z nás si uvědomuje, že jídlo člověka ovlivňuje zdravotně, psychicky i fyzicky,“ říká Gabriele, která přiznává, že sama se občas dietních chyb dopouští. 

„Nejde o to, abyste celoživotně žila naprosto perfektně, měla dokonalý jídelníček, podstatné je, že když člověk udělá něco špatně, měl by si to uvědomit a něčím dobrým vyvážit, aby se z toho tělo rychle dostalo. V posledních dnech jsem třeba vypila trochu víc vína, snědla čokoládu. Opravdu nejde mít věčně dokonalý jídelníček, protože nemáte pak žádnou radost. Proto nikdy neříkám lidem, aby přestali jíst čokoládu, nedali si zmrzlinu, nedej bože přestali pít v rozumné míře víno!“ říká specialistka, která nedávno uvedla i na český trh své nutriční doplňky. Přiznává, že v životě držela díky profesi modelky spousty diet. 

„Bookerka, která se o mě v Paříži starala, mi například doporučila, že mám jíst fazolky, že po nich nepřiberu. Když jsem pak byla v Německu, kupovala jsem si mražené ryby, vařila je se zeleninou a na takové stravě jsem byla třeba měsíc v kuse. Ještě teď, když si na to vzpomenu, je mi zle,“ vzpomíná. Proč se vrhla zrovna na studium dietologie? „Modeling má blízko ke stravování, vždycky se v něm tahle otázka řešila a mě to zajímalo. Čím více jsem se toho dozvídala, uvědomovala jsem si, jak strava ovlivňuje zdraví. Když dobře jíte, nemusíte užívat tolik farmak. My Češi jich bereme zbytečně moc, lékaři předepisují léky jako prevenci, ale tomu by se ve většině případů dalo předejít vhodnou stravou, výživovými doplňky a pohybem. Když změníte životní styl, z krevních testů naprosto jasně vidíte, že to funguje i bez léků.“ 


René Zavoral 

Generální ředitel Českého rozhlasu zastává svou funkci od ledna 2016, kdy vyhrál konkurz. Poslední měsíce se jeho jméno v médiích skloňuje čím dál častěji. Na přelomu ledna a února letošního roku se uvnitř Českého rozhlasu rozhořel spor kvůli hospodaření Agrofertu, který vlastní předseda hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš. Ten svou společnost nedávno vložil do svěřeneckých fondů. Generální ředitel veřejnoprávního média René Zavoral kritizoval údajnou nevyváženost příspěvků o podezřelém hospodaření společnosti. Autor reportáží Janek Kroupa to odmítl, v otevřeném dopise se za něj následně postavili další novináři rozhlasu, mezi jinými moderátorky Barbora Tachecí a Lucie Výborná a šéf domácí redakce Vladimír Křivka. 

René Zavoral následně inicioval jednání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které vyvrcholilo zahájením přestupkového řízení, přestože jeho podřízení označili nezávislé analýzy, které předložil, za vytržené z kontextu. Minulý týden René Zavoral oznámil svým podřízeným, že 120 z nich bude muset kvůli jeho vizím úspor přijít o práci. Důvodem je úspora personálních nákladů kvůli chystanému zvyšování platů i změna zákona o DPH, jak řekl. Část ušetřených peněz chce prý použít na zvýšení platů těm, kteří zůstanou. Podle Zavorala se kvůli nedostatku peněz rozhlas potýká s „únikem mozků a kvalitních redaktorů ke konkurenci, která je zřejmě schopná lépe je zaplatit“. Dva dny poté své stanovisko musel vysvětlovat poslancům ve Sněmovně. 


Připravila: Katka

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

7

tak si říkám, jestli má tenhle pořad dost velkou sledovanost, že ho pořád dávají, ale je dost pozdě, tak mi to nevadí, Kraus mi připadá trapný a v hlavním čase by mě jen rozčiloval

ODPOVĚDĚT

2

dnes to bylo zajímavé

ODPOVĚDĚT

1

Možná kouknu na Lišku a Révaje, byli na motorkách v Americe, určitě mají plno zážitků. Zbylé dva hosty neznám.

ODPOVĚDĚT

3

ted jsou zase docela zajímaví hosté tak se budu dívat

ODPOVĚDĚT

2

Tak jsem zvědavá , jak budu zítra překvapená . . .

ODPOVĚDĚT

3

Taky se těším a ráda se podívám.

ODPOVĚDĚT

3

taky se budu dívat jsou to zajímaví hosté

ODPOVĚDĚT

3

Pavel Liška i Jan Révai...na oba se těším, super kluci...

ODPOVĚDĚT

5

tak mě se zdá pan Liška takový divný

ODPOVĚDĚT

2

Určitě se podívám. Hosté opět zajímaví.

ODPOVĚDĚT

2

Pavla Lišku mám ráda,tak po delší pauze se budu dívat

ODPOVĚDĚT

1

už se těším

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (12 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ SLEVY ONA DNES 18.-24.10.2021

Nyní přichází největší slevový nákupní týden v ...

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz