Kosmetika

Silvestrovské líčení

Chystáte se vyrazit do víru velkoměsta nebo jen tak posedět s přáteli? V obou případech chcete jistě vypadat skvěle. Poradíme vám, jak se nalíčit, abyste stoprocentně zazářily!

Ve spolupráci s Kateřinou Kabriel, make-up artistkou prodejny kosmetiky Inglot v pražském Obchodním centru Chodov, jsme pro vás nachystali návod krok za krokem.

Make-up

Nejprve na tvář naneste podkladovou bázi. Make-up vybírejte v barvě pleti, aby byl co nejpřirozenější. Očnímu okolí se však vyhněte; tato velmi citlivá partie obličeje potřebuje co nejjemnější korektor. Co je dobré vědět? Použijete-li matující make-up, netřeba už nanášet pudr, v opačném případě ho však aplikujte (doma se spolehněte na sypký pudr, na večírku si vystačíte s pudrem tuhým).

Oči

Začněte speciální podkladovou bází. Na ni naneste nejdříve oční stín v tělovém, neutrálním odstínu a až přes něj vámi zvolený výraznější. Odstín vybírejte podle oblečení nebo barvy vašich očí, ovšem pro líčení na párty se doporučují stíny se třpytkami, které rozzáří váš pohled.

Chcete dosáhnout efektu mandlového tvaru oka? V tom případě prosvětlete světlejším stínem ve stejném tónu střed víčka. Na vnější konec víčka naneste černou, tmavě šedou, případně tmavě hnědou barvu a stínujte podle potřeby. Pro získání hloubky pohledu aplikujte nejtmavší odstíny nahoru do vnějšího koutku oka ve tvaru ležatého V, avšak nedotahujte až k vnitřnímu koutku. Stín naneste i v linii pod spodními řasami a na obě oční víčka aplikujte černou nebo tmavě hnědou oční linku. Na horní použijte spíše gelové linky, které protáhněte přes celé víčko až k vnitřnímu koutku oka, na spodní dejte tužku na oči.

Řasy a obočí

Nemáte krásně dlouhé a husté řasy? Nevadí, spolehněte se na umělé! Před jejich lepením nejdříve naličte svoje vlastní. A co dál? Ještě pročešte kartáčkem obočí a je-li třeba, zvýrazněte ho tužkou (případně stínem) v barvě ladící s tónem vašich vlasů. Do vnitřního koutku oka naneste rozjasňovací korektor.

Tváře a rty

Na tváře použijte tekutý rozjasňovač, který nezvýrazní vrásky, a aplikujte ho nad lícní kosti až ke spánkům. Tvářenkou naličte část tváře, která se vyrýsuje při úsměvu. A rty? Jako první použijte balzám, který je zvláční. Konturovací tužkou vykreslete „srdíčko“ rtů a vybarvěte rtěnkou. Vzhledem k výraznému líčení očí se doporučuje zvolit na rty přirozený odstín tělové barvy. Ostatně vždy byste měly dodržovat jedno pravidlo – efektně naličte buď oči, nebo ústa, nikoli oboje najednou. A jak zní další dobrá rada? Rtěnku aplikujte tak, aby zakryla konturku; pak bude výsledek vypadat přirozeně.

Třpytivé finále

Na paletce nebo někde bokem od ostatních líčidel rozmíchejte třpytivé pigmenty s přípravkem Duraline, který jim dodá správnou konzistenci a zaručí, že po celý večer vydrží na svém místě. Aplikujte na oční víčka a znovu dolaďte černou linkou.
 

Připravila: Marcela

Foto: archiv OC Chodov – Praha, při líčení byla použitá kosmetika značky Inglot

31. 12. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků