Simona Krainová návrhářkou

Má ráda módu a patří k nejlépe oblékaným ženám v ČR. Zjistili jsme, kudy vede cesta z módního mola k navrhování oblečení. Slavná česká  modelka totiž navrhla svou kolekci pro značku Pietro Filipi.

Simona Krainová návrhářkou
Dalších 5 fotografií v galerii

S modelkou Simonou Krainovou se už pár let potkáváme při různých projektech, a tak nám v rozhovoru dovolte trošku osobnější tón, ale snad bude tento rozhovor pro vás zajímavý stejně, jako bylo povídání se Simonou pro mě. Simona odhalila totiž svou skrytou tvář, touhu vyzkoušet něco nového. Jako modelku ji znají všichni, ale jako návrhářku?


V České republice patříš k nejlépe oblékaným ženám vůbec. Baví tě móda?

Děkuji za kompliment. Móda mě prakticky doprovází od dětství a je můj život. Už jako malou holku mě bavilo si prohlížet časopisy o módě, které nám vozila teta z Německa. Toužila jsem se také tak oblékat. 


Asi to nebude jen tím, že tvým hlavním povoláním je modeling, že?

Samozřejmě, že modeling mi otevřel cestu do velkého světa módy a módního průmyslu. Chtělo to ale čas, musela jsem nějakým způsobem dozrát. Za svůj život jsem vystřídala několik různých stylů, které byly spojeny vždy s nějakou životní etapou. Když si vzpomenu v čem jsem chodila oblékaná na začátku své kariéry v Paříži, tak se musím trochu smát. S ostatními modelkami jsme vlítly do místního secondhandu a nakoupily spoustu šílených a barevných kousků za pár korun, které jsme potom bláznivě kombinovaly. Teď už jsem samozřejmě jinde, chtělo to čas, který se tento rok naplnil.


Je tě vidět jak v podpatcích a krásných róbách, tak v teniskách, džínách a obyčejném tričku. Co z toho máš raději?

Nejlépe se cítím v tom, co je pohodlné, což jsou kalhoty, volná trika, košile a tenisky. To jsem já, takto chodím nejčastěji v civilu. Baví mě ale kombinovat tyto kousky i do společnosti. Když mám pak na sobě krásné šaty a vysoké podpatky, tak se cítím jako žena s velkým Ž a těší mě, když ze mě manžel nemůže spustit oči. Ale také mi to automaticky evokuje mou práci a focení. Jakmile mám na sobě high heels, tak je to automaticky práce. Takže podpatky ano, ale jednou za čas pro můj dobrý pocit, pro práci a pro manžela. 


Jaké kousky oblečení tvoří tvůj základ šatníku? 

Základem mého šatníku jsou určitě bílé košile, různých střihů, především oversize, dále džíny a kalhoty všech různých typů. Mám ráda bílou, černou, šedou barvu a také barvy koření, tyto barvy v mém šatníku převládají. Jednoduchý outfit doplním výraznější kabelkou, kloboukem a originálními teniskami, kterých mám plnou místnost. Přiznám se, že na botách fakt ujíždím. Oblečení je součástí mé práce, takže v mé šatně najdete spoustu zajímavých kousků a šatů, které si vezmu opravdu jen výjimečně. 


A jak se vlastně zrodil nápad navrhnout svou kolekci pro Pietro Filipi? 

S myšlenkou vlastní kolekce jsem koketovala už delší dobu. Mou tvorbu vlastně odstartovala první menší kolekce BySimona.cz, o kterou byl obrovský zájem. Jednalo se především o trička a mikiny s mým potiskem. Tím jsem na sebe upozornila a díky to mu mě oslovilo Pietro Filipi, jestli bych nechtěla zkusit něco ve spolupráci s nimi. Je to pro mě velká čest spolupracovat, s tak významnou a stále více oblíbenou módní značkou. 


Jak dlouho ten proces trval? 

První schůzky začaly v zimě, na spolupráci jsme se domluvili prakticky hned, moje myšlenky a nápady a celá realizace s designérským týmem se vyvíjely zhruba půl roku, bylo to celkem rychlé, moje kolekce BySimona vznikala přeci jen o trochu déle. 


Do čeho všeho jsi mohla mluvit?

Byla jsem velmi vděčná za to, že jsem měla téměř volnou roku a sekundoval mi velmi šikovný kreativní tým profesionálů z Pietro Filipi. Netušila jsem, kolik lidí stojí za celou tvorbou jednoho produktu, tým je opravdu veliký. Produktoví manažeři, konstruktéři a hlavně designér, který mi kolekci pomohl „dotáhnout“ svou rukou na papír. Samozřejmě jsme se domluvili na tom, jakým směrem se vydáme, a toho jsem se držela, chtěli jsme spojit klasickou eleganci a oblečení z běžné kolekce Pietro Filipi s nevšedními prvky a to byl můj úkol. Nechala jsem si poradit především v oblasti materiálů, látek a provedení, kde mám přirozeně rezervy. 


Co všechno (jaké kousky oblečení) v tvé kolekci najdeme? 

Jedná se především o dobře kombinovatelné kousky, to je hlavní myšlenka celé kolekce. V kolekci si můžete pořídit maxi sukni, tričko s potiskem, nadčasové kalhoty, kalhotové kostýmky, košili a různé nevšední topy, které se dají kombinovat, jak s kalhotami, nebo sukní. 


Podle čeho jsi volila barvy, střihy, různé kousky, které v kolekci budou? 

Střihy jsem volila především takové, které ráda nosím. Barvy souvisely s nabídkou látek a materiálů, ale opět jsem se chtěla držet toho, co mám ráda a co se dá dobře kombinovat. Žádné výrazné a pastelové barvy nečekejte, kromě trička s výrazným potiskem. 


Má tato kolekce nějaký návrh? 

Ano má. Návrh se prakticky vyvíjel od prvních schůzek, až do finální podoby ve spolupráci s šikovnými návrháři Pietro Filipi. Jedná se o nevšední kousky s prvky rebélie, která ke mně bezpochyby patří, tyto kousky jsou ale velmi dobře kombinovatelné s elegantními a střídmějšími kousky z kolekce Pietro Filipi. 


Bavilo tě to spojení - že oblečení navrhuje člověk, který má rád módu a dokáže si s ní pohrát? 

Bavilo mě všechno. Je to neskutečný proces, který se půl roku formoval. Je úžasné vidět první náčrty na papíře, které se průběžně mění a vyvíjí. A potom, když si můžete první ušitý kus obléknout, je to nádherný pocit, takové malé zrození. Např. mě velmi překvapilo, jak je těžké vyrobit plisovanou sukni, je to opravdu oříšek. S módou si hraju už nějaký ten pátek a jsem ráda, že můžu svůj styl a nápad poslat někam dál a tyto mé kousky budou dělat radost dalším ženám, které módu milují. 


Dokážeš kombinovat levné a drahé a mnohdy neslučitelné a přesto to v tvém případě funguje? 

Ano, to je moje zásada, kterou se řídím celý život. Není nutné chodit celá oblečená ve značkových věcech, které můžou působit okázale a někdy celý dojem křičí až nevkusem. Jsem zastáncem toho si klidně obléknout kalhoty, sako z konfekce a doplnit tento outfit třeba značkovou kabelkou, hodinkami, nebo botami, mnohem více utrácím za doplňky, než za oblečení. Razím heslo všeho s mírou a to platí i v oblasti módy. 


Mluvíš do oblečení i svým třem klukům? 

Snažím se, ale je to čím dál tím těžší. Mají už svou hlavu a někdy je těžké se ráno před skříní domluvit. Záleží na jejich rozpoložení. Někdy jim je to jedno a já sem ráda, že můžu oba kluky sladit do stejného oblečení, jindy nezmůžu nic, když si třeba Bruno usmyslí, že dnes vyrazí v šatech Elsy z Ledového království. Co se týče Karla tak ten radí spíš mě, pro módu má cit, takže si se svým oblékáním poradí sám. 


A využíváš někdy služby stylisty? 

Výhodou je, že mám za svého dobrého kamaráda skvělého stylistu, kterým je Filip Vaněk. Ten má pro módu opravdu cit a pomáhá mi s výběrem šatů a outfitů na společenské akce. Má neskutečný přehled a ví, kam pro co zajít, takže si od něj nechám ráda poradit a pomoct. 


A čeho máš vlastně ve své skříni nejvíc? Bot, kabelek, triček, brýlí, plavek? 

To je dobrá otázka, protože má šatna je opravdu veliká, ale nejvíce mám asi bot, kabelek a doplňků. Na boty mám takovou speciální místnost, kde je mám všechny pěkně vyskládané. Původně byla myšlena i na boty pro děti a manžela, ale nezbývá na ně už příliš prostoru. Jinak se asi 4 roky už chystám svou šatnu trochu protřídit, ale je to stále v procesu. 


Kolekce Simony Krainové pro Pietro Filipi bude v prodeji již od 12.10. Prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii.


Připravila: Eva
Foto: Matuš Tóth pro Pietro Filipi

DISKUZE K ČLÁNKU

3

tak snad to tričko s pusou, jinak ostatní není můj "šálek kávy"

ODPOVĚDĚT

1

Abych řekla pravdu, tak se mi kolekce Simony nelíbí.

ODPOVĚDĚT

1

Děvčata, vím že to mrzí, ale co, je to jen hra, i když ani tu to není spravedlivé.

ODPOVĚDĚT

3

U článku zase není kytička, po několikté za sebou...přinejmenším už mi tato soutěž připadá divná...a to nemluvím o stížnostech soutěžících, kterým se kytičky ztrácí...

ODPOVĚDĚT

2

no mě umazali jednu to co vyšel článek 2x, a to jsem tady krátce.... tak jsem si našla jiné "ženské" stránky, kde se sbírají bodíky a mění za dárky... to je jistota

ODPOVĚDĚT

6

Pořád nemám kytičku, kterou smazal neoprávněně admin.

ODPOVĚDĚT

3

Nejste v tom sama, už si stěžovali soutěžící i minulý měsíc...nerozumím tomu, o co jde...stejně vítěze vybírá redakce, tak proč někomu kytičky mazat nebo ubírat...

ODPOVĚDĚT

3

Mě se to stalo také. Je opravdu zbytečné nám kytičky brát, když je tolik soutěžících s jejich nejvyšším počtem a redakce může v pohodě vybrat, koho chce. Někdy si připadám jak bych spadla z Marsu.

ODPOVĚDĚT

3

nemám kytičku

ODPOVĚDĚT

5

taky bez kytičky... tak to bude pravděpodobně článek, kde kytičku nebude mít NIKDO..?? :-)

ODPOVĚDĚT

2

asi nemusí být kytičky u všech článků, aby to bylo zajímavější... sbírat budu asi k vánocům, a jen tak pro zábavu, výhry tady asi nejsou nic jistého, jak čtu

ODPOVĚDĚT

0

Kytička opravdu není.

ODPOVĚDĚT

2

Simona je hezká a určitě její kolekce bude hezká a budou jí moc nosit všechny ženy

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (13 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Simona Krainová exkluzivně s Czechoslovak Models

Simona Krainová exkluzivně s Czechoslovak Models

Topmodelka Simona Krainová a přední modelingová agentura Czechoslovak Models se dohodly na vzájemné spolupráci. Czechoslovak...

Titulka pro: Módní trendy jara

Módní trendy jara

Jaro se už pozvolna blíží a obchody už nabízejí své jarní kolekce. Podívejte se, co...

Show Jana Krause – Marie Rottrová, Radek Filipi a Hana Roháčová

Show Jana Krause – Marie Rottrová, Radek Filipi a Hana Roháčová

Zpěvačka Marie Rottrová, mistr světa v bench-pressu Radek Filipi a expertka na problematiku infekcí Hana...

Titulka pro: Nečekejte na lásku. Jděte jí naproti

Nečekejte na lásku. Jděte jí naproti

Přinášíme vám další díl seriálu „Jak vám může pomoci mentální kouč“ o ženách, které díky...

Kapsulový šatník není sice novinkou, ale na síle nabírá právě teď!

Kapsulový šatník není sice novinkou, ale na síle nabírá právě teď!

Koncept kapsulového šatníku (capsul wardrobe) se objevil již v osmdesátých letech a jeho autorkou je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

POSTÝLKA PRO MIMINKO

Ahojky, neznáte nějakou dobrou stránku kde najdu pěkné ...

NESPAVOST

Kdo s tím máte taky problém, poraďte prosím, co vám ...

STŘÍBRNÉ NÁUŠNICE

Ahoj, vybírám kvalitní a originální náušnice, poraďte ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz