Smrt Ega

Dovedete si představit stav bez svého Ega?

Titulka pro: Smrt Ega
Zobrazit fotografii v galerii

Jako ego je označována racionální složka naší bytosti, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Co je tedy stav bez Ega?

Světově proslulá šamanka a tanečnice Hi-ah Park, která byla iniciovaná v původní tradici korejského šamanismu a sama sebe nazývá moderní a „globální“ šamankou, přijede v červnu do Prahy vést dvoudenní workshop – taneční, léčivý a sebepoznávací seminář s názvem Mu-a.

Co vlastně znamená Mu-a? Doslovně je to žádné Já, tedy stav bez Ega. „Je to stav, ve kterém neexistuje žádný konflikt, stav extáze a tranzu. Je to zkušenost klidu, rovnováhy, dynamické nehybnosti. Extáze je pocit, který vnímáme srdcem. Znamená to tedy vidět a slyšet srdcem spíše než pouze očima a ušima. Je to zároveň plamen, který rozežehne v srdci touhu poznat pravdu a sjednotit se s ní. Smyslem mé práce je sdílet tuhle zkušenost s ostatními“, říká korejská šamanka Hi-ah Park.

Lidé se často ptají: Co se děje na seminářích s Hi-ah Park? Co se tam může stát? Vyléčím se? Zbavím se svého problému? Odpověď je prostá: stane se to, co si člověk dovolí. Není to tak, že Hi-ah (nebo kdokoliv jiný) přijde, mávne kouzelným proutkem a všechno se vyřeší. Ona sama se dokonce odmítá označovat za léčitelku. Říká, že když se prohlásíte za léčitele, koledujete si o problém. Neléčím já, ale Duch – tvrdí. A Duch buď přijde, nebo ne. Většinou přichází k připraveným, nebo k těm, kteří dokážou v tom pravém okamžiku otevřít své srdce, zcela se otevřít. Tehdy opravdu jakoby mávnutém kouzelného proutku padnou všechny bariéry a hradby, které si kolem sebe pracně po celý život vytváříme, a Duch může do nás vstoupit, nebo my do něj, můžeme se s ním prostě spojit – alespoň na okamžik. Tehdy může dojít k zázraku. Mám podezření, že Hi-ah a bytosti jako ona jsou s ním ve spojení trvale. Schválně říkám bytosti, protože Hi-ah je sice samozřejmě i normální člověk, ale především je to spirituální bytost.

Můžeme se jí stát i my, pokud dovolíme svému Duchu volně a svobodně se projevovat, spojit se s ním, sjednotit se s ním, být jím, stát se jím. Většinou to dokážeme jen ve vzácných okamžicích extáze. Tam nás Hi-ah na svých seminářích vede. Jestli si to dokážeme pak uchovat, rozvíjet, kultivovat… to už je na nás. Jak říká Hi-ah, léčí Duch: a naše spojení s Duchem je léčivé. Proto je extáze nejenom stavem blaženosti, ale také hluboce léčivým stavem.

Jedním z cílů Hi-ah Park je pomoct lidem zbavit se utrpení. I v současné moderní době, plné zdánlivého blahobytu, naše duše hladoví, jsou prázdné a nenasycené, pokud jim z jakéhokoliv důvodu schází kontakt s Duchem, s něčím vyšším, s něčím, co nás přesahuje. Hledáme pak náhražky: peníze, moc, konzum, sex, alkohol, drogy… Ale nic z toho, nic materiálního, ani všechno zlato světa nemůže nasytit hladovějící duši. Potrava duše není z materiálního světa. Jsme jako král Midas v řecké báji: obklopen svým zlatem, umírá hlady a žízní. Lidé v moderní době jsou jako on. Zapomněli jsme na kontakt se svou duší a na její kontakt s Duchem (nebo Univerzem či Bohem, prostě s něčím z „jiného světa“, jakkoliv to nazveme). To měl možná na mysli Ježíš, když řekl, že jeho království není z tohoto světa. A nabízel ho těm, kterým pozemské království nestačí. A ono nestačí většině z nás. Jen o tom často ani nevíme. Netušíme, proč strádáme, proč se tak trápíme a co nám schází. Když máme vlastně všechno… Nejde přitom vůbec o náboženství! Ale o osobní duchovní kontakt, hluboký duchovní prožitek. A právě ten Hi-ah Park na svých seminářích nabízí.


Bližší informace a přihlášky na www.kristalovacesta.cz v sekci Hi-ah Park
Kontakt: hiahparkpraha@seznam.cz
Tel: (+420) 603 460 887 Vanda Prchalová
Tel: (+420) 602 188 163 Hana Cielová

Připravila: Katka
Foto: archiv
4. 4. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

Titulka pro: Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

Titulka pro: 10 rad pro otěhotnění

10 rad pro otěhotnění

Snažíte se otěhotnět? Někomu se to podaří hned, někdo každý měsíc netrpělivě čeká, až se...

Titulka pro: Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Že jsou tělo a duše spojené nádoby není nic nového. Všichni to víme, ale stejně...

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

Všichni je známe. Jsou obyčejné a přesto v sobě skrývají tajemství, o kterých se vám...

Titulka pro: Znáte Reiki?

Znáte Reiki?

Reiki je japonský výraz, kterým je označována univerzální životní energie. Rei znamená v překladu univerzální...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠICÍ STROJ JAKO DÁREK

Zdravím maminky, moje máma by si přála nový šicí stroj, ...

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

LUPENKA

Doporučil by mi někdo něco na lupenku?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz