Sobotní výlet aneb Nejsou dveře jako dveře

Když mne a syna zanechala ta neslušná průvodčí jen tak trčet uprostřed nákladního vozu, nebyla jsem si tak úplně jistá, zda jsme se nestali nedobrovolnou součástí nějakého nesmyslného žertu. Situace by pro mne pak byla určitě o něco pochopitelnější. Vtip to ale nebyl…

Sobotní výlet aneb Nejsou dveře jako dveře
Zobrazit fotografii v galerii

Ještě pár vteřin jsme bezradně přešlapovali na místě. Za tu kratičkou chvíli jsem pocítila tak silný nával emocí, že měla slečna průvodčí vlastně docela štěstí, když se objevila až o něco málo později. Vítězoslavně na nás pokynula a my ji - částečně rezignovaně a zčásti ohromeně – mlčky následovali. 


Prošli jsme další dva nacpané vagóny

Nakonec jsme poněkud překvapivě zakotvili na úplně cizích místech. Ta místa údajně měla patřit opravdu nám, to jsme však neměli šanci se dozvědět. Snad díky vlastní nedůvtipnosti, ale nějak nám nedošlo, že pokud jsou naše zakoupená místenková sedadla v uzamčeném vagóně, máme jít a jen tak nazdařbůh hledat jinde. V jiném vagónu a na sedadlech s úplně jinými čísly.


Do Boleslavi jsme už dojeli v relativní pohodě. Sice namačkání v nevětraném kupé, ale aspoň v sedě. Měli jsme i docela milou společnost a tak cesta ubíhala. 


Slunce pálilo a my se těšili na nové zážitky

Příhoda s mladou průvodčí byla zapomenuta v okamžiku, kdy jsme vstoupili na boleslavský perón. Na vedlejší koleji stál nejnovější model osobního vlaku, celý stříbrný a naleštěný...


Synek měl značný přehled a okamžitě věděl, o jaký typ vozu jde a také, kam míří. Program akce měl v malíčku, a tak jsme se z jednoho vlaku obratem přesunuli do jiného. 


I tenhle byl už dosti nacpaný, ale přeci jen jsme celkem rychle našli dvě volná místa v úzké uličce přímo naproti toaletě. Šlo o zvláštní vlak. Moderně vybavený, podivným způsobem řešený. 


Dominantu vozu tvořila polokulatá toaleta se sofistikovaným způsobem otevírání

Toaleta neměla klasické dveře, a pokud jste zmáčkli zelený knoflík, otevřela se před vámi v podstatě celá stěna překvapivě prostorné místnosti. Stejným způsobem jste záchod zevnitř zavřeli, jen s tím rozdílem, že jste mačkali červený knoflík. 


Mimořádná záludnost ovšem tkvěla v tom, že uvnitř bylo nezbytné použít ještě i klasickou a nemoderní - a nijak speciálně označenou - zamykací kličku. A právě to byl největší kámen úrazu u spousty cestujících!


Vedle mne seděl muž

Asi tak v mých letech, takže mladý. Ten měl ještě o něco zajímavější výhled na toaletu než já se synem. Nakonec nezbylo, než aby dělal cosi jako vrátného a hlásil nově příchozím zájemcům o použití záchodu, zda je místnost volná či nikoli. V několika případech také dával základní instruktáž, jak s těmi moderními dveřmi správně zacházet.


Zažili jsme i velice kompromitující situaci, kterou jsme dotyčné cestující vůbec nezáviděli. Pubescentní hoch ignoroval oznámení o zabrané toaletě a zeleným knoflíkem ji pěkně doširoka otevřel. Uvnitř bohužel právě trůnila postarší dáma, která si ty nešťastné dveře zevnitř nezajistila.


Kolem záchodků se toho odehrálo ještě docela dost

Leccos by jistě stálo za zmínku; nerada bych ale, aby to vypadlo, že největší zážitek ze slavnostní akce k výročí Českých drah, máme z moderních toalet uvnitř super vybaveného vagónu. Ačkoli… Když nad tím tak uvažuji, je to jedna z věcí, která se mi ze sobotního výletu zapsala dosti výrazně. 


Když se nad svými cestovatelskými počiny zamyslím tak nějak obecně, musím se smát

Ať jedu kamkoli, pokaždé se něco přihodí. Záhadné dvouhodinové zpoždění stále jedoucího vlaku, kdy jsem do cíle dorazila místo za čtyři, až za šest hodin, nefungující klimatizace při letních třiceti stupních v dubnu, hlučný mejdan ve vedlejším vagóně, opilá italsky hovořící děvčata, případně celou cestu hlasitě pomlaskávající soused.


Zkrátka – pokaždé mne potká něco mimořádného, ale pokaždé jsem na konci více či méně strastiplné cesty v pořádku a šťastně dorazila do cíle. 


Lea Raif

Foto: soukromý archiv

DISKUZE K ČLÁNKU

2

pěkný článek

ODPOVĚDĚT

3

hezky se to čte

ODPOVĚDĚT

2

zajímavý pohled

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Vztahy jsou zapeklitá věc, zvláště ty rodinné. A jde-li o vztah matka - dcera, bývá...

Zraněný 2. díl

Zraněný 2. díl

Odpoledne jsou návštěvy. Někdo z rodiny mi jednou za čas přinese čisté oblečení, něco k...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Autorka příběhů na nejrůznější témata, numeroložka a příležitostná kartářka Lea Raif nám dnes nechá nahlédnout...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DESINFEKCE

Zdravím, prosím dá se ještě někde sehnat nějaká ...

KOSMETIKA

Ahojky, máte nějakou pozitivní zkušenost s pleťovou ...

KABELKA

Ahojky, chci si koupit pěknou kabelku. Se mnou je to ale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz