Show Jana Krause – Zlata Adamovská, Jiří Rajniš a The Roosters

Herečka Zlata Adamovská, zpěvák Jiří Rajniš a první česká pánská kabaretní a burleskní show The Roosters se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – Zlata Adamovská, Jiří Rajniš a The Roosters
Zobrazit fotografii v galerii

Zlata Adamovská 

Oblíbená filmová, divadelní a seriálová herečka, která se poprvé objevila před filmovou kamerou už ve svých patnácti letech, a to jako zdravotní sestra v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana. Diváci si ji zamilovali ve snímcích Tchán, Když rozvod, tak rozvod, Učitel tance, Hotel Herbich nebo coby Evu Adamovou v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe. 

Kromě divadla a filmu se věnovala také dabingu. Svůj hlas propůjčila například americké herečce Meryl Streepové. Za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu získala dvakrát i prestižní Cenu Františka Filipovského. V nezvyklé roli ji nyní diváci mohou vidět v pražském divadle Studio DVA. Režisér Ondřej Sokol ji obsadil do úlohy nevyzpytatelné vyšinuté fanynky Annie Wilkesové, hlavní hrdinky slavného thrilleru Stephena Kinga Misery. 

Před diváky tak znovu ožívá příběh spisovatele a jeho oddané čtenářky, která je pro své oblíbené knihy schopna udělat cokoli. Roli vězněného spisovatele hraje partner Adamovské, Petr Štěpánek.

 „Nejděsivější na tom příběhu je, že se mohl skutečně odehrát. Jedno vím jistě. Nechtěla bych se s takovým člověkem, jako je Misery, v životě potkat. Zvlášť ne na odlehlé farmě v horách. Přesto jsem šťastná, že mi tuhle roli producent divadla Michal Hrubý nabídl. Nicméně divadelní diváci určitě ocení skvělou adaptaci Williama Goldmana i režii Ondřeje Sokola. Já sama mám radost, že hraji na jevišti se svým manželem Petrem Štěpánkem. Baví nás to spolu,“ říká Zlata.


Jiří Rajniš 

Šestadvacetiletý barytonista má za sebou ve věku, kdy jiní ještě studují, řadu velkých rolí doma i v zahraničí. Např. v roce 2013 byl nejmladším Donem Giovanni na festivalu v Bambergu, předloni přidal i roli nejmladšího Oněgina v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Právě díky bamberskému festivalu se raketově nastartovala jeho profesní dráha: 

„Na premiéře mě slyšel intendant z Landestheater v Coburgu a ihned mi nabídl smlouvu do stálého angažmá. Z mladých pěvců v Bambergu jsem byl jediný, komu se to povedlo, a stal jsem se tedy i oficiálně nejmladším českým operním pěvcem v zahraničním angažmá,“ říká Jiří a dodává, že angažmá v Coburgu mu dalo mnohé. „Především spoustu rolí, za čtyři sezóny čtyřiadvacet a z toho většinu prvooborových. 

Musel jsem se rychle naučit německy. Ale dali mi tam důvěru a krásnou práci jak v klasickém, tak i moderním repertoáru.“ Podotýká, že pěvec musí v dnešní době umět více než ,jen' zpívat. „Režiséři touží po flexibilních mladých lidech. Dnes se na jevišti dělá operní gymnastika, válíte se po zemi, létáte vzduchem, svlékáte se donaha. K tomu je třeba fyzička, a hlavně odvaha zkoušet nové věci. A samozřejmě jazykové vybavení, profesionální přístup a v neposlední řadě i dobrá agentura. 

Řada mladých lidí u nás leccos z toho má, ale schází jim odvaha to zkusit,“ vysvětluje Jiří. Má za sebou také působení v curyšském Operhausu, hostoval v Theater Bremen, v Augsburgu, a zároveň se nezříká ani spolupráce s domácími divadly – je stálým hostem Národního divadla, kde vystupuje v Orffových operách Chytračka/Měsíc, ve Stavovském divadle v Donu Giovanni, zpívá i v Plzni (Oněgina), v Liberci (čeká ho tu třetí Schaunard), v Brně a v Ostravě v chystaném uvedení opery Bohuslava Martinů Juliette. 

Momentálně je nastálo angažován v prestižním souboru Semperovy opery v Drážďanech. „Dostal jsem dvouletou smlouvu v Junges Ensamble a moc si považuji toho, být součástí jednoho ze sedmi nejprestižnějších operních domů. ,Mladý ansámblʽ má pěvci pomoct prosadit se ve velkém operním světě – momentálně je nás tu osm. Většinou tu však dobrý pěvec přejde do stálého angažmá. A od začátku nás obsazují do menších, středních, ale překvapivě i hlavních rolí v běžném repertoáru.“ 


The Roosters 

Pánská kabaretní a burleskní show. Pódium v obležení svalnatých a sexy mužných těl, která tančí, balancují ve vzduchu, provozují pole dance. Na druhé straně pak rozvášněný dav návštěvnic – tak vypadá první pánská burleskní show. Tak trochu to připomíná boyband s velkým množstvím specifických typů, ze kterých si vybere snad každá žena. Svalnatý James s klukovskou image, zábavný André, stylový a elegantní Connor, Jay s knírkem připomínající Zorra, zrzavý skandinávský hipster Magnus, romantický Spartakus, tanečník Mike a pro vlastenky milovník českého folklóru Jerky. Show střídá samostatná vystoupení s těmi skupinovými a dojde snad na každou typickou sexuální fantazii. Po pódiu se tak prohánějí sexy námořníci v kloboučcích, kratičkých trenkách a s trumpetami, ale i rozverní barmani po zavíračce nebo kovbojové v upnutých džínách a s červeným šátkem kolem krku. Ale v show jde hlavně o lechtivou zábavu, nikoliv o sex. Chlapci neberou vážně ani sebe samé a jejich vystoupení protkávají vtípky a gagy. 

Vystupující navíc kromě svůdných a sexy pohybů boky zvládají i taneční kroky, balancují na židlích nebo jeden na druhém, a když se vyšvihnou k tyči, jako by popírali fyzikální zákony. „Původní myšlenka se zrodila před několika lety v hlavě našeho choreografa a tanečníka Mika, když s kolegy v divadle přemýšleli, co budou dělat, až ukončí profesionální taneční kariéru. 

Tenkrát Mike vymyslel pánskou show s prvky akrobacie a humoru – mužskou verzi burlesky,“ popisuje André, který se živí jako trenér se zdravotním zaměřením a ve skupině Roosters má na starosti také marketing. „Především ale vycházel ze své předchozí praxe divadelního tanečníka, a hlavně využil talenty a osobní zájmy nás samotných,“ dodává André a prozrazuje např., že Spartakus je sólistou olomouckého baletu a o ekonomickou stránku se stará Magnus, který vede firmu zavedenou na autodopravu. Ostatní, jak jejich těla napovídají, se věnují kariérám profesionálních tanečníků a trenérů.


Připravila: Katka

Foto: Prima


DISKUZE K ČLÁNKU

2

vystoupení pánů bylo super

ODPOVĚDĚT

3

Vystoupení skupiny pánů The Roosters mne pobavilo.

Umím si je představit i na oslavách MDŽ. . .

ODPOVĚDĚT

3

Dnes byl pořad moc pěkný..pobavila jsem se

ODPOVĚDĚT

3

budu se dívat,tak uvidíme..

ODPOVĚDĚT

1

Pokud neusnu tak se podivam

ODPOVĚDĚT

4

docela se těším na příjemné lidi doufám že nezklamou

ODPOVĚDĚT

6

Tak na "Zlatou Adamovskou" (tak jí kdysi říkala naše dcera) se ráda podívám :o)

ODPOVĚDĚT

6

taky mám Zlatu Adamovskou ráda, ale tenhle pořad nesleduji

ODPOVĚDĚT

2

Budu se dívat, hosté se mi líbí.

ODPOVĚDĚT

4

Pokud mi to vyjde časově, podívám se ráda.

ODPOVĚDĚT

2

Na Krause se nedívám .

ODPOVĚDĚT

4

Těším se hlavně na Zlatu...

ODPOVĚDĚT

2

Jsem zvědavá na Roosters:-).

ODPOVĚDĚT

3

na Zlatku se moc těším

ODPOVĚDĚT

4

super lidičky...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (15 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

10 tipů, kterými pro čtyřicítce zachráníte vztah

Vztah je jako květina, o kterou je potřeba pečovat. Pokud ji nechcete nechat uvadnout, je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DESINFEKCE

Zdravím, prosím dá se ještě někde sehnat nějaká ...

KOSMETIKA

Ahojky, máte nějakou pozitivní zkušenost s pleťovou ...

KABELKA

Ahojky, chci si koupit pěknou kabelku. Se mnou je to ale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz