Volný čas

Show Jana Krause – Veronika Vítková, Michal Krčmář, Fero Fenič a Nikola Kumpanová

Sbírání kytiček

Biatlonisté Veronika Vítková a Michal Krčmář, režisér Fero Fenič a Miss Hasička 2017 Nikola Kumpanová se představí v Show Jana Krause.

Veronika Vítková a Michal Krčmář 

Olympijští medailisté z korejského Pchjongčchangu. Ona vybojovala bronz ve sprintu na 7,5 km. On ji následoval stříbrem ve stejné disciplíně mužů na trati 10 km. Oba se zasloužili o to, že se o Česku opět mluví jako o biatlonové velmoci. Ač je spojuje jeden sport, a nyní i vlastnictví olympijských medailí, netají se tím, že jsou naprosto odlišní. Veronika je opatrný kliďas, Michal extrovert. Ona ráda leze po horách, on prý raději ve volnu odpočívá. Ona vyřadila z jídelníčku maso, on by to bez něj nedal. 

A prozrazují, že i ty medaile jako by každý oslavoval úplně jinak. „Ta má radost byla po sprintu spíš taková vnitřní. Ani mi to všechno po závodě nedocházelo. Spíš jsem se ocitla v šoku,“ popisuje Veronika, zatímco Michal přiznává, že ho po závodě začaly pohlcovat velké emoce: „Když za mnou přišel do cíle tým, já začal všechny objímat a děkovat jim. U novinářů mi pak začalo naskakovat v mysli, kolik lidí za tou mou medailí vlastně stojí, a bylo to na mně poznat. To byla asi má nejemotivnější chvíle.“ A Veronika dodává, že ta její nejemotivnější chvíle přišla až při předávání medailí. „Vlajka letěla nahoru a moje slzy šly ven. Jako by mi až tam došlo, že ta medaile není vtip, že se to opravdu stalo.“ A mají aspoň něco společného? „Oba jsme ctižádostiví a perfekcionisti,“ shodují se.

Fero Fenič 

Nepřehlédnutelná osobnost české filmové a televizní tvorby, filmový režisér, scenárista, producent, filmový organizátor. Až doposud natočil asi 35 různých filmových děl. Vybudoval Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, který letos vstoupil do pětadvacátého ročníku. Od vzniku v roce 1993 uvedl téměř 4400 titulů ze 186 zemí a předal 40 cen Kristián, ke kterým letos přibyly další čtyři. „Celkem festivalové ročníky navštívily statisíce diváků v Praze, mimo ni i na Slovensku. Za dobu jeho trvání se festival zdesetinásobil a diváci jsou dnes ze všech věkových i sociálních skupin,“ říká Fero Fenič, který mj. plánuje i nový projekt. Má v úmyslu založit nový internetový portál Česká soda.cz, který by sloučil všechny dosavadní i budoucí kanály s českým humorem. Portál chce Fenič spustit letos na podzim u příležitosti oslav 100. výročí Československa.

Nikola Kumpanová 

Miss Hasička 2017, krásná sedmnáctiletá brunetka z Petrovej Vsi. Slovenka Nikola je nejkrásnější hasička ČeskoSlovenska 2017. Nedávno se svlékla, aby nafotila sexy fotky pro kalendář, kde pózuje spolu s dalšími hasičkami. „Byla to velká zkušenost, něco nového. Nebylo to úplně příjemné, styděla jsem se ze začátku hodně,“ říká Nikola. „Myslím, že to dopadlo skvěle, je to sexy, svůdné tak akorát. Dál bych určitě nešla. Úplně nahá bych nefotila,“ dodává. 

Slovenská kráska studuje Obchodní akademii v Senici na Slovensku, jedenáct let tancuje v taneční skupině Endy a jejím snem je pracovat jako modelka. Věří, že díky hasičské soutěži krásy dostane příležitost. „Pár focení za sebou mám, ale nic velkého profesionálního. Moc bych si přála se v modelingu více uplatnit,“ říká. Hasičskému sportu se věnuje několik let. „Jsem dobrovolná hasička, běhám pravý proud za sbor dobrovolných hasičů Letničie, jezdíme na soutěže – a to mě hrozně baví. Už jako devítiletá jsem chodila na tréninky za Plamen v Petrovej Vsi. Je to úžasný adrenalin, moc mě baví trávit čas s našimi hasičkami,“ vysvětluje Nikola, která je prý už rok zamilovaná do svého trenéra v hasičském sboru.

Připravila: Katka

Foto: Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků