Show Jana Krause – Vlastina Svátková, Marek Beneš a tvůrci světové videohry

Herečka Vlastina Svátková, gastroenterolog Marek Beneš a tvůrci celosvětové videohry – Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár – se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Vlastina Svátková, Marek Beneš a tvůrci světové videohry
Zobrazit fotografii v galerii

Vlastina Svátková 

Herečka a autorka motivačních knih, kterou mohou nyní diváci vidět v kinech v hlavní roli snímku Můj příběh, vyprávějícím o ženě, která po několika osobních tragédiích bojuje o druhou životní šanci. V jednom z rozhovorů Svátková přiznala, že má s postavou mnoho společného: „Je pravda, že jsem ve svém životě prožila něco podobného, a myslím, že hodně žen se v tom příběhu najde. Ať je to třeba to, že se musíme napít alkoholu, aby se nám ulevilo, nebo že už nemůžeme dál, protože jsme na úplném dně, nebo ztráta blízkého člověka. A pak je tam rovina partnerů. Hodně žen asi mělo někdy partnera, který nebyl úplně ideální, ale právě díky vztahu, který nebyl ideální, a možná v něm došlo i k nějakému fyzickému či psychickému násilí, si uvědomily svoji hodnotu. Odrazily se od takového vztahu a pochopily, že tohle už nikdy nechtějí zažít.“ 


Kromě herectví se Svátková věnuje i psaní knih. Ta poslední, Prostor pro duši, se stala bestsellerem a dočkala se několika dotisků. „Je postavena na mých vlastních zkušenostech. Má pomoci ženám a dívkám, které o sobě pochybují, cítí se divné, nedostatečné, neváží si samy sebe, nemají dobré vztahy v rodině nebo s muži,“ představuje ji herečka, která se mimo jiné objevila v bondovce Casino Royale, je matkou tří synů a influencerkou. 


Marek Beneš Gastroenterolog

Převratná metoda z IKEMu: jak zhubnout přeprogramováním organismu, objevilo se na začátku letošního roku v médiích. Specializací MUDr. Beneše je bariatricko-metabolická endoskopie. Jedná se o obor zaměřený na léčbu obezity, který zahrnuje endoskopické metody, kterými lze ovlivnit hubnutí a cukrovku, vysoký krevní tlak, poruchy metabolismu lipidů a další patologie. Už třetím rokem je vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky dvanáctníku, čímž se de facto přeprogramuje metabolismus. „Tato metoda funguje perfektně na hubnutí i na cukrovku. Naším cílem totiž je, aby lidé z tabletek nemuseli přejít na píchání inzulinu,“ říká Beneš. 


Kromě toho je jedním z našich největších odborníků na antioxidanty a jejich význam pro život. „Většina z nás při různých virózách automaticky sahá po vitamínu C, který je vysoce účinný. Jeho nevýhodou však je, že se často vstřebá jen část účinné látky a velké množství tělo vyloučí. Právě při viróze, kdy je oxidační stres maximální a tělo potřebuje antioxidantů co nejvíce, si tělo nechá jen množství, které je zvyklé si nechávat, ne takové, jaké v tu chvíli potřebuje. Vysoké množství nevstřebaného vitamínu C pak může být i příčinou ledvinových kamenů. Vitamín C je tedy skvělý, ale záleží na formě jeho podání,“ uvádí lékař. 


Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár z Beat Games studia 

Vytvořili celosvětově úspěšnou videohru. Tito pánové společně vytvořili hru využívající virtuální reality Beat Saber, které se již celosvětově prodalo víc než milion kopií a která za první týden vydělala víc než milion dolarů. Stala se takovým fenoménem, že ji ke konci roku koupil jeden internetový gigant. O tom, že se česko-slovenské trio třicátníků nečekaně rychle dostalo do světové extraligy, svědčí i události posledních měsíců – Beat Saber si zahrál populární americký moderátor Jimmy Fallon ve své The Tonight Show, česká hra dostala nominaci na britskou filmovou cenu BAFTA a začala spolupracovat s hvězdnou kapelou Imagine Dragons. 


Beck v červnu skládal nové písničky do hry v hollywoodském studiu Paramount, kde nahrávali Michael Jackson nebo Madonna. Do toho domlouvá partnerství se Sony a výčet byznysových gigantů by byl mnohem delší, kdyby ho nevázaly smlouvy o mlčenlivosti. „Můj cíl je, aby z Beat Saberu byl nový Tetris nebo Pacman,“ říká. „Když teď uděláme hru dobře, může tu být i desetiletí. Jasně, bude se obměňovat, ale pořád to bude Beat Saber. Chci vybudovat silnou značku, silné duševní vlastnictví,“ nastiňuje Beck smělé plány Beat Games.


Zdroj a foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

6

Zajímavá sestava - těším se.

ODPOVĚDĚT

3

koukat se nebudu,mám jiné zajímavější programy

ODPOVĚDĚT

6

Koukám jako vždy, a když nekoukám, tak nahrávám a kouknu až mám čas a třeba jenom na někoho kdo mě zajímá. Příznivcům pana Krause zdar a odpůrcům nazdar :-)

ODPOVĚDĚT

2

Budu se koukat, zajímá mě hlavně ta herečka.

ODPOVĚDĚT

3

Jestli nenajdu lepší program, tak se třeba podívám.

ODPOVĚDĚT

4

Nikoho z hostů neznám, jen o filmu jsem slyšela... to mě zajímá...

ODPOVĚDĚT

3

Ještě nevím zda se budu dívat. Uvedené lidi neznám.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

TIP NA DÁREK

Co byste poradili jako dárek pro sestru, po těch letech už mi ...

PITNÁ VODA

Máte někdo filtr na pitnou vodu? Chtěli bychom si ho pořídit ...

OPRUZENÁ KŮŽE

Co vám pomáhá?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz