Show Jana Krause:Sergej Polunin, Milosh Harajda, Jana Kirschner a Petr Torák

V dalším speciálním dílu Show Jana Krause, opět z Londýna, se představí tanečník Sergej Polunin, PR agent Milosh Harajda, zpěvačka Jana Kirschner a policista Petr Torák.

Show Jana Krause
Zobrazit fotografii v galerii

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. října ve 21.35 na Primě.

 

Sergej Polunin 

Nikdo na světě prý netančí tak jako on. Ukrajinský tanečník je často přirovnáván k legendárnímu Michaelu Baryšnikovi. Když mu bylo devatenáct, stal se sólistou The Royal Ballet v Londýně a posléze i uměleckým ředitelem. Byl vůbec nejmladším člověkem na této pozici v historii divadla. Nicméně v roce 2012 Royal Ballet opustil a dnes je prvním sólistou v Moskevském uměleckém akademickém divadle a v Novosibiřské opeře. Bylo otázkou času, kdy ho začne jako hvězdu vnímat i široká veřejnost mimo divadelní sály. 


Tak se stalo loni v únoru, kdy s ním umělec David LaChapelle natočil taneční variaci na song Take Me to Church od irského interpreta Hozier. Najednou Polunina začali obdivovat lidé po celém světě. O Sergeji Poluninovi se mluví jako o tanečním géniovi, největší hvězdě současné baletní generace. Nedávno o tomhle létajícím andělovi, jak se Sergejovi říká, natočil režisér Steven Cantor dokument nazvaný Dancer. 


Milosh Harajda 

Muž, který stojí za výjimečným projektem, filmem Dancer, který dokumentuje život nejlepšího tanečníka světa, právě Sergeje Polunina. Stojí i za vznikem globálně úspěšného virálního fenoménu, videa Take Me To Church, v němž Sergej tančí na známou skladbu od Hozier. Video vzniklo pod režijním vedením slavného amerického fotografa Davida LaChapella, s nímž Milosh úzce spolupracuje jako jeho PR agent a kreativní konzultant od roku 2007. Spoluprodukoval mj. jeho retrospektivní výstavy na Slovensku a v pražském Rudolfinu. 


Tyto dvě osobnosti však nejsou jedinými hvězdami, s nimiž se Milosh díky své profesi dostal do kontaktu – po dobu své novinářské kariéry zpovídal ikony pop kultury, jako jsou např. Lenny Kravitz, Pharrel Williams, Daphne Guinness nebo Skunk Anansie. 


Jana Kirschner

 

Slovenská zpěvačka žije a pracuje už léta v Londýně se svým mužem Eddiem a jejich dvěma dětmi. Po delší přestávce se nyní Jana opět vrátí na česká koncertní pódia. Během říjnové série koncertů s názvem „Takmer sólo“ představí největší hity své dvacetileté kariéry. „Chtěla jsem se vrátit k sobě, ke svým písničkám a představit je tak, jak jsem je doopravdy složila. Ráda bych vyprávěla lidem více o tom, jak vznikaly, jak mě zformovaly a jak ovlivnily moji muzikantskou i lidskou cestu. Už název turné napovídá, že půjde o úplně jiný projekt, než byl ten předchozí Moruša. Tentokrát mě lidé uvidí téměř sólo,“ říká. 


Petr Torák 

Muž, který ve Velké Británii pracuje jako policista a za svoji činnost pro romskou komunitu žijící v Anglii obdržel od královny Alžběty II. Řád britského impéria. Odmala chtěl být policistou. Poté, co na něj a jeho rodinu v roce 1999 zaútočili v Liberci neonacisté, odešel ale z České republiky do Velké Británie. „Řád mi byl udělen za práci s romskou komunitou v Peterboroughu, kde žiji. Deset let aktivně spolupracuji s českou a slovenskou komunitou Romů zde i v dalších oblastech Velké Británie,“ říká policista a dodává: „Jsem policistou v cambridgském hrabství, u policie pracuji už devátým rokem. 


Aktuálně pracuji v multidisciplinárním týmu Operation Pheasant, který vyšetřuje obchodování s lidmi, podvodné sňatky, vykořisťování pronajímatelů domů a tak dále. Hlavní náplní mojí práce je činnost v komunitě, udržujeme kontakt s pracovními agenturami a stíháme pronajímatele domů, kteří neposkytují adekvátní bytové podmínky pro své nájemce. Práce mě extrémně baví a dovoluji si říct, že jsem v ní dobrý.“ Británie je pro něj prý domovem, do Čech jezdí na dovolenou za rodinou a kamarády. „Před nějakými sedmi lety jsme vážně přemýšleli, že bychom se se ženou a dětmi vrátili do Čech, proto jsem začal studovat vysokou školu, abych se v Česku uchytil. V posledních letech se mi ale v Česku stalo několik nepříjemných incidentů, které mi připomněly, že bych byl zase jen ,občan druhé třídyʽ, a proto jsme se rozhodli v Británii zůstat,“ vysvětluje.


Připravila: Katka
Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

3

Na tento pořad se dívám pravidelně

ODPOVĚDĚT

1

Právě sleduji

ODPOVĚDĚT

3

Můžeme se těšit na další skvělé hosty v této show...

ODPOVĚDĚT

2

také sleduji

ODPOVĚDĚT

3

koukám pravidelně,už se těším

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Pro zdravý spánek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

Titulka pro: Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz