Show Jana Krause: Vendula Pizingerová, Lukáš Langmajer a Daňa Horáková

Prezidentka nadace Vendula Pizingerová, herec Lukáš Langmajer a spisovatelka Daňa Horáková se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Vendula Pizingerová, Lukáš Langmajer a Daňa Horáková
Zobrazit fotografii v galerii

Vendula Pizingerová

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje. „Nevím, jestli existuje nějaká vyšší moc, že se tohle stalo, mé těhotenství je taková kategorie zázrak. V dnešní zrychlené a nervózní době, ve které žijeme, jsou ženy daleko náchylnější k neplodnosti. Tolik lidí chce děti, a nemají je,“ nechala se slyšet Vendula Pizingerová, když oznamovala, že je v osmačtyřiceti letech znovu těhotná. Otcem je její manžel, o šestnáct let mladší Josef Pizinger. Společně vychovávají patnáctiletého Jakuba, kterého má Pizingerová z prvního manželství se skladatelem Karlem Svobodou. 


Bohužel se, hlavně na sociálních sítích, vyskytly v souvislosti s jejím těhotenstvím i zlé zprávy a komentáře. „Opakují se tu vlastně úplně stejné reakce, jako když jsem kdysi začala s Josefem žít. Dneska už je to osm let, a spousta lidí nám nedávala ani rok,“ vzpomíná s nadhledem Vendula Pizingerová s tím, že 99,9 procent gratulací k těhotenství bylo naštěstí milých. Sama by si moc přála holčičku, protože se syn s manželem proti ní občas spiknou a využívají své převahy. I přes těhotenství, k němuž má vzhledem k vyššímu věku respekt, Pizingerová i nadále na plný úvazek působí jako prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, který založila na pomoc onkologicky nemocným dětem, když jí na leukémii zemřela čtyřletá dcera Klára. 


Lukáš Langmajer

Devětatřicetiletý herec, kterému právě do kin vstupuje film, údajně poslední díl divácky velmi oblíbené filmové série, kde ztvárnil ve všech třech filmech jednu z hlavních rolí. Mladší bratr Jiřího Langmajera, rovněž úspěšného herce, je znám tím, že rozhovory do médií poskytuje jen zřídka. Letos v jednom interview své fanoušky velmi šokoval. „Několikrát jsem chtěl spáchat sebevraždu. Skočil jsem pod vlak, odtamtud mě vytáhl kamarád. V tu chvíli jsem si řekl, že je konec. Nastoupil jsem totální askezi a začal jsem se léčit. Šlo mi o to, že bych vedle sebe fakt už nikoho neměl. Zůstal bych sám a nejspíš bych se upil. Jednou by se mi povedlo se zabít,“ přiznal se Langmajer otevřeně. 


Hereckou profesi se jedna z hvězd seriálu Slunečná snaží brát s rezervou. Když zůstal během koronavirové krize bez práce, zjistil, že by se mohl živit manuálně, třeba jako zahradník nebo malíř pokojů, tedy něčím, co v minulosti už vykonával. 


Daňa Horáková

Autorka knihy O Pavlovi. Na fotografiích ze 70. let štíhlá plavovláska s brýlemi, která s Václavem Havlem vedla samizdatovou edici Expedice, po odchodu do exilu v Západním Německu úspěšná novinářka a hamburská ministryně kultury. Nyní autorka knihy O Pavlovi, pojednávající (nejen) o vztahu s legendárním režisérem, dodnes záhadným a mytizovaným Pavlem Juráčkem. „Mám dojem, že se Pavel po zveřejnění svého deníku, a nepochybně i díky své předčasné smrti, stává jakýmsi vzorem, jakýmsi morbidním idolem,“ konstatuje v úvodu své knihy O Pavlovi Horáková, podle níž vznikl obraz samotným Juráčkem značně stylizovaný, nebo rovnou vylhaný. 


Mé vzpomínání není přísně chronologické. Kolísala jsem chvílemi mezi upřímností a – studem? Ale ano, jak také jinak. Stylizovala jsem se? Stylizovala jsem náš vztah? S pravděpodobností hraničící s jistotou, ale nikdy na úkor toho, co vnímám jako pravdu,“ říká Horáková v úvodu. „Koneckonců nejde o deník, román ani biografii, ale o rekonstrukci událostí tak, jak je zachytila, nastřádala a hýčká má paměť,“ dodává ke knize, která vyvolala ihned po svém vydání vzrušenou debatu. 


I nadále je možnost vidět natáčení SJK prostřednictvím speciálního streamu. Na stránce showjanakrause.online/home je umístěno tlačítko určené ke koupi vstupenky na stream. Na něj divák klikne, provede jednoduchý online nákup vstupenky, a může se tak zúčastnit natáčení, které v červnu probíhá vždy v úterý od 19.30.


Připravila: Katka Soušková

Zdroj: Prima

Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

2

Na paní Vendulu se ráda podívám.

ODPOVĚDĚT

1

Občas mě nějaký host láká, ale začtu se do knihy, že na televizi zapomenu.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz